Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2020 m. lapkričio 13 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Alessandria Grossi įsidarbino slaugytoja Vokietijoje

Jungtinė EURES ir dviejų Vokietijos darbdavių iniciatyva keletui darbo ieškojusių europiečių suteikė galimybę mokytis specialiųjų poreikių turinčių asmenų slaugytojo profesijos Bavarijoje. Alessandria Grossi, viena iš iniciatyvos dalyvių, papasakojo savo istoriją.

Alessandria finds a career as a care worker in Germany
Alessandria Grossi

„Viskas prasidėjo vieną 2019 m. liepos popietę, kai EURES „Facebook“ paskyroje perskaičiau apie slaugytojų įdarbinimo projektą Vokietijoje, – pradeda pasakojimą Alessandria. – Aš susidomėjau.“ 45 metų Alessandria nedirbo ir jai niekaip nesisekė rasti naują, nuolatinį darbą. Prieš paauglystėje išsikraustydama gyventi į Italiją, ji augo Vokietijoje, todėl buvo pasiruošusi grįžti į šią šalį, kur tikėjosi rasti naujų galimybių. Šis projektas jai suteikė vilties.

Galimybė mokytis profesijos slaugos sektoriuje

Alessandria kreipėsi į EURES. Iš pradžių jai padėjo Rosaria Petrillo iš EURES tarnybos Milane. Tuomet su ja susisiekė EURES projekto komandoje dirbanti konsultantė Charlotte Glötzner iš tarptautinio įdarbinimo tarnybos (ZAV) Niurnberge. Bendradarbiaudami su dviem Bavarijos slaugos įstaigomis – Marksheime-Šveinšpointe esančia „Stiftung Sankt Johannes“ ir Ursberge įsikūrusia „Dominikus-Ringeisen-Werk“ – Charlotte ir jos kolegos visoje Europoje ieškojo kandidatų, norinčių dirbti slaugytojais šiose dviejose įstaigose.

Charlotte paaiškino, kad taip bandoma spręsti vietoje susidariusią kvalifikuotų darbuotojų trūkumo problemą. „Vokietijos darbdaviams vis sunkiau rasti kvalifikuotų slaugytojų“, – pasakoja ji. – Pridėtinė šio projekto vertė yra ta, kad darbas derinamas su profesiniu mokymu, ir projekto dalyviai gauna atlyginimą“.

Apsilankymas būsimoje darbovietėje padeda susidaryti tikrovišką įspūdį apie darbą

Charlotte pakvietė Alessandrią į 2020 m. vasario mėnesį dvi dienas vykusias darbo dienas Bavarijoje. Charlotte šiuos renginius organizavo kartu su Anja Coenen – EURES konsultante iš Donauverto įdarbinimo agentūros.

Pirmą renginio dieną dalyviai buvo supažindinti su mokymo programomis ir EURES teikiama pagalba, įskaitant finansavimo galimybes, skirtas kelionės, kalbos kursų ir persikėlimo išlaidoms padengti. Būsimieji darbdaviai taip pat surengė pokalbius dėl darbo su kandidatais.

Antrą dieną kandidatai apsilankė abiejose įstaigose ir galėjo apžiūrėti darbdavio suteikiamą būstą. „Tai buvo naudinga kandidatams, nes jie galėjo aiškiai įvertinti būsimą darbovietę ir aplinką joje“, – pasakoja Charlotte.

COVID-19 – ne kliūtis judėti pirmyn

Darbo dienos buvo itin sėkmingos, nes Alessandria kartu su dar aštuoniais kandidatais gavo darbo pasiūlymus. Deja, prasidėjus COVID-19 pandemijai, visi susidūrė su didžiuliais sunkumais. Dėl pandemijos įvesti kelionių apribojimai ir sugriežtintos taisyklės slaugos sektoriuje privertė atidėti projekto pradžią.

Nepaisant to, Alessandria ir dar vienas dalyvis birželio mėnesį sėkmingai persikėlė į Bavariją ir pradėjo mokytis dirbti slaugos įstaigoje „Stiftung Sankt Johannes“. Kiti dalyviai pradėjo dirbti slaugos įstaigoje „Dominikus-Ringeisen-Werk“ spalio mėnesį ir dabar nuotoliniu būdu mokosi vokiečių kalbos, kurios žinios padės integruotis.

Pagalba įsikuriant

Nors aplinkybės neįprastos, Alessandria, „ypač draugiško ir malonaus“ darbdavio padedama, sėkmingai kuriasi naujoje vietoje. Jai taip pat pasisekė gauti pagal EURES programą Reactivate teikiamą finansinę paramą, kurią ji panaudojo kelionės į Vokietiją ir įsikūrimo išlaidoms padengti.

„Palikti šeimą ir atvykti dirbti čia, į Vokietiją, nebuvo lengva, – pasakoja ji. – Bet galimybė padėti kitiems paskatino mane judėti pirmyn. Jaučiuosi čia gerai ir mėgstu savo darbą. Man visada patiko dirbti su specialiųjų poreikių turinčiais žmonėmis.“

„Būnant mano metų dirbti ir mokytis Vokietijoje, gražiame Bavarijos regione, – tai kaip svajonė, – pasakoja ji. – Pasinaudodama šia proga noriu padėkoti EURES komandai.“

 

Susijusios nuorodos

Reactivate

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susirasti EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
  • Įdarbinimo tendencijos
  • Socialinė žiniasklaida
  • Sėkmės istorijos
  • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
  • Administrative and support service activities
  • Human health and social work activities
  • Other service activities

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.