Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2021. gada 7. oktobrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Astoņi galvenie ar Covid-19 saistīti jautājumi, kas katram darba meklētājam būtu jāuzdod darba intervijās

Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma daudzi uzņēmumi ir mainījuši strādāšanas veidu, ieviešot atšķirīgus drošības pasākumus vai attālinātus/hibrīdus darba veidus. Lūk, astoņi svarīgi ar Covid-19 saistīti jautājumi, ko uzdot savam nākamajam darba devējam darba intervijas laikā.

Top 8 COVID-19 questions every jobseeker should ask at interviews
Unsplash

Darba intervijas bieži vien kandidātam var izklausīties kā pratināšana. Taču, lai abas puses varētu noteikt, vai tās ir piemērotas viena otrai, intervijām ir vairāk jāizklausās kā sarunai. Turklāt, uzdodot attiecīgus jautājumus, darba meklētāji var šķist patiesi ieinteresēti un kompetenti, atstājot labu pirmo iespaidu uz intervētāju.

Paturiet prātā, ka kandidātiem parasti tiek dota iespēja uzdot jautājumus beigās, tāpēc jums jāļauj darba devējam vadīt interviju. Laba prakse ir sagatavot no diviem līdz četriem jautājumiem. Jo tālāk jūs virzāties intervijas procesā, jo vairāk jautājumu varat uzdot.

Kādas mācības uzņēmums ir guvis no krīzes?

Lielākā daļa uzņēmumu nebija gatavi tam, kā pandēmija ir izmainījusi darba pasauli. Taču daudzi darba devēji ir ātri pielāgojušies jaunajiem apstākļiem. Ir svarīgi saprast, kādas mācības darba devēji ir guvuši, lai  varētu noteikt, cik gatavi tie ir, lai reaģētu uz līdzīgām krīzēm nākotnē vai atļautu darbiniekiem strādāt attālināti.

Kā jūs gādājat par darbinieku drošību patērētāju domstarpībās, kas saistītas ar drošības noteikumiem?

Domstarpības saistībā ar sejas maskām un citiem drošības noteikumiem var būt diezgan izplatītas darbā ar klientiem, piemēram, pārdevējiem un bārmeņiem. Ir svarīgi, lai darba devējam būtu norādījumi par šādu strīdu pārvaldību un to pakāpenisku ierobežošanu.

Ja darbinieks saslimst ar Covid-19, kāda ir uzņēmuma politika attiecībā uz pārējo darbinieku drošību?

Neraugoties uz visiem drošības pasākumiem un augsto vakcinācijas līmeni, joprojām ir iespējams, ka darbinieks var inficēties ar Covid-19. Labam darba devējam būs protokols, lai nodrošinātu, ka pārējie darbinieki ir droši, piemēram, veicot regulāras pārbaudes, īstenojot politiku attiecībā uz darbu no mājām utt.

Vai jūs sniedzat atbalstu, ja darbiniekiem ir jārūpējas par saslimušu ģimenes locekli?

Ja jums ir ģimenes loceklis, kas ir neaizsargāts pret vīrusu, šis ir svarīgs jautājums, kas jāuzdod. Diemžēl, kad mums ir jārūpējas par saslimušu ģimenes locekli, daži darba devēji var būt mazāk saprotoši nekā citi. Uzziniet, vai jūsu darba devējam ir politika attiecībā uz šādiem scenārijiem.

Kāda ir jūsu politika saistībā ar darbu no mājām?

Pandēmijas sākumā daudzi uzņēmumi bija spiesti nodrošināt saviem darbiniekiem darbu no mājām. Tomēr ierobežojumi pakāpeniski tiek atcelti visā Eiropā, un daudzi uzņēmumi tagad var izvēlēties vēlamo darba veidu. Ja tas jums ir svarīgi, jautājiet darba devējam, vai viņam ir (vai viņš plāno nodrošināt) ilgtermiņa elastīga vai attālināta darba iespēju.

Kādu atbalstu jūs sniedzat tāldarbiniekiem?

Daži darba devēji piedāvā dažādas labjutības paketes, apmācību un aprīkojumu (piemēram, darba klēpjdatorus, galddatorus, tīmekļa kameras), lai palīdzētu saviem darbiniekiem veikt savu darbu attālināti. Pajautājiet darba devējam, kāds atbalsts ir pieejams cilvēkiem, kas strādā no mājām.

Kā Covid-19 ir ietekmējis jūsu amatu?

Ir svarīgi noteikt, kā jūsu amatu varētu ietekmēt pandēmija vai līdzīgas krīzes. Jautājiet savam darba devējam, vai jūsu amata pamatuzdevumi pandēmijas laikā ir mainījušies un kādā veidā. Tas jums dos priekšstatu par to, ko var sagaidīt nākotnē.

Vai uzskatāt, ka šis amats ilgtermiņā ir drošs?

Tas ir tieši saistīts ar iepriekšējo jautājumu. Šajos nedrošajos laikos darba drošība ir ļoti svarīga ikvienam darba meklētājam. Pajautājiet savam darba devējam, kādā veidā viņš/viņa var nodrošināt, ka jūsu amats paliek drošs ilgtermiņā. Ja jūsu amats ir elastīgs un darba devējs norāda, ka viņš/viņa ir gatavs(-a) veikt izmaiņas un pielāgoties ārkārtējiem apstākļiem, ar jums viss būs kārtībā.

Tiešsaistes darba intervija var šķist biedējoša. Tāpēc esam sagatavojuši dažus ieteikumus, lai atstātu labu iespaidu uz jūsu nākamo darba devēju un iepazīstinātu ar jums vislabākajā iespējamajā “virtuālajā” gaismā.

 

Saistītās saites:

Kā radīt paliekošu iespaidu tiešsaistes darba intervijā

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • Personāla atlases tendences
  • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.