1. Lietojiet uzmanīgi izsaukuma zīmes.
Izsaukuma zīmes tiek lietotas, lai kaut ko īpaši izceltu vai lai atzīmētu steidzamību. Lai gan tās var būt noderīgas, lai uzsvērtu pozitīvu vēstījumu, daudzi cilvēki lieto e-pastos daudz izsaukuma zīmju, lai izskatītos entuziasma pārņemti un neizklausītos vienaldzīgi.
Diemžēl tam var būt pretējs efekts, nekā iecerēts. Rakstīšana, lietojot pārmērīgu izsaukuma zīmju skaitu, var šķist bērnišķīga, neprofesionāla vai (sliktākajā gadījumā) pasīvi agresīva, jo īpaši tad, ja atbildat uz pieprasījumu vai negatīvu atsauksmi. Tāpēc atmetiet izsaukuma zīmes un orientējieties uz draudzīgu un profesionālu teikumu rakstīšanu, nevis mēģiniet to kompensēt ar pieturzīmēm.
2. Izvairieties no emocijzīmēm un emotikoniem
Līdzīgi izsaukuma zīmēm, arī emocijzīmes ir jāizskauž no jūsu e-pasta vārdu krājuma. Emocijzīmes nav sakritīgas dažādās ierīcēs un var izraisīt nesaprašanos vai piedot nevēlamu toni. Saņēmēja ierīcē var būt redzama citāda izskata emocijzīme, nevis tā, ko esat izvēlējies, un tā var neatspoguļot tieši to nozīmi, ko esat vēlējies piešķirt. Tāpēc tā vietā jums ir jākoncentrējas uz skaidriem un lakoniskiem teikumiem.
3. Pārbaudiet savus pielikumus
Ja savā e-pastā esat uzrakstījis “Lūgums skatīt pielikumu”, jums vajadzētu pārbaudīt, vai tiešām esat pievienojis dokumentu. Par laimi dažās lielākajās e-pasta programmās, piemēram, Outlook un Gmail, jums atgādina pievienot pielikumu, ja mēģināt sūtīt bez tā. Tomēr nepaļaujieties uz datoru. Pārliecināšanās, ka dokuments ir pievienots un ir kārtībā, jums palīdzēs saglabāt augstu profesionalitātes līmeni darba saziņā.
4. Apģērbieties eleganti
Neatkarīgi no hibrīddarba vai darba no mājām visiem videozvaniem ar kolēģiem vai klientiem joprojām ir jābūt profesionāliem. Tas nenozīmē, ka jums mājās ir jāvalkā uzvalks, taču jums nevajadzētu valkāt, piemēram, nepiemērotus vai kliedzošus T-kreklus. Tomēr jūs varat nevilkt izejamos apavus.
5. Skaņas kvalitātei ir nozīme
Laba skaņas kvalitāte ir būtiska profesionalitātei videosanāksmēs. Kolēģi spēs samierināties ar sliktu videoattēlu vai pat ar jūsu videoattēla pilnīgu izslēgšanu. Tomēr slikta skaņa nav attaisnojama, jo tā neļaus jums efektīvi piedalīties.
Tāpēc sagatavošanās ir svarīga. Strādājiet tajā dienā no vietas ar stabilu interneta pieslēgumu vai izmantojiet tālruni, lai veiktu zvanu. Vai arī, ja strādājat trokšņainā vidē, jūs varat nokārtot, ka darba vieta jums nodrošina austiņas, lai samazinātu mikrofona troksni un atbalsi. Skaidra un sadzirdama balss ir labākais veids, kā izrādīt savu profesionalitāti jebkurā sanāksmē.
6. Iestatiet sev neitrālu aizmugurējo fonu
Bieži vien cilvēki veic videozvanus, atrodoties pie grāmatu plaukta, kas novērš uzmanību, nekārtīgā telpā vai piekrautā birojā. Jūs varat viegli radīt profesionālāku iespaidu, veicot zvanu ar neitrālu fonu. Tas ļaus zvana laikā pievērsties jums un jūsu vēstījumam, nevis liks zvanītājam pētīt, kādas jums plauktā ir grāmatas vai kas aiz jums staigā.
Kopumā jūsu ziņā ir rīkoties pēc saviem ieskatiem. Daudzus no šiem noteikumiem var mazliet izmainīt atkarībā no personas, ar kuru sarunājaties. Lai gan vislabāk ir vienmēr pacensties un būt profesionālam, mēs visi esam cilvēki, tāpēc neuztraucieties, ja ne vienmēr viss izdodas pēc plāna!
Vai jūs interesē citi ieteikumi, lai jūsu karjera būtu veiksmīga? Skatiet mūsu rakstu Vispārīgās prasmes veicinās jūsu profesionālo attīstību.
Saistītās saites:
Vispārīgās prasmes veicinās jūsu profesionālo attīstību
Plašāka informācija:
Atrast EURES padomdevējus
Dzīvošana un darbs EURES valstīs
EURES darbavietu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES pasākumu kalendārs
Gaidāmie pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2023. gada 16. augusts
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- Uzņēmējdarbība
- Ieteikumi un padomi
- Jaunatne
- Saistītā(s) sadaļa(s)
- Palīdzība un atbalsts
- Ieteikumi un padomi
- Nozare
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles