Saskaņā ar Polijas premjerministra Mateuša Moravecka (Mateusz Morawiecki) teikto paredzams, ka 100 000 līdz 200 000 Apvienotajā Karalistē dzīvojošo poļu atgriezīsies dzimtenē. “Poļi sāk apzināties, ka dzimtenē viņus sagaida aizraujošas iespējas,” saka Moraveckis. Un, Polijas ekonomikai atrodoties svarīgā izaugsmes stadijā, sajūsmas faktoram ir lielāka nozīme nekā jebkad agrāk. Tomēr lielākajai daļai poļu, kuri ārvalstīs ir pavadījuši ievērojamu laiku, atgriešanās varētu izrādīties sarežģīta. Pēc atgriešanās dzimtā vieta var atšķirties no tās, kāda tā bija tās pamešanas laikā vai pie kādas cilvēki bija pieraduši. Visticamāk, ka tā nebūs tāda, kādu cilvēki to iedomājas.
Šajā sakarā palīgā nāk valsts mēroga Valsts nodarbinātības dienests "Zielona Linia", kas tiem, kuri atgriežas mājās, sniedz nepieciešamo atbalstu. Aģentūra ir izstrādājusi kampaņu, kurai pagaidām ir nosaukums “Vai tu atgriezies Polijā?” un kuras mērķis ir uzrunāt tos ārzemēs dzīvojošos poļus, kuri jau ir nolēmuši atgriezties dzimtenē. Galvenais veids, kā iegūt informāciju par šo procesu, ir apmeklēt kampaņas tīmekļa vietni http://powroty.gov.pl. Kampaņas mērķis ir sniegt detalizētu, visaptverošu un aktuālu informāciju un palīdzēt ar formalitātēm, ar kādām poļi varētu saskarties. Papildus tīmekļa vietnei ir sagatavota brošūra, lai palīdzētu ar atbalstu un vienlaikus reklamētu šo iniciatīvu. Aptverot galvenās jomas, par kurām cilvēkiem var sniegt informāciju un atbalstu, šī brošūra ir pieejama poļu un angļu valodā.
Valsts nodarbinātības dienesta padomdevēja Edyta Jaremko-Kuśmirak komentē, ka viņu mērķis ir palīdzēt poļiem nokārtot visus juridiskos, administratīvos un kopienas vai pat psiholoģiskā atbalsta jautājumus. Tie aptver plašu tematu spektru, sākot no reģistrēšanās darba biržā darba meklēšanas nolūkā, līdz pat nodokļu jautājumiem un sarežģīto pabalstu pārreģistrēšanu uz Poliju. Citu piedāvāto pakalpojumu starpā ir arī informācija par to, kā savākt līdzekļus savas uzņēmējdarbības uzsākšanai, informācija par nodarbinātības atbalstu, CV prasmēm un apmācības kursiem. Edyta un viņas komanda sniedz palīdzību arī attiecībā uz jutīgākiem tematiem, tādiem kā kultūršoka pārvarēšana, bērnu pielāgošanās jaunai videi (iespējams, ne pirmo reizi) vai piemērotās skolas izvēle.
“Mēs palīdzam tiem cilvēkiem, kuri jau ir nolēmuši, ka vēlas atgriezties mājās. Bet mēs aktīvi nepiedalāmies šā svarīgā personīgā lēmuma par atgriešanos pieņemšanas procesā,” saka “Zielona Linia” nodarbinātības padomdevēja un tīmekļa vietnes redaktore Agnieszka Juźwiuk.
Ja apsverat domu par atgriešanos Polijā, noteikti apmeklējiet kampaņas tīmekļa vietni. Un esiet droši, ka “Zielona Linia” komanda ar prieku atbildēs uz Jūsu jautājumiem pa e-pastu vai publisko informācijas tālruni (tālruņa numurs: 19524). Neaizmirstiet iepazīties ar viņu jaunāko informāciju sociālajā tīklā Facebook, skatot vērtīgus ieteikumus, padomus un noderīgus videomateriālus. Vai Jums ir vēl citi jautājumi? Pievienojieties tiešraides video straumēšanas jautājumu un atbilžu sesijai katra mēneša pēdējā ceturtdienā tajā pašā Facebook lapā un saņemiet atbildes uz visiem Jūs interesējošajiem jautājumiem!
Tieši šāda veida izaicinājumus EURES Polijā ar Polijas Valsts nodarbinātības dienesta palīdzību cer pārvarēt ar tādām kampaņām kā šī. Kampaņas mērķis ir nodrošināt pieejamāku platformu poļiem, kuri atgriežas dzimtenē, ļaujot viņiem pieņemt apzinātus lēmumus un piekļūt savlaicīgai un ekspertu sniegtai informācijai, ko nodrošina īpaši profesionālie darbinieki un tie dzimtenē jau atgriezušies poļi, kuri jau ir veiksmīgi izmantojuši EURES palīdzību.
Saistītās saites
Polijas Valsts nodarbinātības dienests “Zielona linia”
Kampaņa “Vai tu atgriezies Polijā?”
Poļiem, kuri atgriežas dzimtenē, paredzēta tiešsaistes sadaļa ar intervijām un liecībām
Kampaņas lapa sociālajā tīklā Facebook
Starptautisks pētījums par atgriešanās dzimtenē sarežģījumiem — “Kultūršoka pārvarēšana”
Papildu informācija
Atrodiet savu EURES padomdevēju
Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs
EURES Darbu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES pasākumu kalendārs
Turpmākie Pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
EURES sociālajā tīklā Google+
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2017. gada 6. jūnijs
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- EURES labākā prakse
- EURES apmācība
- Iekšējās EURES ziņas
- Darba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
- Sociālie mēdiji
- Saistītā(s) sadaļa(s)
- Palīdzība un atbalsts
- Dzīvošana un darbs
- Nozare
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles