Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2022. gada 8. aprīlisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Kā darba intervijās atstāt iespaidu uz darba devējiem?

Darba intervijas var būt satraucošas, īpaši tad, ja jums nav lielas pieredzes. Šeit EURES esam sagatavojuši deviņus padomus, lai palīdzētu jums izcelties nākamajā intervijā.

How to impress employers in job interviews

Uzziniet vairāk par uzņēmumu

Iepriekš izlasiet informāciju par uzņēmumu, uz kuru piesakāties. Labs sākumpunkts parasti ir uzņēmuma tīmekļa vietnes lapa “Par mums”. Taču varat arī iepazīties ar uzņēmuma sociālo plašsaziņas līdzekļu kanāliem, lai uzzinātu vairāk par tā darbību un vērtībām.

Šīs zināšanas jums palīdzēs pārliecināt nākamo darba devēju, ka nopietni izturaties pret iespēju strādāt šajā uzņēmumā. Nebaidieties minēt konkrētus uzņēmuma projektus vai darbības, kas jūs interesē. Rīkojieties tā, it kā jūs jau būtu uzņēmumā, un zinātu visu par tā turpmākajiem projektiem un to, kā varat palīdzēt. Tas izcels jūsu augsto motivācijas līmeni.

Piemeklējiet atbilstošu apģērbu intervijai

Pats par sevi saprotams, ka jums darba intervijai jāizvēlas neitrāls profesionālais apģērbs. Tas patiešām ir atkarīgs no tā, kāda veida uzņēmumam esat pieteicies, taču parasti varat pieturēties pie lietišķi ikdienišķā stila.

Ierodieties laicīgi pirms intervijas sākuma

Ir svarīgi ierasties 10–15 minūtes agrāk. Tas ne tikai parādīs, ka jūs interesē šī iespēja, bet arī dos jums laiku pielāgoties jaunajai videi, justies ērtāk un vēlreiz pārskatīt savas piezīmes.

Sagatavojiet sarakstu ar savām stiprajām un vājajām pusēm

Darba intervijās parasti tiek uzdots jautājums par jūsu stiprajām un vājajām pusēm saistībā ar amatu, uz kuru piesakāties. Apdomājiet jau iepriekš atbildi uz šo jautājumu.

Nebaidieties runāt par prasmēm, kas nav iekļautas darba aprakstā, bet varētu jums palīdzēt gūt panākumus jaunajā darbā. Tādējādi jūs varētu izcelties starp citiem kandidātiem ar līdzīgu pieredzi.

Jums vajadzētu atklāti pastāstīt par saviem trūkumiem. Ja jums nav pietiekamas pieredzes vai jums trūkst konkrētas prasmes, atzīstiet to. Vienkārši pastāstiet, kā jūs kompensēsiet šos trūkumus (piemēram, esat gatavs apgūt jaunas zināšanas), jo nevēlaties radīt sliktu iespaidu. Visbeidzot, intervētājs vēlas zināt, kā jūs spējat novērst trūkumus.

Izrādiet gatavību pielāgoties

Covid-19 pandēmija mums ir iemācījusi, ka darba pasaule var mainīties vienā mirklī. Kad runājat par savām prasmēm, pārliecinieties, ka esat uzsvēris savu gatavību pielāgoties. Svarīga ir spēja pielāgoties dažādām darba vidēm (piemēram, attālinātam darbam vai hibrīddarbam) vai apgūt jaunas prasmes, jo tas liecina, ka vajadzības gadījumā spēsiet uzņemties jaunus pienākumus un pielāgoties tiem.

Aprakstiet savus sasniegumus

Šis ir vēl viens klasisks intervijas jautājums, kuram jums jābūt gatavam. Uzskaitiet savus sasniegumus, kas saistīti ar šo amata vietu, un vajadzības gadījumā esat gatavs pastāstīt par tiem sīkāk.

Ja jums nav lielas profesionālās pieredzes, varat padomāt par attiecīgiem piemēriem no skolas, universitātes vai pat reālās dzīves. Tie, kuriem ir lielāka profesionālā pieredze, var izveidot sarakstu ar iepriekšējiem attiecīgajiem projektiem kopā ar sasniegtajiem rezultātiem un ietekmi, kuru parādīt savam darba devējam. Īsi un pārliecinoši pastāstiet savu stāstu.

Nebaidieties uzdot jautājumus

Laba darba intervija notiek drīzāk kā saruna, nevis pratināšana. Pirms intervijas apdomājiet, kādus jautājumus jūs varētu uzdot intervētājam. Piemēram, jūs varētu pajautāt par uzņēmuma attieksmi pret attālināto darbu, par to, kā viņi redz tā lomu nākotnē, vai par komandu, kurā jūs iekļausieties.

Pievērsiet uzmanību savai ķermeņa valodai

Darba kandidāti bieži vien nepietiekami novērtē ķermeņa valodas nozīmi, lai gan tā ir būtisks darba intervijas elements. Sēdiet taisni un pārliecinieties, ka, runājot, skatāties intervētājiem acīs. Pat ja esat nervozs, mēģiniet neplēst vai negrauzt savus nagus un atbildiet uz jautājumiem ar pārliecību.

Atkārtoti paudiet savu interesi par šo amata vietu

Intervijas nobeigumā vēlreiz izrādiet interesi par šo amata vietu, un pateicieties intervētājam par šo iespēju.

Iepazīstieties ar rakstu par to, kā izcelties tiešsaistes darba intervijā..

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīves un darba apstākļi EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • Ieteikumi un padomi
Saistītā(s) sadaļa(s)
  • Ieteikumi un padomi
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.