Daugelis įmonių laikinai pakeitė savo darbo metodus, pavyzdžiui, nurodė darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu ir visus susirinkimus rengti internetu. Kai kurių sektorių įmonėms šis perėjimas pavyko sklandžiai, tačiau kitoms nebuvo labai paprasta. Daugelis mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) privalėjo prisitaikyti tiek prie pasiūlos, tiek prie paklausos pokyčių.
Jei esate darbdavys, galbūt ieškote įkvepiančių idėjų, kaip prisitaikyti ir planuoti ateitį pasibaigus COVID-19. Čia pasakojama apie keletą MVĮ ir startuolių, kurie veiksmingai pritaikė savo veiklą.
- Valensijoje įsikūrusi MVĮ „Jeanologia“ teikia ekologinio drabužių apdirbimo paslaugas. Per krizę įmonė sanitariškai valė ir dezinfekavo ligoninių apsaugines veido kaukes – kasdien maždaug 15 000 kaukių. Įmonės įkūrėjas sako, kad įmonė jau planuoja, kas bus po COVID-19, kai drabužių sanitarinis valymas bus labai paklausus, ir bus labai svarbi tvari ekologinė gamyba.
- „Dydu“, prancūzų įmonė, kurios specializacija – pokalbių robotų programinė įranga – siūlo individualizuotus pokalbių robotus. Jie moka atsakyti į tam tikrus dažnai užduodamus klausimus, padėdami žmogiškųjų išteklių komandoms bendrauti su savo darbuotojais. Nors pats pokalbių robotas yra nemokamas, „Dydu“ plečia klientų ratą ateičiai, tuo pačiu padėdama įmonėms dirbti krizės metu.
- „Veoleo Press“, maža mokomųjų knygų vaikams ispanų kalba leidykla, greitai suprato, kad būtina padėti rengti mokymosi namuose medžiagą, kol mokyklos uždarytos. Bendradarbiaudama su menininkais, įmonė parengė spalvinimo piešinius, už kuriuos siūlė susimokėti pagal galimybę, kad tėvai galėtų toliau mokyti vaikus ispanų kalbos namuose. Aktyviai reaguodama į krizę, „Veoleo“ taip pat siūlo mokymąsi vaizdo priemonėmis ir naują internetinę medžiagą.
- „10-Vins“ yra prancūzų startuolis, gaminantis specialias mašinas, kurios reguliuoja temperatūrą ir vėdinimą, kad užtikrintų kuo optimalesnį vyno degustavimą. Prieš krizę savo produkciją ji daugiausia pardavė įmonėms, kuriose dirba profesionalūs someljė. Tačiau dabar, užsidarius barams ir restoranams, „10-Vins“ orientuojasi į privačius klientus ir parduoda savo gaminius vyno mėgėjams, kurie per izoliavimą nori mėgautis aukštos kokybės vynu namuose. Ji taip pat parengė du internetinius mokymo kursus žmonėms, besidomintiems vyno gamyba.
- „58-Gin7“ dėl izoliavimo prarado savo pagrindinius klientus – barus ir alines. Įmonė priėmė sunkų sprendimą sustabdyti savo mažais kiekiais gaminamo džino gamybą, bet suprato, kad reikalingas kitas produktas su alkoholiu, padedantis kovoti su COVID-19, – rankų dezinfekantas. Įmonė sugebėjo greitai prisitaikyti, nes didele dalimi gamybos procesas panašus į džino gamybos ir pagrindinė sudedamoji dalis – alkoholis – yra ta pati.
- „Oura Health“ yra suomių startuolis, gaminantis vadinamuosius sveikatingumo žiedus, kurie stebi širdies ritmą, kvėpavimą ir temperatūrą. „Oura Health“ po to, kai į ją kreipėsi vienas iš klientų, kuriam buvo patvirtintas COVID-19 virusas, suprato, kad įmonės technologija gali iš anksto įspėti apie ligos simptomus. Startuolis dabar bendradarbiauja viename tyrime, kuris vykdomas su Kalifornijos universitetu San Franciske. Įmonė aprūpina 2 000 slaugytojų sveikatingumo žiedais ir gauna panašių užsakymų iš viso pasaulio.
Įmonei „Oura Health“, kaip ir daugeliui nurodytų įmonių, tai yra naudinga ne tik finansiškai. Šios įmonės siūlo viruso sukeltų problemų sprendimus, tuo pačiu įvairina savo veiklą ir kuria gerą reputaciją ateičiai.
Susijusios nuorodos
„Kaip Ispanijos pramonė kovoja su COVID-19“
„Komunikacija krizės metu: pokalbių robotų nauda“
„Veoleo“ atsakas dėl COVID-19 karantino“
„Kaip gamyklos keičią gamybą siekdamos greitai kovoti su koronavirusu“
„Kaip Covid-19 paspartino Šiaurės šalių technologijų sėkmę JAV“
Išsamesnė informacija
Susiraskite EURES konsultantą
Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse
EURES darbo vietų duomenų bazė
EURES paslaugos darbdaviams
EURES renginių kalendorius
Būsimi internetiniai renginiai
Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“
Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“
Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“
Išsamūs duomenys
- Paskelbimo data
- 2020 m. birželio 2 d.
- Autoriai
- Europos darbo institucija | Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas
- Temos
- Verslas / Verslumas
- Išorinės EURES naujienos
- Išorės suinteresuotosios šalys
- Darbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
- Naujienos/pranešimai/statistika
- Įdarbinimo tendencijos
- Jaunimas
- Susijusios skiltys
- Sektorius
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles