Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. lapkričio 28 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Vyras ir žmona dalijasi savo sėkmės istorijomis, kurios tapo įmanomos padedant programai „Tavo pirmasis EURES darbas“

Gianfranco Meggiorinas yra centro „Navimeteo“, kuris nuo 1990 m. kiaurą parą teikia jūrų meteorologijos paslaugas jūreiviams ir jūrų kapitonams, įkūrėjas ir vadovas.

Husband and wife share their separate success stories thanks to ‘Your first EURES job’ programme
Gianfranco Meggiorin

Genujos įlankoje (Šiaurės Italija) įsikūrusi įmonė veikia visame Viduržemio jūros regione ir už jo ribų. Gianfranco vadovauja nedideliam specialistų kolektyvui; dauguma jų yra vietos gyventojai, kurių gimtoji kalba yra italų. Tačiau pagrindinė jūrininkystės specialistų darbo kalba – anglų.

Todėl Gianfranco kilo mintis priimti gerai anglų kalbą mokantį stažuotoją iš užsienio. Apie ES darbuotojų judumo programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ jis sužinojo susipažinęs su EURES konsultante Marirosa Chiocca, kuri dirba įstaigoje „Cita Metropolitana di Genova“.

Finansinė ir administracinė parama

Sklandžiai pavykus įdarbinimo procesui, Gianfranco priėmė angliškai kalbančią stažuotoją iš Estijos Mari. „Programos „Tavo pirmasis EURES darbas“ svetainė yra labai naudinga ir ja paprasta naudotis; be to, mums labai padėjo [EURES konsultantė] Marirosa.“

Mari puikiai pritapo įmonėje, o sėkmingai pasibaigus stažuotei, tapo visateise komandos nare. Be to, Gianfranco per programą įdarbino dar vieną stažuotoją.

„Labai džiaugiamės stažuotojui ir mūsų įmonei suteikta pagalba, – sako jis. – Finansinės išmokos labai padeda.“

Sėkminga rekomendacija

Tad ar Gianfranco rekomenduotų programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ kitiems panašiems darbdaviams?

„Aš tai jau padariau! – sako jis. – Programą jau rekomendavau savo žmonai.“

Nors Gianfranco žmona Gabriella Minuzzo taip pat yra verslininkė, ji dirba visiškai kitame sektoriuje, kuris garsina Aostos slėnio regioną, – vyndarystės versle.

Gabriella turi savo vynuogyną ir vyndarystės įmonę, taip pat vadovauja svečių namams „Maison d'Hotes Victoret“; čia jos svečiai gali išvysti gražų slėnį, kuriame ji augina vynuoges.

„Mano vyras vadovauja kitai veiklai ir su savo įmone jau buvo kreipęsis dėl šios galimybės [pagal programą „Tavo pirmasis EURES darbas“], o dabar priimti jauną darbuotoją stažuotoju pasiūlė ir man“, – paaiškina Gabriella.

Kaip ir Gianfranco, Gabriella pagal programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ priėmė du stažuotojus – vieną iš Suomijos, o kitą iš Prancūzijos. Stažuotojai savo laiką paskirstė darbui vynuogyne, vyndarystės ūkyje ir svečių namuose.

Abipusė nauda darbdaviams ir darbuotojams

Programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ suteikia galimybę užmegzti ryšius, kurie naudingi ir darbdaviams, ir darbuotojams. „Galėjome rasti darbuotoją ir įdarbinimo centre, tačiau pagalvojome, kad programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ yra puiki galimybė stažuotojui įgyti patirties užsienyje, o mums – gauti pagalbininką mūsų kasdieniniam darbui“, – aiškina Gabriella.

Stažuotojų iš užsienio tarptautinė patirtis taip pat gali būti svarbi Gabriellos veiklos sektoriuje. „Jaunas darbuotojas iš užsienio – tai ir galimybė mums atsiverti tarptautiniams ryšiams ir kultūriniams mainams, be kita ko, dar ir dėl to, kad mūsų darbas susijęs su paslaugomis turistams tiek iš Italijos, tiek ir kitų pasaulio šalių“, – sako ji.

Gabriella taip pat glaudžiai bendradarbiavo su Marirosa, kuri jai pasirodė labai profesionali, kompetentinga ir maloni.

„Ji visada buvo pasirengusi padėti mums ir stažuotojui visais sudėtingais klausimais, – aiškina Gabriella. – Be jos paramos mums būtų buvę per sunku ar net neįmanoma išsiversti.“

„Labai džiaugiamės mums ir stažuotojui suteikta pagalba. Finansinės išmokos yra gera paskata, o svetainė – veiksminga tarptautinė priemonė darbo prašymams ir pasiūlymams derinti.“

Nors Gianfranco ir Gabriella dirba labai skirtinguose sektoriuose, jų patirtis naudojantis programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ buvo labai teigiama, todėl akivaizdu, kad ši programa gali būti naudinga įvairių sričių darbdaviams.

Jei turite draugą arba šeimos narį, kuriam būtų naudinga priimti darbuotojų iš užsienio, pasinaudokite Gianfranco pavyzdžiu ir nelaukdami supažindinkite juos su programa „Tavo pirmasis EURES darbas“!

Tavo pirmasis EURES darbas“ yra Europos Sąjungos darbo judumo programa. Norėdami daugiau sužinoti apie darbo ir mokymosi galimybes visoje ES arba rasti darbuotojų, turinčių jums reikalingų įgūdžių, susisiekite su viena iš programos užimtumo tarnybų arba su savo vietos EURES konsultantu per EURES portalą.

 

Susijusios nuorodos

„Tavo pirmasisEURES darbas“)

EURES portalas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
 • Verslas / Verslumas
 • Išorinės EURES naujienos
 • Sėkmės istorijos
 • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.