Najemanje delavcev iz drugih držav Evropskega gospodarskega prostora (EGP) lahko podjetjem omogoči, da poiščejo motivirane in usposobljene delavce, zlasti če v določenih gospodarskih panogah primanjkuje domače delovne sile. Prispeva lahko tudi k povečanju inovativnosti in konkurenčnosti podjetij.
Če še niste iskali delavcev v drugi evropski državi, je to lahko težka naloga. Kako začeti? Kaj je treba upoštevati? Pri kom je mogoče poiskati pomoč in podporo?

Iskanje delavcev iz druge evropske države je lahko težka naloga, če tega še niste storili. Kako začeti? Kaj je treba upoštevati? Pri kom je mogoče poiskati pomoč in podporo?

Želite zaposliti delavce s posebnim profilom, ki jih težko najdete v svoji državi? Ali menite, da lahko večkulturna evropska skupina sodelavcev vašemu podjetju doprinese dodano vrednost?
Zadnje novice EURES za delodajalce

EU je dosegla velik napredek pri spodbujanju raznolikosti, vključevanja in enakih možnosti za vse svoje državljane. Dve evropski kartici obljubljata izboljšanje mobilnosti in dostopa invalidnih oseb do različnih ugodnosti v vseh državah EU.

S pomočjo ciljno usmerjenega programa mobilnosti delovne sile, ki ga upravlja mreža EURES, se je Jesús Ortiz s svojo družino nastanil na Norveškem, kjer so našli tudi zaposlitev.

Iskalci zaposlitve so na nedavnem evropskem (spletnem) dnevu zaposlovanja Euresovim svetovalcem zastavili številna zanimiva vprašanja. V nadaljevanju je navedenih še nekaj najpogostejših vprašanj in odgovorov.