Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
Sajtócikk2022. július 14.Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás FőigazgatóságaOlvasási idő: 3 perc

Öt olyan karrier, amelyekben a kétnyelvű és többnyelvű emberek remekelnek

A technológiai fejlődés közelebb visz minket egymáshoz, mint valaha, és lehetővé teszi az emberek számára a határokon átnyúló kommunikációt. Ennek következtében nagy a kereslet a nyelvi készségek iránt. De melyek azok a szakmai előmenetelek, amelyek a legjobban értékelik a nyelvi készségeket? A továbbiakban kiderül.

Five careers that bilingual and multilingual people excel in

1. Fordító

A fordítók nem minden témában fordítanak. Ehelyett egy vagy több szakterületre (pl. jog, idegenforgalom, egészségügy) szakosodnak. Ahhoz, hogy sikeres fordítóvá váljon, hasznos lehet, ha tapasztalatait és szakmai hátterét azokon a szakterületeken bővíti, amelyeken fordítani kíván, valamint írói és fordítói nyelvi készségeit is fejleszti.

2. Tolmács

A tolmácsok többek között iskolákban, kórházakban, tárgyalótermekben, üléstermekben és konferenciaközpontokban dolgoznak. Egyesek tolmácscégeknek, mások pedig szervezeteknek, illetve magánügyfeleknek dolgoznak. Bár a tolmácsoknak jellemzően alapdiplomával kell rendelkezniük, a legfontosabb követelmény az, hogy több nyelven beszéljenek anyanyelvi szinten. Ez magában foglalja a nyelv pontos megértésének képességét, ha azt spontán és köznyelvi stílusban beszélik.

3. Tanár

Ahhoz, hogy iskolai nyelvtanár legyen, a tanári oklevelek mellett az oktatni kívánt nyelven diplomára van szüksége ahhoz, hogy bizonyítsa, hogy rendelkezik a munkához szükséges ismeretekkel és készségekkel.

Ha úgy gondolja, hogy képes másoknak nyelvet tanítani, de nem rendelkezik az iskolai tanárrá váláshoz szükséges hivatalos képesítéssel, fontolóra veheti, hogy magántanárként dolgozzon. A magántanárok gyakran magánórákat adnak, amelyekre a rendszeres tanórákat vagy a munkát követően kerül sor. Ez azt jelenti, hogy jó lehetőség azok számára is, akik tanári állásukat más kötelezettségvállalásaikhoz (például egy másik részmunkaidős álláshoz, gondozási feladatokhoz vagy utazáshoz) kívánják igazítani, valamint azok számára is, akik (online) távmunkát kívánnak végezni. Ha Ön az online oktatást választja, annak további előnye, hogy idő vagy hely szempontjából nem korlátozott. Ez sokkal szélesebb ügyfélkör előtt nyitja meg szolgáltatásait.

4. Vendéglátás

A szinte teljes mértékben az idegenforgalomra támaszkodó három ágazat (szálláshely, utazási irodák/utazásszervezők, légi közlekedés) 3,3 millió embert foglalkoztat az EU-ban, és a Covid19 után a kereslet növekedése tapasztalható. A szállodáknak, üdülőhelyeknek és turistalátványosságoknak kétnyelvű alkalmazottakra van szükségük ahhoz, hogy a világ minden tájáról érkező látogatókkal kommunikáljanak. Ilyen alkalmazottak például a szállodai recepciósok, a pincérek és a bárszemélyzet, a légiutas-kísérők, az idegenvezetők és a szabadtéri sportoktatók.

5. Emberi erőforrások/munkaerő-felvétel

A többnyelvű humánerőforrás-szakemberek sokkal nagyobb teret engednek a vállalatoknak a munkaerő-felvétel terén, mivel más országokból és kultúrákból származó pályázókat is meghallgathatnak és felvehetnek. Ez különösen hasznos a globálisan terjeszkedő vállalatok számára. A többnyelvű toborzók általában kulturálisan is tisztábban látnak, ami fontos a megkülönböztetés elkerülése és a sokszínű munkahelyek ösztönzése szempontjából.

Partnerségben az EURES-szel, az Európai Foglalkoztatási Mobilitás Portáljával.

További információ:

Európai Foglalkoztatási Napok

Az Ön EURES-tanácsadója

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

Az EURES rendezvénynaptára

Közelgő online események

Az EURES a Facebookon

Az EURES a Twitteren

Az EURES a LinkedInen

Témák
  • Javaslatok és tippek
  • Ifjúság
Kapcsolódó szakasz(ok)
Ágazat
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.