Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)

EURES pasienio regionuose

ES vidaus pasienio regionai apima 40 proc. ES teritorijos. Remiantis naujausia darbo jėgos judumo ES viduje ataskaita, juose gyvena beveik 2 mln. pasienio darbuotojų.

Nepaisant to, pasienio darbuotojai kasdien gali susidurti su įvairiomis kliūtimis, pavyzdžiui, skirtinga nacionaline praktika, socialinės apsaugos sistemomis, mokesčių taisyklėmis ir teisinėmis sistemomis. Pasienio regionų darbdaviai, įdarbindami darbuotojus tarpvalstybiniu mastu, taip pat susiduria su daugybe kliūčių.

EURES tarpvalstybinės partnerystės padeda darbuotojams ir darbdaviams įveikti šias kliūtis pasitelkiant „Europos socialinį fondą +“ (ESF+).

Šiame trumpame vaizdo įraše sužinosite, kaip veikia EURES tarpvalstybinės partnerystės ir kaip jos gali jums padėti:

EURES nariai ir partneriai bendradarbiauja tarpvalstybiniu mastu, kad pagerintų darbuotojų galimybes dirbti užsienyje, o darbdaviai – sudarytų tam sąlygas. EURES tinklui nepriklausančios organizacijos taip pat gali dalyvauti, jei gali padėti šioje srityje. Partneriai paprastai yra valstybinės užimtumo tarnybos, darbdavių grupės ir organizacijos, pavyzdžiui, universitetai, verslo asociacijos, profesinės sąjungos ir prekybos rūmai arba regionų valdžios institucijos.

EURES tarpvalstybinės partnerystės narė darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams teikia informaciją ir patarimus dėl darbo, įdarbinimo ar įsidarbinimo tarpvalstybiniu mastu, siūlo įdarbinimo galimybes ir teikia paslaugas prieš ir po įdarbinimo. Ekspertų grupės gali padėti darbuotojams kiekvienu jų karjeros etapu ir atsakyti į visus klausimus apie praktinius darbo tarpvalstybiniu mastu aspektus.

EURES tarpvalstybinės partnerystės narės taip pat stebi darbuotojų srautus per atitinkamas sienas ir darbo rinkos raidą bei nustato kliūtis, kurios gali trukdyti laisvam darbuotojų judėjimui regioninėje tarpvalstybinėje darbo rinkoje.

2024, 2025 ir 2026 m. ESF+ finansavimą gavo 6 EURES tarpvalstybinės partnerystės, kuriose dalyvauja 8 ES šalys.

EURES-T Grande Région

(Belgija, Prancūzija, Vokietija ir Liuksemburgas)

EURES-T Oberrhein/Rhin supérieur

(Prancūzija, Vokietija ir Šveicarija)

EURADRIA

(Italija ir Slovėnija)

EURES-T Andalucía-Algarve

(Ispanija ir Portugalija)

EURES-T Extremadura-Alentejo

(Ispanija ir Portugalija)

EURES-T Norte de Portugal-Galicia

(Ispanija ir Portugalija)

Be to, partnerystės yra vykdomos be ES finansinės paramos arba taikant skirtingus ES finansavimo modelius:

EURES-T Beskydy

(Čekija, Lenkija ir Slovakija)

Daugiau patarimų apie įsidarbinimo galimybes jūsų regione suteiks kiekvienos tarpvalstybinės partnerystės EURES konsultantai.