Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2023. gada 16. novembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 5 min

Laiks pārmaiņām Kā mainīt karjeru bez pieredzes

Karjeras maiņa var šķist biedējoša, taču, veicot pareizu izpēti un ievērojot pozitīvu attieksmi, tas var nebūt tik grūti, kā jums šķiet. Ja esat gatavs pārmaiņām, šeit ir mūsu ieteikumi, kas jāņem vērā, uzsākot jaunu ceļu.

Time for a change? How to change careers with no experience

Veiciet izpēti

Ja jūs apsverat domu par jaunu karjeras ceļu, ir ļoti svarīgi vispirms izpētīt šo jautājumu. Pirmkārt, jums būs jānoskaidro, vai ir vajadzīgas īpašas kvalifikācijas. Tad jums vajadzētu noskaidrot, kādas prasmes un stiprās puses ir noderīgas šajā amatā, kāda ir vidējā alga, vai darba laiks atbilst jūsu dzīvesveidam vai darba pienākumiem un vai ir kādi ģeogrāfiski apsvērumi, par kuriem jādomā, piemēram, vai jums būtu jāpārceļas, lai strādātu šo darbu?

Kad esat noskaidrojis, vai šis amats noteikti ir tas, ko jūs vēlētos darīt, sazinieties ar kādu nozares pārstāvi, lai noskaidrotu, kā izskatās šī darba diena un ko darba devēji meklē, pieņemot darbā jaunus darbiniekus.

Meklējiet bezmaksas kursus vai kursus par pieņemamu cenu

Iespējams, jums nav pieredzes, taču nekas jums netraucē iegūt zināšanas par savu jauno karjeras ceļu.

Aplūkojiet LinkedIn Learning, Udemy vai Coursera, lai noskaidrotu, vai ir kādi ievadkursi vai attiecīgi kursi, kas nemaksā ļoti dārgi. Vēlāk, piesakoties uz amata vietām, pievienojiet informāciju par šiem kursiem savam CV un izmantojiet iegūtās zināšanas, lai parādītu potenciālajiem darba devējiem, ka saprotat daļu no amata pienākumiem un esat gatavs turpināt mācīties. Ja jums nav pieredzes, viss, ko varat uzzināt par attiecīga darba pienākumiem, palīdzēs jums iegūt vēlamo darbu.

Izmantojiet pavadvēstuli savam labumam

Ja esat gatavs pieteikties darbam, ir laiks radīt iespaidu ar pavadvēstuli. Pavadvēstules ir specifiskas katram darbam, tāpēc labāk nekopēt un neielīmēt vēstuli, ko esat rakstījis, piesakoties citam amatam. Uzskatiet to par iespēju pastāstīt darba devējiem savu stāstu, nevis sniegt atskaiti par savu pieredzi.

Piesakoties uz amatu, kurā jums nav pieredzes, atzīstiet, ka iepriekš neesat bijis līdzīgā amatā, un uzsveriet, kāpēc vēlaties mainīt karjeru. Jūs varat izmantot iespēju paskaidrot, kas jūs piesaistījis šim konkrētajam darbam, kāpēc domājat, ka jūs būtu ļoti piemērots, un nosaukt tās prasmes, kuras, jūsuprāt, jums noderētu šajā amatā. Ja konstatējat, ka jums trūkst šim amatam vajadzīgo būtisku prasmju, nebaidieties to atzīt un paskaidrot, kā jūsu iepriekšējā pieredze varētu būt noderīga arī jaunajā nozarē. Varat arī norādīt, ka esat ieinteresēts un gatavs paaugstināt kvalifikāciju.

Parādiet, ka esat gatavs mācīties

Ja jūs uzaicināja uz interviju, ir pienācis laiks apliecināt savu pielāgošanās spēju un vēlmi mācīties klātienē vai pa tālruni. Papildus tam, ka potenciālajam darba devējam apliecināsiet, ka esat sajūsmā par darba iespējām, parādiet, ka labprāt darīsiet visu nepieciešamo, lai apgūtu prasmes, kas jums būs nepieciešamas, lai labi veiktu šo darbu.

Atkarībā no tā, kādu jaunu karjeru jūs plānojat, var būt dažādi veidi, kā mācīties darbavietā un iegūt vajadzīgo pieredzi. Apsveriet iespēju meklēt sākuma līmeņa amatus vai stažēšanās vietas, kurās mācības ir iekļautas darba pienākumos, vai varbūt pat kādu laiku strādāt brīvprātīgi, lai gūtu pieredzi.

Esiet atvērts jauniem ieteikumiem

Mainot profesiju, jūsu prasmes un pieredze, visticamāk, pilnībā neatbildīs darba aprakstam, taču tas nenozīmē, ka nav cerību!

Pieteikties darbam ne vienmēr ir viegli, pat ja jums ir prasmes un pieredze. Vienmēr pastāv iespēja, ka darbu nesaņemsiet, tāpēc ir svarīgi būt tam gatavam, taču neļaujiet tam jūs atturēt no pieteikšanās. Vienmēr pastāv iespēja, ka darba devējs jūsu pieteikumā saskatīs kaut ko īpašu, virzīs jūs uz nākamo interviju kārtu un, iespējams, piedāvās jums darbu.

Pēc tam, kad esat veltījis laiku, lai uzzinātu par vēlamā darba pienākumiem un uzskaitījis jau esošās pārnesamās prasmes, varat sākt pētīt darba vietas un pielāgot pavadvēstules, lai parādītu darba devējiem, ka jūs varētu būt lieliski piemērots kandidāts. Karjeras maiņa var prasīt zināmu laiku un papildu kvalifikāciju, taču, ja jūs aizrauj šī joma, esiet atvērts un turpiniet pieteikties. Jūs nekad nezināt, kurš varētu saskatīt jūsu potenciālu un dot jums iespēju veidot jaunu karjeru.

Attālinātais darbs ir jauna norma, un daudzi uzņēmumi saviem darbiniekiem piedāvā šo iespēju. Tomēr orientēšanās tajā var būt sarežģīta, jo īpaši jaunajiem darbiniekiem. Lūk, daži veidi, kā jūs varat sekmīgi strādāt attālināti.

 

Saistītās saites:

LinkedIn Learning

Udemy

Coursera

Attālinātais darbs: Rokasgrāmata jaunajiem darbiniekiem

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
 • Ieteikumi un padomi
 • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
 • Ieteikumi un padomi
Nozare
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.