
Kohtuge töötajatega sageli
Regulaarne vestlus töötajatega on üks parimaid viise teada saada, kuidas nad töötavad ja mis on nende ametialased eesmärgid. Kui te seda juba ei tee, alustage töötajaga kohtumise kavandamist, et arutada tema praegust töökoormust ja tulevasi eesmärke. Need vahetud kohtumised annavad teile selge ettekujutuse töötaja kutseoskustest ning saate sellega ka kontrollida, kas ta on mures mõne ülesande pärast, ja pakkuda talle tuge.
Kui on valdkondi, kus töötaja vajab tuge, võite talle soovitada koolitust või anda uue ülesande, mis aitaks suurendada tema enesekindlust. Iga tegevus, milles kokku lepite, tuleks kirjutada eesmärgina töötaja isiklikku arengukavasse.
Arutage põhjalikult töötaja tugevusi
Olge töötaja isikliku arengukava arutamisel positiivne ja julgustage teda märkima kõigepealt oma tugevusi. Küsides töötajalt, mis on tema kõige tugevamad töövaldkonnad, saate pakkuda talle rohkem võimalusi võtta endale suuremaid kohustusi. See aitab töörühmal rohkem spetsialiseeruda ja saada oskuslikumaks, et olla töös väljapaistev.
Kasutage SMART-eesmärke
Seadke eesmärgid, mis on konkreetsed, mõõdetavad, saavutatavad, asjakohased ja tähtajalised (specific, measurable, achievable, relevant, time-bound – SMART), et töötajad saaksid seada realistlikke eesmärke, ning andke neile selge alguskoht. Näiteks kui töötaja on väljendanud huvi juhtimise vastu, võiks eesmärk olla ühe väikse projekti järjepidev juhtimine järgmise kuue kuu jooksul. SMART-eesmärgid võimaldavad töötajatel kasvada ja areneda – nad võivad näiteks edeneda juhtima teist projekti või saada teise kolleegi juhendajaks. Sel viisil võite soodustada rühmaoskuste kasvu.
Keskenduge kasvule
Kuigi SMART-eesmärgid peaksid olema saavutatavad, julgustage oma töötajat seadma eesmärke, mis suurendaksid tema võimeid ja toetaksid karjääriarengut. Selleks tuvastage ja püstitage eesmärgid valdkondades, mida töötaja ei ole oma tugevuste jaotises maininud. See annab töötajatele võimaluse omandada rohkem oskusi ja enesekindlust oma rollis.
Arenguvestlused on olulised
Arenguvestlused ja isiklikud arengukavad kajastavad töötajate arengut. Kui saabub arenguvestluste periood, varuge aega, et täita juhi osa vormides hoolikalt. Keskenduge sellele, et vastate punkthaaval töötaja kommentaaridele ja hinnake, kas need on õiged, tõendatud ja tööülesannete piires. Lisaks keskenduge selle hindamisele, kas eelmisel arenguvestlusel seatud eesmärgid on saavutatud. Kui need on saavutatud, saate neid üksikasjaliselt arutada. Kui ei ole, arutage töötajaga, kas teda saab kuidagi aidata nende eesmärkide saavutamisel enne tema arenguvestlust.
Andke uusi võimalusi
Teie ülesanne on määrata töötajatele tööülesanded. Seega kui töötajad ei ole täitnud isikliku arengukava eesmärki, ei pruugi neil olla olnud võimalust ülesannet täita. Arutelud töökoormuse üle on töötajatele olulised võimalused öelda, mida nad soovivad edenemiseks teha.
Kas soovite rohkem nõuandeid, kuidas toetada töötajate kutsearengut? Lugege meie artiklit „Kümme asja, mida iga hea juhendaja peaks tegema“.
Seotud lingid
Kümme asja, mida iga hea juhendaja peaks tegema
Lisateave
Elamine ja töötamine EURESe riikides
EURESe töökohtade andmebaas
EURESe teenused tööandjatele
EURESe ürituste kalender
Eelseisvad veebiüritused
EURES Facebookis
EURES Twitteris
EURES LinkedInis
Üksikasjad
- Avaldamiskuupäev
- 31. august 2023
- Autorid
- Euroopa Tööjõuamet | Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat
- Teemad
- Ettevõtlus
- Nõuanded ja soovitused
- Seotud jaotis(ed)
- Nõuanded ja soovitused
- Õppimine
- Elamine ja töötamine
- Sektor
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles