Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)

Nurodymai ir patarimai

Darbuotojų iš kitų Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių įdarbinimas gali suteikti įmonėms galimybę rasti motyvuotų ir kvalifikuotų darbuotojų, ypač kai tam tikruose šalies ekonomikos sektoriuose trūksta darbo jėgos. Tai taip pat gali padėti skatinti įmonių inovacijas ir konkurencingumą.

Rasti darbuotoją kitoje Europos šalyje gali būti sunku, jei to nesate darę anksčiau. Kaip pradėti paiešką? Į ką reikėtų atsižvelgti? Kas gali padėti?

Toliau nurodytuose trijuose kontroliniuose sąrašuose pateikta informacija padės suprasti, ką reikėtų daryti prieš įdarbinant (atliekant paiešką), įdarbinant (vykstant įdarbinimo procesui kitoje EEE šalyje) ir įdarbinus darbuotoją užsienyje (siekiant neprarasti darbuotojo).

Kontroliniai sąrašai

Jei turite klausimų apie užsieniečių įdarbinimą, spustelėkite nuorodą „Susisiekite su EURES konsultantu“ ir rasite arčiausiai jūsų esantį EURES.
Norėdami jus paskatinti, pateikiame kelis atsiliepimus, kuriuos gavome iš darbdavių, kurie EURES konsultantų padedami arba dalyvaudami EURES organizuotose įdarbinimo mugėse sėkmingai įdarbino darbuotoją iš užsienio:

"Bendradarbiaujame su EURES nuo 1996 m. Kiekvienais metais keli įvairių šalių konsultantai mums padeda įdarbinti apie 370 sezoninių darbuotojų. EURES konsultantai visada yra labai paslaugūs, gerai informuoti ir žino, kaip pristatyti mūsų bendrovę kitose šalyse. Labai pasitikime EURES. Mums pasisekė, kad galime bendradarbiauti su šia tarnyba."

Isabelle van Aarle, „Cosmo Entertainment“ generalinė direktorė, Nyderlandai

"MISCO Malta“ mielai dalyvavo Briuselyje surengtoje Europos darbo mugėje. Tai buvo pirma tarptautinė darbo mugė, kurioje dalyvavo MISCO. Joje įgijome teigiamos patirties ir ketiname tęsti šią veiklą ateityje. EURES padėjo pasiekti, kad ši darbo mugė būtų sėkminga. Dėkojame EURES už nuolatinę pagalbą."

Joanne Scerri, MISCO žmogiškųjų išteklių vadovė, Malta

"Tarptautinis „Climax“ personalas aptarnauja daugybę klientų, atvykstančių iš įvairių šalių. Todėl EURES paslaugos yra labai naudingos mūsų restoranui; EURES labai padeda mums. Kai ieškome darbuotojų, EURES vietos konsultantė tiksliai žino, ko mums reikia, ir, radusi vertą dėmesio gyvenimo aprašymą, apie tai iškart praneša mums."

Papangelis Polyhronis, restorano ir baro „Climax“ savininkas, Graikija

Jei turite pasiūlymų dėl veiksmų, kuriais reikėtų papildyti kontrolinį sąrašą, siųskite juos el. paštu adresu euresatela [dot] europa [dot] eu (eures[at]ela[dot]europa[dot]eu).