Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2021 m. spalio 7 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

8 svarbūs klausimai apie COVID-19, kuriuos kiekvienas darbo ieškotojas turėtų užduoti per pokalbį dėl darbo

Prasidėjus COVID-19 pandemijai daugelis įmonių pakeitė savo darbo metodus – ėmė taikyti naujas apsaugos priemones arba nuotolinio ar mišraus darbo metodus. Štai aštuoni svarbūs klausimai apie COVID-19, kuriuos galite užduoti būsimam savo darbdaviui per pokalbį dėl darbo.

Top 8 COVID-19 questions every jobseeker should ask at interviews
Unsplash

Pokalbis dėl darbo dažnai gali atrodyti kaip kandidato apklausa. Tačiau tam, kad abi šalys suprastų, ar jos viena kitai tinka, pokalbis dėl darbo turi vykti kaip pašnekesys. Be to, užduodami tinkamus klausimus darbo ieškotojai gali pasirodyti esantys tikrai suinteresuoti ir kompetentingi ir palikti gerą pirmą įspūdį.

Nepamirškite, kad galimybė klausti kandidatams paprastai suteikiama pokalbio pabaigoje, todėl turėtumėte leisti darbdaviui vesti pokalbį. Pasiruoškite du–keturis klausimus. Pokalbiui įsibėgėjus galėsite užduoti daugiau klausimų.

Ko įmonė pasimokė iš krizės?

Dauguma įmonių nebuvo pasiruošusios pokyčiams, kuriuos pandemija atnešė į darbo pasaulį. Tačiau daugelis darbdavių greitai prisitaikė prie naujų aplinkybių. Svarbu sužinoti, ko darbdavys išmoko, kad suprastumėte, ar jis pasiruošęs atremti panašias krizes ateityje arba ar jis palankiai žiūri į nuotolinį darbą.

Kaip užtikrinate darbuotojų saugumą, kilus ginčui dėl saugos taisyklių?

Ginčai dėl veido kaukių ir kitų saugos taisyklių dažni tose darbo vietose, kur dirbama su klientais, pvz., jie būdingi pardavėjams ir barmenams. Svarbu, kad darbdavys turėtų gaires, kaip elgtis kilus tokiam ginčui ir kaip jį nuraminti.

Jei darbuotojas užsikrečia COVID-19, ką įmonė daro, kad užtikrintų kitų darbuotojų saugumą?

Nepaisant visų apsaugos priemonių ir didelio pasiskiepijusių žmonių skaičiaus, galimybė užsikrėsti COVID-19 vis dar tikėtina. Geras darbdavys bus nustatęs tvarką, užtikrinančią kitų darbuotojų saugumą, pavyzdžiui, įmonės darbuotojai bus reguliariai testuojami, galės dirbti iš namų ir t. t.

Ar kaip nors padedate darbuotojams, kuriems reikia prižiūrėti sergantį šeimos narį?

Jei turite šeimos narį, kuriam virusas yra itin pavojingas, užduokite šį svarbų klausimą. Deja, kai tenka rūpintis sergančiu šeimos nariu, kai kurie darbdaviai gali būti mažiau supratingi nei kiti. Pasiteiraukite, ar jūsų darbdavys yra ką nors numatęs tokiems atvejams.

Ar jūsų įmonėje galimas darbas iš namų?

Pandemijos pradžioje daugelis įmonių buvo priverstos leisti savo darbuotojams dirbti iš namų. Tačiau visoje Europoje įvesti apribojimai palaipsniui atšaukiami ir daugelis įmonių dabar gali rinktis, kaip jos dirbs toliau. Jei jums tai svarbu, paklauskite darbdavio, ar jo įmonėje yra (arba planuojama) ilgalaikio lankstaus arba nuotolinio darbo galimybė.

Kokią pagalbą teikiate nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams?

Kai kurie darbdaviai teikia įvairias ergonomines priemones, mokymus ir įrangą (pvz., nešiojamuosius arba stalinius kompiuterius, internetines vaizdo kameras), kad darbuotojams būtų patogiau dirbti nuotoliniu būdu. Pasiteiraukite, kuo darbdavys padeda dirbantiesiems iš namų.

Kokį poveikį COVID-19 turėjo darbuotojo pareigoms?

Svarbu žinoti, kaip pandemija ar panašios krizės galėtų paveikti jūsų vaidmenį. Paklauskite darbdavio, ar per pandemiją pasikeitė pagrindinės jūsų atliktinos užduotys ir kaip. Tai padės jums suprasti, ko tikėtis ateityje.

Ar manote, kad šios pareigos yra ilgalaikės?

Šis klausimas tiesiogiai susijęs su ankstesniuoju. Šiais abejonių kupinais laikais turėti užtikrintą darbo vietą labai svarbu visiems darbo ieškantiems asmenims. Paklauskite darbdavio, ar jis mano, kad pareigos į kurias pretenduojate ilgainiui išliks. Jei jūsų pareigos yra lanksčios, ir darbdavys nurodo, kad jis pasirengęs prisitaikyti prie ekstremalių aplinkybių, viskas turėtų būti gerai.

Internetinis pokalbis dėl darbo gali bauginti. Todėl parengėme keletąpatarimų, kaip padaryti įspūdį būsimam darbdaviui ir kuo geriau save prisistatyti per virtualų pokalbį.

 

Susijusios nuorodos

Kaip išsiskirti per internetinį darbo pokalbį

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

SusiraskiteEURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
  • Įdarbinimo tendencijos
  • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.