Laika iedalīšana blokos
Laika iedalīšana blokos ir efektīvs paņēmiens dienas pārvaldībai, vienkārši strukturējot grupās savus uzdevumus, nevis lēkājot starp tiem visā dienas gaitā. Laika iedalīšana blokos ir vienkārša un efektīva metode vairāku projektu pārvaldībai un lielisks veids, kā nepieļaut vairāku uzdevumu režīmu, kas ir viens no produktivitātes galvenajiem ienaidniekiem. Pārslēgšanās starp diviem vai vairākiem uzdevumiem var šķist efektīvs paņēmiens, kā uzreiz tikt galā ar ienākušu darbu, tomēr tas novirza uzmanību un neļauj strādāt efektīvi un koncentrēti. Mēģiniet laiku iedalīt blokos, lai nepieļautu vairāku uzdevumu režīmu un izveidotu dienas struktūru, jo tas palīdz koncentrēties un netraucēti sasniegt mērķi.
Reālistisku mērķu izvirzīšana
Ja darba slodze izrādās pārāk liela, ir svarīgi sev atgādināt, ka neesat nekāda mašīna. Jums, iespējams, būs nepieciešams vairāk laika, nekā plānojāt sākumā, un tas ir gluži normāli. Reālistisks termiņš nozīmē realitātes atzīšanu un apziņu, ka, iespējams, darbu neizdosies veikt ar pilnu efektivitāti. Vienkārši iedalot vairāk laika nekā nepieciešams, jums nebūs tā jāsaspringst par termiņa ievērošanu. Turklāt jums būs vairāk laika sava darba pārskatīšanai, un jūs pat varat pārsteigt kolēģus, pabeidzot darbu pirms termiņa!
Darbs ar steidzamiem pieprasījumiem
Pat ja esat nevainojami iedalījis laiku, joprojām var gadīties steidzams pieprasījums, kuram nevarat atrast laiku. Šādā gadījumā ir svarīgi informēt tiešo priekšnieku. Varat viņam lūgt pārkārtot jūsu uzdevumu sarakstu, lai steidzamo darbu ietilpinātu mazāk svarīgu uzdevumu vietā. Ļoti svarīga ir skaidra saziņa par jūsu kapacitāti, jo tā var novērst nemieru, ka neizdosies visu paveikt. Ja esat vadītājs, sazinieties ar savas grupas biedriem un palīdziet viņiem reorganizēt viņu uzdevumus vai koordinējiet darba paveikšanu kopā ar pārējo grupu.
Vienošanās par termiņiem
Saņemot uzdevumu, dabiska šķiet vēlme nesagādāt vilšanos, tāpēc jūs, iespējams, varat nejauši piekrist nereālam termiņam. Tas var šķist vienkāršs paņēmiens, lai izvairītos no konfrontācijas, pasakot “nē”, tomēr tas var pasliktināt situāciju, jo jauna termiņa sarunāšanai ir nepieciešams papildu laiks. Ja nevarat ievērot termiņu, savlaicīgi informējiet kolēģi par nepieciešamo pagarinājumu. Jo agrāk viņš to uzzina, jo vairāk laika viņam atliek, lai pielāgotos, un viņš izrādīs lielāku sapratni.
Regulāru īso pārtraukumu izmantošana
Ja pēc tam, kad ir paveikts viss iepriekšminētais, jūs pamanāt, ka stingi skatāties ekrānā, nespējot koncentrēties, vai vilcināties, iespējams, ir nepieciešams pārtraukums. Pat ja jums šķiet, ka tas, ko darāt, ir pārāk svarīgi, lai to uz brīdi pārtrauktu, jūs, iespējams, izjūtat tādu spriedzi, ka neizdodas strādāt efektīvi. Mēģiniet uz piecām minūtēm aiziet no galda, iziet ārā, lai paelpotu svaigu gaisu, vai padzerties ūdeni. Īsi pārtraukumi palīdz relaksēties un nedomāt par darbu, kas ironiskā kārtā var būt nepieciešams, lai strādātu labāk.
Efektīva sadarbība ar citiem ietver dažādas vispārīgās prasmes, tostarp saziņu, laika pārvaldību un problēmu risināšanu. Lai gan var šķist, ka dažiem cilvēkiem šīs prasmes ir dabas dotas, jūs varat tās nostiprināt vairākos vienkāršos veidos. Lai uzzinātu vairāk, izlasiet šo rakstu.
Saistītās saites:
Jūsu vispārīgo prasmju nostiprināšanai nav jābūt sarežģītai
Plašāka informācija:
Atrast EURES padomdevējus
Dzīvošana un darbs EURES valstīs
EURESDarbu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES pasākumu kalendārs
Gaidāmie pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2022. gada 21. novembris
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- Uzņēmējdarbība
- Ieteikumi un padomi
- Jaunatne
- Saistītā(s) sadaļa(s)
- Ieteikumi un padomi
- Nozare
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles