Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2024. gada 12. jūnijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

No Rumānijas uz Austriju: kā kalnrūpniecības karjeru strādnieks pārcēlās uz citu valsti, lai iegūtu jaunu darbu

Kad Adrian Sinescu vajadzēja pārcelties uz ārzemēm darba dēļ, viņš vērsās pēc padoma pie EURES Rumānijā. Viņš un viņa ģimene 2024. gada februārī pārcēlās uz Kindbergu, kur viņi iegūst draugus un sāk apgūt valodu.

Romania to Austria: how one quarry worker moved country for a new job
Photo credit: Sebastian Onaca

Adrian Sinescu kopā ar ģimeni pārcēlās no Rumānijas uz Austriju, lai meklētu darbu. Tagad viņi dzīvo Kindbergas pašvaldībā, kur viņi jau ir iedzīvojušies un ieguvuši jaunus draugus.

Adrian ir 38 gadus vecs, precējies, un viņam ir trīs gadus veca meita. Līdz pagājušajam gadam ģimene dzīvoja Alešdā, Rumānijā, kur viņš strādāja par karjera operatoru cementa ražošanas uzņēmumā. Taču, kad viņš zaudēja darbu, Rumānijā viņam bija grūti atrast citu. “Meklējot citu darbu, es uzgāju sludinājumu, kurā bija aprakstītas darbības, ko es veicu arī savā iepriekšējā darbā, tikai tas bija Austrijā,” stāsta Adrian. “Biju dzirdējis, ka Austrija ir laba un droša vieta dzīvošanai ar skaistām kalnu ainavām. Parunāju ar savu sievu, un mēs uzrakstījām priekšrocību un trūkumu sarakstu.”

Rīcība

Nākamais solis bija atrast darbu, ko Adrian meklēja, izmantojot EURES tīklu, kā arī tiešsaistes darba vietnes. Drīz vien viņš bija atradis darba pozīciju un devās uz Austriju, lai piedalītos intervijā, kas izrādījās veiksmīga.

Viņa jaunais darba devējs un vietējie draugi palīdzēja ģimenei atrast dzīvokli par piemērotu īres maksu, uz kuru viņš pārcēlās 2024. gada februāra beigās. Kad viņš bija iekārtojis savu jauno mājokli, viņa ģimene pievienojās aptuveni trīs nedēļas vēlāk. Saskaņā ar Adrian teikto dzīve Austrijā “dažos aspektos ir sarežģītāka un dārgāka nekā Rumānijā, bet citos — daudz praktiskāka”. Viņš īpaši atzinīgi vērtē satiksmes ātruma ierobežojumus un velosipēdu tiesības bērniem vecumā no 10 līdz 12 gadiem.

Adrian gūst panākumus, mācoties vācu valodu ar kolēģu un draugu palīdzību. “Tas ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, bet arī viens no iemesliem, kāpēc mēs gribējām pārcelties, lai mēs varētu vieglāk apgūt valodu,” viņš saka. “Man patīk mācīties valodas, kā arī spēt sazināties ar dažādu tautību cilvēkiem.”

Kā EURES palīdzēja

George BumbeneeciEURES padomdevējs Valsts nodarbinātības aģentūrā (ANOFM) Bukarestē kopš 2017. gada, tagad ir valsts kontaktpersona Rumānijas Mērķtiecīgās mobilitātes shēmas (TMS) shēmā, sadarbojoties ar Zviedriju kā galveno partneri, lai apstiprinātu pieteikumus. Viņš informēja Adrian par EURES un palīdzību, kas viņam bija pieejama ar TMS starpniecību. “Kad tu palīdzi kādam ar pieteikumu, interviju, pārcelšanos, varbūt ar viņa ģimenes locekļiem un pēc tam ar valodas kursiem, tas ir vesels process, un tu tajā ļoti iesaisties," viņš saka. “Jūs sākat veidot saikni, un galu galā, kad saņemat pozitīvu atbildi no saviem partneriem, ka pieteikums ir apstiprināts, tā ir laba sajūta.”

Adrian saka, ka viņš bija “ļoti apmierināts” ar padomiem, ko viņš saņēma no EURES padomdevējiem trīs valstīs — Rumānijā, Vācijā un Austrijā. Izmantojot EURES TMS, viņš saņēma norādījumus par pārcelšanos, finansiālu atbalstu un praktisku palīdzību, lai sagatavotu CV vācu valodā.

Viņš secina: “Mēs esam ļoti apmierināti, ka, lai gan mājās esam atstājuši daudz draugu, tomēr kopš esam šeit, esam ieguvuši jaunus. Tiem, kuri domā par pārcelšanos uz Austriju - vai jebkur citur -, es iesaku labi aprēķināt izmaksas, reizināt tās ar četri un labvēlīgi noskaņoties, lai būtu vieglāk. Neaizmirstiet, ka, ja jūs nevarat mainīt situāciju, jūs varat mainīt savu skatījumu uz šo situāciju un tā būs labāk.”

Uzziniet vairāk par dzīvošanu un darbu Austrijā un Rumānijā.

 

Saistītās saites:

EURESmērķauditorijai paredzētā mobilitātes shēma

Dzīvošana un darbs Austrijā

Dzīvošana un darbs Rumānijā

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURESvalstīs

EURESDarbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES platformā X

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • ES mobilitātes instrumentu kopums
  • EURES apmācība
  • Ieteikumi un padomi
  • Iekšējās EURES ziņas
  • Darba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
  • Ziņas/ziņojumi/statistika
  • Personāla atlases tendences
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
  • Mining and quarrying

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.