KAS yra nevyriausybinės organizacijos?
Nevyriausybinės organizacijos (NVO) yra ne pelno organizacijos, kurios veikia nepriklausomai nuo nacionalinės valdžios. Dažnai jos steigiamos kaip labdaros organizacijos ir paprastai ypač aktyviai veikia tokiose srityse kaip kova su skurdu, sveikatos priežiūros problemomis, grėsmėmis aplinkai ir socialine atskirtimi.
Nevyriausybinės organizacijos yra labai įvairios – nuo vietos bendruomenių iniciatyvų iki visame pasaulyje veikiančių tarptautinių organizacijų. Paprastai jos finansuojamos iš aukų ir vienija žmones, kurie turi bendrą tikslą ir nori ką nors pakeisti arba prisidėti prie pokyčių.
KOKIOS nevyriausybinės organizacijos veikia Europoje?
Į savo kasmet rengiamą „Pagrindinių 500 pasaulio nevyriausybinių organizacijų“ reitingą organizacija „NGO Advisor“ 2016 m. įtraukė 185 organizacijas, kurių būstinės yra Europoje; tai daugiau kaip trečdalis viso sąrašo. Europos nevyriausybinės organizacijos yra skirtingo dydžio bei pobūdžio, siekia skirtingų tikslų ir siūlo įvairių darbo galimybių. Tarp žinomiausių nevyriausybinių organizacijų yra:
- „Oxfam“ (Jungtinė Karalystė) „Oxfam“ yra 1942 m. įsteigta tarptautinė nevyriausybinė organizacija, kuri siekia panaikinti skurdą, teikti pagalbą nelaimės atveju ir ginti žmogaus teises.
- „Médecins Sans Frontières“ (Prancūzija ir Šveicarija) „Médecins Sans Frontières“, arba „Gydytojai be sienų“, yra humanitarinė nevyriausybinė organizacija, pagarsėjusi projektais besivystančiose ir karo nuniokotose šalyse; 1999 m. organizacijai skirta Nobelio taikos premija.
- Ekologinio švietimo fondas (Danija) Ekologinio švietimo fondas yra tarptautinė skėtinė organizacija, turinti narių daugiau kaip 70 šalių visame pasaulyje; ji užsiima ekologiniu švietimu ir siekia užtikrinti darnų vystymąsi.
- APOPO (Belgija ir Tanzanija) Išskirtine veikla užsiimanti nevyriausybinė organizacija APOPO moko gambines žiurkėnžiurkes aptikti sausumos minas ir atpažinti tuberkuliozę.
- „Greenpeace“ (Kanada ir Nyderlandai) Kanadoje įsteigtos ir visame pasaulyje garsios ekologinės nevyriausybinės organizacijos „Greenpeace“ būstinė šiuo metu yra Nyderlanduose, o jos biurai įsteigti daugiau kaip 40 šalių.
KAIP … Europos Sąjunga palaiko ryšius su nevyriausybinėmis organizacijomis Europoje?
Įgyvendindama Europos pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo strategiją „Europa 2020“, Europos Komisija kaip vieną iš veiklos prioritetų yra nustačiusi siekį plėtoti ir stiprinti ES institucijų, nacionalinių ir regioninių valdžios įstaigų ir Europos suinteresuotųjų subjektų partnerystę.
Konkretūs Komisijos generaliniai direktoratai taip pat glaudžiai bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, pavyzdžiui, Teisingumo ir vartotojų reikalų generalinis direktoratas kartu su Socialine platforma dukart per metus rengia susitikimus su nevyriausybinėmis organizacijomis, per kuriuos aptariami aktualūs Bendrijos klausimai, o Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas pagal Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi planą plėtoja suinteresuotųjų subjektų dialogą su ES lygmens nevyriausybinėmis organizacijomis ir socialiniais partneriais.
Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas yra Europos Sąjungos konsultacinis organas, kurį sudaro darbdavių, darbuotojų ir įvairių interesų grupių atstovai. Viena iš pagrindinių temų komiteto darbe – pilietinė visuomenė, ypač pasišventusių žmonių ir organizacijų svarba siekiant politinės pažangos. Per neseniai surengtas 2017 m. pilietinės visuomenės dienas (birželio 26–27 d.) buvo pabrėžta, kad pilietinės visuomenės organizacijos yra jungtis tarp žmonių ir Europos institucijų ir kad jos gali Europai pasiūlyti naujų idėjų ir sprendimų.
KODĖL verta dirbti nevyriausybinėje organizacijoje?
Vienas iš didžiausių privalumų dirbant nevyriausybinėje organizacijoje yra galimybė pajusti, kad iš tiesų padedate keisti pasaulį ir žmonių gyvenimus. Dirbant nevyriausybinėse organizacijose galima pamatyti savo darbo rezultatus, o tai suteikia didelį profesinį ir asmeninį pasitenkinimą.
Be to, kadangi nevyriausybinių organizacijų struktūra yra ne tokia hierarchinė kaip tradicinių įmonių, jose yra daugiau galimybių tobulinti įvairius įgūdžius skirtingose srityse.
KUR galiu sužinoti apie galimybes, kurias siūlo nevyriausybinės organizacijos?
EURES interneto svetainėje galima rasti daug įvairių darbo, stažuočių ir pameistrystės skelbimų, kuriuos pateikia visos Europos įmonės, įskaitant nevyriausybines organizacijas.
Darbo skelbimų lentos internete dažnai suteikia galimybę filtruoti siūlomas darbo vietas pagal organizacijos tipą, todėl tai gali būti puikus būdas sužinoti apie darbo nevyriausybinėse organizacijose galimybes jus dominančioje srityje. Atlikę greitą interneto paiešką gausite pagrindinių darbo paieškos svetainių jūsų šalyje sąrašą.
Įvairiose interneto svetainėse, tokiose kaip Euro Brussels, Global Jobs ir Impact Pool, pristatoma daug galimybių, kurių siūlo tiek Europos, tiek viso pasaulio nevyriausybinės organizacijos, todėl rekomenduojame pasidomėti ir jose pateikiama informacija.
Rasti galimybę – tik pirmas žingsnis. Kai reikia parengti puikų gyvenimo aprašymą, parašyti įspūdingą motyvacinį laišką ir sužibėti per pokalbį, esame pasirengę padėti kiekviename proceso etape!
Susijusios nuorodos
„Pagrindinių 500 pasaulio nevyriausybinių organizacijų“ reitingą
Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi planą
2017 m. pilietinės visuomenės dienas
Daug įvairių darbo, stažuočių ir pameistrystės skelbimų
įskaitant nevyriausybines organizacijas
Parašyti įspūdingą motyvacinį laišką
Išsamesnė informacija
EURES konsultanto paieška
Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse
EURES darbų duomenų bazė
EURES paslaugos darbdaviams
EURES renginių kalendorius
Būsimi internetiniai renginiai
Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle
Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle
Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle
Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle
Išsamūs duomenys
- Paskelbimo data
- 2017 m. liepos 3 d.
- Autoriai
- Europos darbo institucija | Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas
- Temos
- Nurodymai ir patarimai
- Naujienos/pranešimai/statistika
- Jaunimas
- Sektorius
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles