Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2022. gada 4. maijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Deviņi jautājumi, kas jaunajiem absolventiem jāzina, kad viņi sāk meklēt darbu

Ja jums ir pareizā attieksme un atvērts prāts, nevajag baidīties uzsākt pirmā darba meklējumus. Iepazīstieties ar mūsu ieteikumiem, kā padarīt darba meklējumus mazāk traucējošus un produktīvākus.

Nine things new graduates should know when they start job searching

Regulāri pārbaudiet darba piedāvājumus

Neatkarīgi no tā, kādus portālus jūs izmantojat darba meklējumiem, pārbaudiet tos katru dienu, jo īpaši darba dienās. Piesakieties uz vakanci, tiklīdz to pamanāt. Daži darba devēji saņem simtiem pieteikumu, un, ja vien nebūsiet viens no pirmajiem kandidātiem, jūsu izredzes tikt pamanītam var būt ierobežotas.

Labs veids, kā sākt dienu, ir vienlaikus ar rīta kafiju izskatīt jaunākos darba piedāvājumus.

Ne pārāk plašs, ne pārāk konkrēts

Meklējot vakances darba portālos, pārliecinieties, ka izmantojiet filtrēšanas iespējas, lai varētu redzēt visas vakances, kas attiecas uz jūsu interesēm. Tas jums palīdzēs ātrāk atrast piemērotas vakances. Uzmanieties, lai jūsu meklēšana nebūtu pārāk konkrēta, jo tādējādi tiks atlasīts ļoti maz meklēšanas rezultātu.

Pielāgojiet savu CV

Bieži vien darba meklētājiem ir tikai viens CV, kurā norādītas visas prasmes, pamatinformācija un pieredze. Pārliecinieties, ka jūsu CV ir pielāgots darba veidam, uz kuru piesakāties, un iekļaujiet tikai to informāciju, kas attiecas uz šo jomu. Ja piesakāties darbam dažādās nozarēs, jums jābūt katrai nozarei pielāgotam CV.

Atkarībā no vakances, kurai piesakāties, varat pievienot arī sarakstu ar savām stiprajām pusēm vai portfeli.

Neaizmirstiet iekļaut attiecīgu brīvprātīgā darba pieredzi.

Neaizmirstiet par stažēšanās iespēju

Stažēšanās ir lielisks veids, kā uzsākt karjeru. Tā, iespējams, ir maz apmaksāta (vai vispār nav apmaksāta), bet var jums sniegt nenovērtējamu profesionālo pieredzi, ko pēc tam varēsiet izmantot, lai iegūtu pilnas slodzes darbu. Daudzi darba devēji stažēšanās perioda beigās piedāvā pastāvīgus līgumus arī praktikantiem, ja viņi ir apmierināti ar to darbu.

Izmantojiet Europass un EURES, lai izveidotu savu CV un pieteiktos darbam

EURES portāls ar vairāk nekā trim miljoniem vakanču ir ideāla vieta, kur atrast pirmo darbavietu. Sazinieties ar EURES padomdevēju jūsu valstī, lai uzzinātu, kā EURES var jums palīdzēt iekļūt darba tirgū.

Izmantojiet Europass rīkus, lai izveidotu pārdomātu CV un pārliecinošu pavadvēstuli, kas ļaus jums izcelties starp citiem pieteikumu iesniedzējiem.

Jūsu klātbūtne sociālajos plašsaziņas līdzekļos

Tagad, kad esat iesaistījies darba tirgū, jums jāzina, ka daudzi darba devēji un personāldaļas pārstāvji meklē pieteikuma iesniedzēju vārdus sociālajos plašsaziņas līdzekļos. Pārskatiet savus kontus un noņemiet/ierobežojiet jebkurus ierakstus, ko nevēlaties, lai jūsu nākamais darba devējs redzētu. Atjauniniet arī savu LinkedIn profilu!

Sāciet tīklu veidošanu

Tīklu veidošana ir svarīga gan darba meklētājiem, gan darbiniekiem. Tā jums palīdz sekot līdzi jaunākajām norisēm jūsu nozarē, taču tas ir arī lielisks veids, kā uzzināt par jauniem darba piedāvājumiem. Vispirms varat ieskatīties LinkedIn un meklēt dažādas nozares grupas, kurām, iespējams, varat pievienoties.

Varat pat lūgt kādam LinkedIn kontaktam (piemēram, kādam no jūsu bijušajiem skolotājiem, profesoriem vai klasesbiedriem) uzrakstīt ieteikumu jūsu profilā, lai tas šķistu uzticamāks.

Saprotiet, ka jūsu pirmā darbavieta, iespējams, nebūs jūsu izsapņotā darbavieta

Ļoti maz cilvēku ilgstoši paliek savā pirmajā darbā. Ir pilnīgi normāli mainīt darbu, kad rodas labāka iespēja un jums vairs nav iespēju mācīties savā pašreizējā darbā. Kā jaunam absolventam jums vissvarīgākais ir vienkārši sākt strādāt, lai varētu iegūt pieredzi un veidot savu profesionālo tīklu.

Neļaujiet atteikumam jums likt nolaist rokas

Jūs, iespējams, esat kvalificētākais kandidāts šim darbam, bet mūsdienu globalizētajā pasaulē jūs konkurējat ar simtiem citu tikpat kvalificētu pieteikumu iesniedzēju. Nezaudējiet cerības un turpiniet darba meklējumus. Visi galu galā atrod savu pirmo darbu.

Lai gan mēs dzīvojam digitālajā laikmetā, daudzas darba vakances joprojām netiek publiski reklamētas. Tā vietā tās tiek aizpildītas, izmantojot atsauksmes un profesionālo tīklošanu. Iepazīstieties ar mūsu ieteikumiem, kā kļūt par efektīvu tiešsaistes tīklotāju.

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Saistītās saites:

EURES portāls

Europass

Meklēt EURES padomdevējus

Seši galvenie ieteikumi efektīvai tiešsaistes tīkloanai

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīves un darba apstākļi EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES LinkedIn

 

Sīkāka informācija

Temati
  • Ieteikumi un padomi
  • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
  • Ieteikumi un padomi
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.