Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)

Nõuanded ja soovitused

Töötajate värbamine teistest Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) riikidest võib pakkuda ettevõtetele võimaluse leida motiveeritud töötajaid ja oskustöölisi ning eelkõige siis, kui spetsiifilistes majandussektorites napib kohalikku tööjõudu. Lisaks võib selline värbamine aidata kaasa ettevõtete uuenduslikkuse ja konkurentsivõime suurendamisele.

Samas aga võib töötajate leidmine teistest Euroopa riikidest olla keeruline ülesanne, kui te ei ole seda varem teinud. Millest alustada? Mida tuleks arvestada? Kes saab pakkuda teile abi ja tuge?

Allpool esitatud kolmeosaline kontroll-loetelu annab teile aimu sellest, mida teil tuleb teha enne välismaal värbamist (uurimistegevus), selle ajal (värbamisprotsess teises EMP riigis) ja pärast seda (töötajate ametishoidmine).

Kontroll-loetelu

Kui teil on välismaal värbamise kohta küsimusi, klõpsake oma lähima EURESe nõustaja leidmiseks lingile „Pöörduge EURESe nõustaja poole”.
Siinkohal olgu teile inspiratsiooniks mõned kommentaarid tööandjatelt, kes on välismaal värbamisest kasu saanud – kas siis EURESe nõustajate abiga või EURESe korraldatud värbamismessidel.

"Oleme EURESega koostööd teinud alates 1996. aastast. Igal aastal aitavad eri riikide nõustajad meil tööle võtta ligikaudu 370 hooajalist töötajat. EURESe nõustajad on alati väga abivalmid, asjadega kursis ning teavad, kuidas tutvustada meie ettevõtet oma riigis. Usaldame EURESt täielikult ning meil on au nendega koos töötada."

Isabelle van Aarle, üldjuht, Cosmo Entertainment, Madalmaad

"MISCO Malta jaoks oli suur rõõm osaleda Euroopa töömessil Brüsselis. See oli MISCO jaoks esimene kord võtta osa rahvusvahelisest töömessist ning see osutus väga positiivseks kogemuseks. Oleme rõõmuga valmis ka tulevikus kaasa lööma. EURES aitas kaasa töömessi edukusele ning me soovime tänada neid kogu osutatud abi eest."

Joanne Scerri, personalijuht, MISCO, Malta

"Meile Climaxis meeldib, kui töötajaid on paljudest eri riikidest, kuna meil käib kliente üle kogu maailma. Seetõttu on EURES meie restorani jaoks ideaalne teenus, olles väga vastutulelik ja tõhus. Meie kohalik EURESe nõustaja teab täpselt, mida me töötajaid värvates otsime, ning ta võtab meiega alati kiiresti ühendust, kui ta mõne huvitava CV peale satub."

Papangelis Polyhronis, omanik, Restoran-baar Climax, Kreeka

Ootame teie soovitusi kontroll-loetelu uute teemade kohta euresatela [dot] europa [dot] eu (e-postiga) aadressil euresatela [dot] europa [dot] eu (eures[at]ela[dot]europa[dot]eu).