Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2023. gada 31. augustsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Darbinieku profesionālās izaugsmes veicināšana ar personīgās attīstības plāniem

Darbinieku profesionālās izaugsmes kultivēšana ir būtiska prasme ikvienam darba devējam vai vadītājam. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā palīdzēt saviem darbiniekiem uzrakstīt efektīvu personīgās attīstības plānu, kas veicinās viņu prasmes darbavietā.

Nurturing your employees’ professional growth with personal development plans

Tiecieties bieži ar saviem darbiniekiem

Regulāras sarunas ar saviem darbiniekiem ir viens no labākajiem veidiem, kā uzzināt, kā viņi strādā un kādi ir viņu profesionālie mērķi. Ja vēl neesat to darījis, sāciet ar tikšanos plānošanu ar savu darbinieku, lai pārrunātu viņa pašreizējo darba slodzi un nākotnes mērķus. Šīs individuālās tikšanās sniegs jums skaidru priekšstatu par viņu profesionālajām prasmēm, un jūs varat arī izmantot šo iespēju, lai pārbaudītu, vai viņiem ir bažas par jebkādiem uzdevumiem, un piedāvātu viņiem atbalstu.

Ja pastāv jomas, kurās jūsu darbiniekiem ir vajadzīgs atbalsts, jūs varat viņiem ieteikt apmācību vai uzticēt viņiem jaunu pienākumu, lai palīdzētu vairot viņu uzticību. Katrai darbībai, par kuru jūs vienojaties, ir jābūt ierakstītai kā mērķim viņu personīgajā attīstības plānā.

Paplašiniet viņu stiprās puses

Apspriežot personīgās attīstības plānu, esiet pozitīvi noskaņots un mudiniet savu darbinieku vispirms aprakstīt viņa stiprās puses. Taujājot viņiem par viņu darba stiprākajām jomām, jūs varat nodrošināt viņiem vairāk iespēju uzņemties tajās vairāk pienākumu. Tas palīdzēs jūsu komandai kļūt specializētākai un prasmīgākai, lai tā varētu izcili izpausties.

Izmantojiet S.M.A.R.T. mērķus

Izvirziet mērķus, kas ir konkrēti, izmērāmi, sasniedzami, atbilstoši un ierobežoti laikā (S.M.A.R.T.), lai ļautu saviem darbiniekiem izvirzīt reālistiskus mērķus un dotu viņiem skaidru izejas punktu. Piemēram, ja viņi ir pauduši interesi par vadību, mērķis varētu būt kāda neliela projekta konsekventa vadīšana turpmāko sešu mēnešu laikā. S.M.A.R.T. mērķi ļauj jūsu darbiniekiem augt un attīstīties, piemēram, viņi var sākt vadīt citu projektu vai uzņemties darbaudzinātāja funkciju citam kolēģim. Šādā veidā jūs varat veicināt izaugsmi savas komandas prasmju ietvaros.

Orientējieties uz izaugsmi

Lai gan S.M.A.R.T. mērķiem ir jābūt sasniedzamiem, mudiniet savu darbinieku nospraust mērķus, kas attīsta viņa spējas un veicina karjeras izaugsmi. Lai to izdarītu, apziniet un izvirziet mērķus arī tajās jomās, ko viņi ir izvairījušies pieminēt sadaļā “stiprās puses”. Tas jūsu darbiniekiem dos iespēju kļūt prasmīgākiem un pārliecinātākiem savos pienākumos.

Veiktspējas pārskatu nozīmība

Darba izpildes novērtējumi un personīgās attīstības plāni ir cieši saistīti ar jūsu darbinieku izaugsmi. Kad pienāk darba izpildes novērtēšanas periods, veltiet laiku, lai rūpīgi aizpildītu veidlapas vadītāja sadaļu. Jums jākoncentrējas uz to, lai atbildētu uz darbinieku komentāriem visos punktos un pārbaudītu, vai tie ir pareizi, pamatoti un atbilst viņu darba pienākumiem. Turklāt ir jākoncentrējas uz novērtējumu, vai ir sasniegti iepriekšējā pārskatīšanā izvirzītie mērķi. Ja ir, jūs varat tos papildināt. Ja tā nav, jums vajadzētu aprunāties ar darbinieku, lai noskaidrotu, vai ir kāds veids, kā jūs varat viņu atbalstīt, lai sasniegtu šos mērķus pirms veiktspējas novērtējuma.

Sniedziet viņiem jaunas iespējas

Jūsu pienākums ir uzticēt darbu saviem darbiniekiem. Līdz ar to, ja viņi nav sasnieguši kādu mērķi savā personīgajā attīstības plānā, viņiem, iespējams, nav bijis iespējas mēģināt veikt šo uzdevumu. Diskusijas par darba slodzi ir būtiskas iespējas jūsu darbiniekiem pastāstīt, pie kā viņi vēlas piestrādāt, lai varētu virzīties uz priekšu.

Vēlaties vairāk ieteikumu, kā atbalstīt darbinieku profesionālo izaugsmi? Izlasiet mūsu rakstu par “10 lietām, ko katram labajam darbaudzinātājam vajadzētu darīt”.

 

Saistītās saites:

10 lietas, ko katram labajam darbaudzinātājam vajadzētu darīt

 

Plašāka informācija:

Eiropas darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • Uzņēmējdarbība
  • Ieteikumi un padomi
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.