Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 5 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Kaip skatinti gerą darbuotojų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą po COVID-19

Kai biuras tampa namų dalimi, riba tarp darbo ir asmeninio laiko gali tapti neaiški. Čia pateiksime svarbiausius patarimus darbdaviams, kaip jie galėtų užtikrinti sveiką darbuotojų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą po COVID-19.

How to promote a good work-life balance for employees post-COVID-19

Po COVID-19 sukelto priverstinio perėjimo prie mišraus ir nuotolinio darbo daugeliui žmonių nuotolinis darbas namuose tapo nauju įprastu reiškiniu. Dažnai šio perėjimo privalumų daugiau nei trūkumų: žmonėms nebereikia mokėti už važinėjimą į darbą, jie turi daugiau laisvės ir gali susitelkti į produktyvumą, o ne darbo valandas. Nesėdėdamas spūstyse ir neturėdamas mokėti už viešąjį transportą darbuotojas turi daugiau laisvo laiko, bet nepraranda produktyvumo.

Nepaisant to, svarbu nepamiršti, kad darbas namuose gali turėti ir neigiamų pasekmių. Laikydamiesi šių patarimų galite padėti savo darbuotojams naudotis nuotolinio darbo privalumais, nepažeisdami jų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros.

  1. Rodykite pavyzdį

Daugelis darbuotojų mano, kad kai jie dirba iš namų, iš jų tikimasi, kad jie dirbs ilgesnes darbo valandas. Dažnai taip nutinka todėl, kad jie neturi nustatyto laiko, kada baigti darbą, kaip kad būtų dirbant biure. Todėl svarbu, kad vadovaujančias pareigas užimantys asmenys rodytų pavyzdį ir baigtų darbą tinkamu laiku. Tai paskatins kitus darbuotojus elgtis taip pat ir užbaigti savo užduotis iki darbo dienos pabaigos. Taip pat galite nustatyti ir nurodyti konkretų laiką, kada darbuotojai turėtų ir kada neturėtų siųsti e. laiškų, o jei jie dirba ne nustatytu laiku, pasiūlyti jiems naudoti atidėto pristatymo e. pašto funkciją ir taip atsižvelgti į kolegų darbo laiką. Nustatydami tinkamas ribas ir gerbdami savo ir vienas kito asmeninį laiką, jie ilgainiui išvengs perdegimo.

  1. Aprūpinkite tinkama įranga

Jei darbuotojas darbui naudoja savo asmeninį kompiuterį, jam gali būti sunku atskirti asmeninę ir profesinę veiklą (pvz., jis gali ir toliau ne darbo valandomis gauti su darbu susijusius pranešimus). Tai gali turėti įtakos darbuotojo gebėjimui atsiriboti nuo darbo ir atsipalaiduoti. Kad išvengtumėte tokių problemų, parūpinkite visiems darbuotojams knyginius kompiuterius ir kitą svarbią profesionalią įrangą (pvz., ausines, pelę, klaviatūrą).

2021 m. Karališkoji visuomenės sveikatos draugija (angl. RSPH) nustatė, kad 48 proc. apklaustų darbuotojų, kurie dirbo namuose sėdėdami ant sofos arba miegamajame, teigė susidūrę su raumenų ir kaulų sistemos sutrikimais. Pagalvokite, ar kartu su reikiama technine įranga galite suteikti ir kitą įrangą, kuri padėtų išvengti šių sutrikimų, pavyzdžiui, knyginio kompiuterio stovą, kad kompiuterio ekranas būtų akių lygyje, kėdę arba rašomąjį stalą. Tai padės darbuotojams išlaikyti taisyklingą laikyseną dirbant namuose ir sumažins žalos sveikatai riziką.

  1. Skatinkite darbo vietą atskirti nuo namų erdvės

Daugelis namuose dirbančių žmonių neturi vietos darbo kambariui įsirengti, todėl dirba miegamajame arba svetainėje. Atskiros darbo vietos neturėjimas gali turėti psichologinį poveikį. Iš visų Karališkos visuomenės sveikatos draugijos ataskaitai apklaustų darbuotojų 56 proc. dirbančiųjų namuose teigė, kad po darbo jiems sunku atsijungti.

Norėdami padėti darbuotojams atsiriboti nuo darbo namuose, skatinkite juos baigus darbą pasidėti savo darbo įrangą (jei įmanoma). Taip jie susikurs fizinę ir psichologinę erdvę, reikalingą atsipalaiduoti ir pasiruošti kitai dienai. Atsižvelgdami į tai, taip pat galite organizuoti specialius mokymus apie sveikos darbo aplinkos kūrimą namuose, kad padėtumėte jiems efektyviai prisitaikyti prie darbo po COVID-19 pandemijos.

  1. Pasiūlykite lankstų darbo laiką

Lankstus darbo laikas (su pagrindinėmis darbo valandomis ir galimybe rinktis, kada pradėti ir baigti darbą) gali padėti darbuotojams suderinti su darbu nesusijusius įsipareigojimus, pavyzdžiui, vaikų priežiūrą ar apsilankymus pas gydytoją. Šis darbo organizavimo būdas taip pat gali padidinti tarptautinių įmonių darbo našumą, nes darbuotojai, dirbantys skirtingose laiko juostose, gali planuoti, kad jų darbo valandos sutaptų ir jie nedirbtų viršvalandžių arba naktimis ir nerizikuotų perdegti.

Daugiau informacijos apie tai, kaip padėti darbuotojams po COVID-19, rasite mūsų straipsnyje „Kaip skatinti gerovę tarp darbuotojų po COVID-19“.

 

Susijusios nuorodos:

Darbo namuose poveikis psichinei ir fizinei sveikatai per COVID-19

Kaip skatinti gerovę tarp darbuotojų po COVID-19

 

Išsamesnė informacija:

Europos darbo dienos

Raskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

 

Išsamūs duomenys

Temos
  • Verslas / Verslumas
  • Nurodymai ir patarimai
Susijusios skiltys
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.