Najemanje delavcev iz drugih držav Evropskega gospodarskega prostora (EGP) lahko podjetjem omogoči, da poiščejo motivirane in usposobljene delavce, zlasti če v določenih gospodarskih panogah primanjkuje domače delovne sile. Prispeva lahko tudi k povečanju inovativnosti in konkurenčnosti podjetij.
Če še niste iskali delavcev v drugi evropski državi, je to lahko težka naloga. Kako začeti? Kaj je treba upoštevati? Pri kom je mogoče poiskati pomoč in podporo?
Iskanje delavcev iz druge evropske države je lahko težka naloga, če tega še niste storili. Kako začeti? Kaj je treba upoštevati? Pri kom je mogoče poiskati pomoč in podporo?
Želite zaposliti delavce s posebnim profilom, ki jih težko najdete v svoji državi? Ali menite, da lahko večkulturna evropska skupina sodelavcev vašemu podjetju doprinese dodano vrednost?
Zadnje novice EURES za delodajalce
Spremembe so predpogoj za rast v katerem koli okolju. Vendar uvajanje organizacijskih sprememb v podjetjih pogosto izzove strah. Ali bo preobrazba potekala gladko, je odvisno tako od delodajalcev kot tudi delavcev.
Občutek stresa in preobremenjenosti na delovnem mestu lahko preraste v resnejše stanje, ki presega zgolj občutek utrujenosti. V nadaljevanju se seznanite z opozorilnimi znaki izgorelosti in načini, kako se ji lahko izognete.
V tretji iz serije treh zgodb, ki temeljijo na poročilu agencije EU, so opisani primeri programov izpopolnjevanja, ki jih organizacije EU ponujajo svojim zaposlenim, da bi omogočile prehod na digitalne in zelene tehnologije po vsej EU.