Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)

Ieteikumi un padomi

Pieņemot darbā cilvēkus no citām Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, darba devējiem paveras izdevība iegūt motivētus un prasmīgus darbiniekus, jo īpaši gadījumos, kad pašu mājās atsevišķās tautsaimniecības nozarēs pastāv darbaspēka trūkums. Turklāt šāda prakse var sekmēt jauninājumu ieviešanu un celt uzņēmumu konkurētspēju.

Tomēr, ja ar to iepriekš nav nācies saskarties, darbinieku atrašana citās Eiropas valstīs sākumā var būt grūts uzdevums. Ar ko sākt? Kas jāņem vērā? Kur vērsties pēc palīdzības un atbalsta?

Lai palīdzētu, esam sagatavojuši trīs sadaļu kontrollapu, kurā ir norādīts, kā jārīkojas, pirms sākat meklēt darbiniekus (izpētes process), meklējot darbiniekus (darbinieku meklēšana citās EEZ valstīs) un pēc darbinieku darbā pieņemšanas ārvalstīs (kā paturēt atrastos darbiniekus).

Kontrollapa, kā rīkoties

Ja Jums rodas ar darbaspēka meklēšanu ārvalstīs saistīti jautājumi, sazinieties ar tuvāko EURES padomdevēju, uzklikšķinot “Sazināties ar EURES padomdevēju”.
Sniedzam dažas iedvesmojošas atsauksmes, ar kurām nav skopojušies darba devēji, kam izdevies veiksmīgi atrast darbiniekus ārvalstīs, izmantojot EURES padomdevēju palīdzību vai EURES rīkotos darba gadatirgus.

"Mēs esam strādājuši ar EURES kopš 1996. gada. Katru gadu vairāki padomdevēji dažādās valstīs palīdz mums pieņemt darbā apmēram 370 sezonas darbinieku. EURES padomdevēji vienmēr ir ļoti izpalīdzīgi, labi informēti un zina, kā parādīt mūsu uzņēmumu savā valstī. Mēs ļoti ticam EURES, un mums ir prieks strādāt ar viņiem."

Isabelle van Aarle, ģenerāldirektore, “Cosmo Entertainment”, Nīderlande

"MISCO” uzņēmumam Maltā bija liels prieks piedalīties Eiropas Darba gadatirgū Briselē. “MISCO” pirmo reizi piedalījās starptautiskā darba gadatirgū, un, tā kā gūtā pieredze bija pozitīva, mēs arī nākotnē piedalīsimies šādos pasākumos. EURES sekmēja šā darba gadatirgus panākumus, un mēs vēlamies viņiem pateikties par lielo palīdzību."

Joanne Scerri, Personāla nodaļas vadītāja, “MISCO”, Malta

"Mums uzņēmumā “Climax” patīk dažādu tautību darbinieki, kas spēj apkalpot mūsu klientus no visdažādākajām valstīm. Tāpēc EURES sniedz lieliskus pakalpojumus mūsu restorānam, turklāt efektīvā un izpalīdzīgā veidā. Mūsu vietējā EURES padomdevēja labi zina, kādus darbiniekus mēs meklējam, un vienmēr ātri sazinās ar mums, kad atrod interesantu CV."

Papangelis Polyhronis, īpašnieks, “Climax” restorāns un bārs, Grieķija

Ja Jums ir ierosinājumi par citām tēmām, ar ko papildināt mūsu kontrollapu, sūtiet tos uz mūsu euresatela [dot] europa [dot] eu (e-pasta) adresi (e-pasta adrese: euresatela [dot] europa [dot] eu (eures[at]ela[dot]europa[dot]eu)).