
Noskaidrojiet savu statusu atalgojuma ziņā
Viena no pirmajām lietām, kas jums jādara pirms darba samaksas pieauguma pieprasīšanas, ir jūsu algas salīdzināšana ar citu jūsu līmeņa un nozares darbinieku algu. Ir daudz veidu, kā to izdarīt. Jūs varētu jautāt sava uzņēmuma personāla darbiniekam par sava līmeņa algas grupu, runāt ar kolēģiem, apmeklēt valsts algu salīdzināšanas tīmekļa vietni vai meklēt darba piedāvājumus tiešsaistē, lai uzzinātu, cik daudz citi darba devēji piedāvā par līdzīgu amatu. Lieliska vieta, lai to izdarītu, ir EURES portāls, kurā pašlaik ir gandrīz četri miljoni darbvietu.
Lietas izveide
Atskatieties atpakaļ un izvērtējiet darbu, ko esat veicis kopš jūsu pēdējās darba samaksas pieauguma (vai kopš pieņemšanas darbā). Mēģiniet iegūt konkrētu statistiku, kā arī piemērus par laikiem, kad esat pārspējis pats sevi, lai paveiktu savu darbu. Tas ietver virsstundas, izpildītos uzdevumus, kas pārsniedz jūsu atalgojuma pakāpi, darbaudzināšanu jaunpienācējiem u. tml. Jo konkrētāki ir piemēri, ko varat sniegt savam vadītājam, jo svarīgāks pamatojums jūsu darba samaksas pieaugumam.
Pareizā laika izvēle
Tipiska kļūda, ko darbinieki bieži izdara, lūdzot darba samaksas paaugstinājumu, ir tam nepareiza laika izvēle. Izvairieties no noslogotiem periodiem, kad jūsu priekšniekam ir stress, kā arī periodiem, kad jūsu uzņēmums samazina štatus. Mēģiniet satikt savu priekšnieku pēc tam, kad jūsu uzņēmumam ir kādi lieli panākumi.
Tāpat izvērtējiet pats savus uzdevumus. Vai jums ir kāds nozīmīgs sasniegums vai profesionāls pavērsiens? Jums varbūt gribēsies pagaidīt, līdz tas notiks, lai jums būtu labāks pamatojums darba samaksas pieaugumam.
Dariet to personīgi
Pēcpandēmijas pasaulē, kur attālināts darbs ir kļuvis par jauno normu, varētu būt kārdinājums lūgt palielināt darba samaksu, izmantojot e-pastu. Tomēr, darot to personīgi (vai izmantojot videozvanu), rezultāts var būt labāks. Runāšana par algu ir saruna, tāpēc nodrošiniet, ka tiekaties ar savu priekšnieku un varat runāt, nevis apmainīties ar e-pasta vēstulēm.
Nenonieciniet sevi sarunā
Dažkārt, lūdzot palielināt darba samaksu, mēs jūtamies tik neērti, ka prasām to mazāku, nekā uzskatām, ko esam pelnījuši. Jūs esat sev lielākais atbalstītājs, tāpēc nevarat atļauties sevi noniecināt. Ja uzskatāt, ka jums pienākas 10 % darba samaksas pieaugums, tad arī lūdziet 10 %. Maz ticams, ka jūsu darba devējs jums piedāvās vairāk par prasīto, tāpēc neizejiet uz kompromisu ar sevi.
Esiet pozitīvs un pašapzinīgs
Sarunās par algām ļoti liela nozīme ir ķermeņa valodai. Parādiet savam priekšniekam, ka apzināties savu vērtību, bet neesiet augstprātīgs. Sēdiet taisni, uzturiet acu kontaktu tikšanās laikā un pārliecinieties, ka jums ir pozitīva attieksme. Neaizmirstiet uzsvērt, cik pateicīgs esat par šo darbavietu un par dalību šajā uzņēmumā.
Esiet gatavs uzņemties vairāk darba
Dažkārt sarunas par algām nenotiek tā, kā plānots. Ja darba devējs saka “nē”, jautājiet viņam, ko jūs varētu darīt, lai varētu pretendēt uz darba samaksas pieaugumu. Jautājums varētu būt par vēl dažu uzdevumu uzņemšanos, lai apliecinātu savu vērtību.
Stingri termiņi darba pasaulē nozīmē vispārēju izaicinājumu. Uzziniet, kā ievērot termiņus, tuvus un tālus, un strādāt bez stresa.
Saistītās saites:
Vai nodošana laikā sagādā grūtības?Uzziniet, kā nekad nenokavēt termiņu
Plašāka informācija:
Atrast EURES padomdevējus
Dzīvošana un darbs EURES valstīs
EURES darbavietu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURESPasākumu kalendārs
Gaidāmie pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2023. gada 6. janvāris
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- Ieteikumi un padomi
- Jaunatne
- Saistītā(s) sadaļa(s)
- Ieteikumi un padomi
- Nozare
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles