Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2024. gada 24. maijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

No Portugāles uz Zviedriju: kā bērnu medmāsa pārcēlās uz Zviedriju jaunas pieredzes un karjeras izaugsmes meklējumos

Medmāsa Margarida Garcia pārcēlās no Lisabonas Portugālē uz Gēteborgu Zviedrijā 2023. gada jūnijā. Tādējādi viņa atkal bija kopā ar savu partneri, kurš jau tur strādāja par programmatūras inženieri.

Margarida Garcia

23 gadus vecā Margarida Garsija un viņas partneris Pedro vēlējās pārcelties uz citu Eiropas valsti, lai gūtu jaunu pieredzi, attīstītu savu karjeru un nākotnē — veidotu ģimeni. Margarida, kas studēja par medmāsu un pirms gada strādāja jaundzimušo nodaļā Almadas slimnīcā Portugālē, stāsta, ka viņu mērķis vienmēr bija pārcelties uz dzīvi citur, lai iegūtu labākus darba apstākļus un iespēju dzīvot patstāvīgi. "Mērķis vienmēr ir bijis dzīvot kaut kur Eiropā, piemēram, Ziemeļvalstīs, jo tur ir labāki resursi," viņa saka. “Tās ir attīstītākas valstis un nodrošina labu līdzsvaru starp profesionālo un privāto dzīvi.” Lēmums par to, kurp doties, tika pieņemts, kad Pedro saņēma darba piedāvājumu Gēteborgā, Zviedrijā. Margarida viņam pievienojās pēc pieciem mēnešiem, un tagad strādā par medmāsu pediatrijas kardioloģijas jomā Gēteborgas universitātes slimnīcā.

Iedvesmojoties no pieredzes, kas gūta, pārceļoties uz Zviedriju, pāris tagad veido savu personāla atlases aģentūru “Talantu savienota Eiropa”, lai palīdzētu Zviedrijas uzņēmumiem pieņemt darbā veselības aprūpes un inženierzinātņu speciālistus no visas ES un kārtotu viņu dokumentus. Nākotnē viņi vēlētos, lai viņu uzņēmums pievienotos EURES tīklam.

Praktiskās darbības

Margarida sāka mācīties zviedru valodu, lai sasniegtu veselības aprūpes darbiniekiem nepieciešamo zināšanu līmeni. "Deviņus mēnešus mācījos un apmeklēju kursus, kamēr strādāju Portugālē," viņa stāsta. "Tuvojoties kursu beigām, atradu darbu un pārcēlos uz Gēteborgu, kur strādāju par medmāsas palīgu, vienlaikus pabeidzot zviedru valodas kursa pēdējo moduli, kas neapšaubāmi man ļoti palīdzēja pilnveidot valodu un veiksmīgi adaptēties šajā valstī."

Process bija vienkāršs, saka Margarida, pateicoties EURES atbalstam. Tomēr bija arī grūtības. “Neapšaubāmi visgrūtākais šajā procesā ir bijis tas, ka pietrūkst ģimenes un draugu, bet es ar to tieku galā, jo pastāvīgi braucu uz Portugāli un atgādinu sev, ka tas viss ir labākas dzīves dēļ man un manai ģimenei nākotnē,” viņa saka.

Margarida piebilst: “Es uzskatu, ka vislabākais šo pārmaiņu aspekts ir personīgā izaugsme, ko tā mums sniedz. Uzsākot kopdzīvi jaunā valstī, kur nepazīstam citus cilvēkus, mēs attīstām aspektus, kurus iepriekš nezinājām, kā arī atklājam nedaudz vairāk par sevi un piedzīvojam jaunas lietas. Tas ir intensīvi un ne vienmēr viegli, bet bez šaubām, kaut kas, ko es ļoti iesaku un kas ikvienam būtu jādara.”

EURES palīdzība

Margarida uzzināja par EURES no sava zviedru valodas skolotāja. “Tā patiešām ir lieliska palīdzība, un tā atver daudzas durvis tiem, kuri meklē veidus, kā pārcelties uz citu valsti,” viņa saka. "Es saņēmu finansiālu atbalstu dažādiem zviedru valodas kursiem, klātienes intervijai, kā arī, lai pārceltos uz Zviedriju. Tas noteikti ir kaut kas tāds, ko es cenšos pēc iespējas vairāk popularizēt cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti kaut ko mainīt, jo atbalsts ir neticams."

Gloria Cunha Byström, kas ir EURES Zviedrija Veselības aprūpes personāla atlases grupas locekle, konsultēja Margaridu un varēja nodot viņas CV attiecīgajam darba devējam. “Margarida sazinājās ar mums saistībā ar darba meklēšanu un informāciju par mērķtiecīgas mobilitātes shēmu (TMS),” stāsta Gloria. "Es sniedzu Margaridai informāciju par dzīvi un darbu Zviedrijā, par veselības aprūpes nozari un informāciju par TMS pabalstu piešķiršanas kārtību." Viņa piebilst: "Bija lieliski strādāt ar Margaridu, jo viņa ir apņēmīga un mērķtiecīga."

Glorija iesaka citiem ES veselības aprūpes darbiniekiem, kuri vēlas pārcelties uz Zviedriju, vispirms pieteikties savas kvalifikācijas atzīšanai Nacionālajā veselības un labklājības padomē (Socialstyrelsen), un tad sākt mācīties zviedru valodu.

Lai iegūtu plašāku informāciju, sazinieties ar grupu healthatarbetsformedingen [dot] se (health[at]arbetsformedingen[dot]se):

Uzziniet vairāk par dzīvi un darbu Zviedrijā

 

Saistītās saites:

EURES Zviedrija

Informācija par Zviedrijas Valsts veselības un labklājības padomes kvalifikāciju atzīšanas sistēmu

EURES mērķtiecīga mobilitātes shēma

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES platformā X

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • Uzņēmējdarbība
  • ES mobilitātes instrumentu kopums
  • Ieteikumi un padomi
  • Iekšējās EURES ziņas
  • Darba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
  • Personāla atlases tendences
  • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
  • Administrative and support service activities
  • Human health and social work activities
  • Professional, scientific and technical activities

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.