
Izpopolnite svoje mehke veščine
Od izbruha pandemije covida-19 delodajalci čedalje pogosteje iščejo delavce, ki so prožni, prilagodljivi ter vešči spletnih in drugih oblik komunikacije. Tovrstne mehke veščine so bistvenega pomena in z njihovo pomočjo se želijo podjetja zaščititi pred prihodnjimi pandemijami in drugimi nepredvidljivimi dogodki.
Iskalci zaposlitve se pogosto osredotočajo zgolj na svoja poklicna znanja in spretnosti, pri tem pa podcenjujejo moč mehkih veščin. Preberite več o šestih najpomembnejših mehkih veščinah, ki jih potrebujete na delovnem mestu po pandemiji.
Naj bo vaš življenjepis vedno posodobljen
Poskrbite, da bo vaš življenjepis vseboval najpomembnejše in najnovejše informacije, ki so pomembne za vašo prijavo na prosto delovno mesto. Na nekatere razpise prostih delovnih mest se lahko prijavi tudi več sto kandidatov, zato vas mora vaš življenjepis predstavljati v najboljši luči. Naj vas ne bo strah malce „prilagoditi“ svojega življenjepisa delovnemu mestu, za katerega se prijavljate. Glejte na svoj življenjepis z očmi delodajalca – to vam bo pomagalo pri odločitvi, kaj vanj dodati in kaj izpustiti. Poudarite znanja in spretnosti ter izkušnje, za katere menite, da bodo za delodajalca najzanimivejše.
Preberite več o naših nasvetih za pripravo življenjepisa, če nimate veliko delovnih izkušenj.
Poiščite Euresovega svetovalca
Če vas zanima delo v tujini, vam lahko Euresovi svetovalci pomagajo opredeliti vaše prednosti, zanimanja in vrednote ter vas podprejo pri iskanju zaposlitve in prijavljanju na prosta delovna mesta. Tovrstne storitve so brezplačne in bodo pomagale izboljšati vašo zaposljivost.
Najdite Euresovega svetovalca v svoji regiji ali vzpostavite stik s svojim lokalnim Euresovim svetovalcem v klepetalnici.
Bodite odprti za usvajanje novih znanj in spretnosti
Vse življenje se učimo in številni delodajalci se zavedajo, da morajo njihovi delavci nenehno nadgrajevati svoja znanja in spretnosti, saj je to gonilo napredka podjetja. Če ste opravili kakršno koli (formalno ali neformalno) usposabljanje, ne pozabite tega omeniti v svojem življenjepisu ali spremnem pismu. S tem boste vašemu potencialnemu bodočemu delodajalcu pokazali, da ste odprti za usvajanje novih znanj in spretnosti ter stalno izboljševanje.
„Počistite“ svoje profile na družbenih medijih
Številni delodajalci in kadroviki priznavajo, da si kot del postopka zaposlovanja ogledajo profile potencialnih kandidatov na družbenih medijih. Poskrbite za dopadljivost svojih profilov na družbenih medijih ali pa jih naredite nedostopne za javno uporabo.
Preberite ta članek z nasveti za ustvarjanje brezhibne in profesionalne navzočnosti na spletu.
Vadite pripovedovanje „svoje zgodbe“ na razgovoru z izbirno komisijo
Najsi imate še tako izpopolnjen življenjepis, bodo na razgovoru za službo pogosto zahtevali, da jim opišete svoje delovne izkušnje in izobrazbo. Pripravite se na pripovedovanje svoje zgodbe v različnih okoljih – v živo pred člani izbirne komisije, prek videokonferenčnega klica ali po telefonu. Pripovedujte jedrnato in skušajte obdržati pozornost poslušalcev z ustrezno izbiro besed ter, tako kot v življenjepisu, poudarite tiste informacije, ki so pomembne za zadevnega delodajalca. Ne spuščajte se v osebne ali nepomembne podrobnosti, naj ostane vaša zgodba strogo profesionalna.
Ustvarite celovit profil na platformi LinkedIn
LinkedIn je odličen vir ponudb za zaposlitev in priljubljeno orodje med kadroviki. Kot to velja za življenjepis, poskrbite, da bo tudi vaš profil na platformi LinkedIn izpopolnjen in vas predstavljal v najboljši možni luči. Ta platforma je odlična tudi za spletno mreženje, kar lahko še dodatno izboljša vašo zaposljivost. Preberite naše nasvete za učinkovito spletno mreženje.
Čimbolj izkoristite portal EURES
Portal EURES je z več kot štirimi milijoni prostih delovnih mest iz vse Evrope odlično mesto za iskanje zaposlitve. Stopite v stik z Euresovim svetovalcem v vaši državi za nasvet, kako čimbolj izkoristiti portal EURES. Če želite napisati prepričljiv življenjepis in učinkovit spremni dopis, s katerima boste izstopali med drugimi kandidati, lahko uporabite tudi orodjaEuropass .
Iskanje prve zaposlitve ni nujno strašljivo, če se tega lotite s pravilnim pristopom in odprtega duha. Oglejte si naše nasvete, da bo iskanje zaposlitve za vas manj stresno in bolj plodno.
Sorodne povezave:
Poklepetajte z Euresovimi svetovalci
Štirje nasveti za pripravo življenjepisa, če nimate veliko delovnih izkušenj
Devet stvari, ki bi jih morali diplomanti vedeti, preden začnejo iskati zaposlitev
Šest mehkih veščin, ki jih potrebujete na delovnem mestu po pandemiji
Šest koristnih nasvetov za učinkovito navezovanje poklicnih stikov na spletu
Več o tem:
Poišči Euresove svetovalce
Življenjske in delovne razmere v državah Euresa
Euresova zbirka podatkov o prostih delovnih mestih
Euresove storitve za delodajalce
Euresov koledar prireditev
Prihodnji spletni dogodki
Eures na Facebooku
Eures na Twitterju
Eures na LinkedInu
Več informacij
- Datum objave
- 29. junij 2022
- Avtorji
- Evropski organ za delo | Generalni direktorat za zaposlovanje, socialne zadeve in vključevanje
- Teme
- Namigi in nasveti
- Trendi zaposlovanja
- Povezani razdelki
- Namigi in nasveti
- Sektor
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles