Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. spalio 25 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 4 min

Naudodamiesi programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ jauni vaistininkai iš Portugalijos susiranda darbą Skandinavijoje

Švedijos farmacijos pramonė pasikeitė 2009 m., kai dėl valstybės monopolizuotos rinkos pertvarkymo farmacijos pramonė tapo atvira privačiam sektoriui.

Your first EURES job helps young Portuguese pharmacists to find work in Scandinavia
Andreia Carona

Staiga rinka labai išaugo ir dėl to ėmė trūkti kvalifikuotų vaistininkų, o turint omenyje dar ir gyventojų senėjimą, darbdaviams tapo sunku rasti darbuotojų Švedijoje.

Kita vertus, Portugalijoje daugiausia dėl finansų krizės padarinių vaistininkų buvo (ir vis dar yra) per daug, o darbo vietų per mažai. Matydama abipusiškai palankią galimybę Švedijos įmonė „LloydsApotek“ ir jos partnerė Norvegijoje „Vitusapotek“ pradėjo bendradarbiauti su EURES Portugalijoje tam, kad įdarbintų vaistininkus pagal programą „Tavo pirmasis EURES darbas“.

Įmonės „LloydsApotek“ personalas Švedijoje bendradarbiauja su savo partneriais Norvegijoje, kurie turi panašių įdarbinimo poreikių. Pasak Mios Makower, kuri yra Švedijos įmonės „LloydsApotek“ verslo partnerė, dirbanti žmogiškųjų išteklių srityje, ir yra atsakinga už tarptautinį įdarbinimą, visą įdarbinimo procesą taip pat remia EURES personalas visose trijose šalyse.

„Viskas atliekama kartu su EURES kolegomis,“ – paaiškina Mia. „Viso proceso metu jie yra mūsų partneris.“

„Du EURES konsultantai Švedijoje ir Norvegijoje šiame procese glaudžiai bendradarbiauja ir tarpusavyje, ir su EURES konsultantu Portugalijoje.“

EURES padeda supažindinti darbo ieškančius asmenis Portugalijoje su darbo įmonėse „LloydsApotek“ ir „Vitusapotek“ galimybėmis, surenka suinteresuotųjų kandidatų gyvenimo aprašymus (CV) ir padeda jiems užmegzti ryšį su Mia ir jos kolegomis. Viena iš daugelio „LloydsApotek“ Portugalijoje įdarbintų vaistininkių yra 27 metų Andreia Carona, kuri pradėjo dirbti įmonėje 2016 m. pavasarį.

„Šis nuotykis prasidėjo 2015 m. rugsėjo mėn., kai EURES portale pamačiau darbo pasiūlymą“,  – prisimena Andreia. – Mūsų kompanija nuvyko į Portugaliją pasikalbėti apie darbą, o EURES konsultantai papasakojo mums apie programą „Tavo pirmasis EURES darbas“.“

Jos motyvacija išvykti dirbti į užsienį buvo aiški: „Aš turėjau darbą Portugalijoje, tačiau galimybės ir atlyginimas ten nebuvo tokie, kokių aš tikėjausi po penkerių metų universitete ir turėdama tokią patirtį. Visada galvojau apie darbą užsienyje, todėl užpildžiau paraišką į šią darbo vietą.“

Pagal programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ Andreiai buvo suteikta finansinė parama, kad ji galėtų nuvykti į darbo pokalbį Porto mieste ir kad gautų savo akademinės kvalifikacijos pripažinimą užsienyje. „LloydsApotek“ taip pat suorganizavo Andreiai švedų kalbos kursus, kuriuos ji turėjo užbaigti Portugalijoje prieš persikraustydama, nes norėdami gauti vaistininko licenciją darbuotojai turi įrodyti, kad gerai moka švedų kalbą. Dabar Andreia kiekvieną dieną darbe kalba ir rašo švediškai.

Andreia labai džiaugiasi tiek iš programos „Tavo pirmasis EURES darbas“, tiek iš darbdavio gauta parama. „EURES konsultantas buvo labai svarbus viso proceso metu, o kaip puiku yra turėti kažką, kam gali paskambinti iškilus kokiam nors klausimui“, – sako ji. – Įmonė taip pat labai padeda ir remia mus visais klausimais.“

Mia taip pat teigiamai vertina programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ ir įmonės bendradarbiavimą su EURES. Ji mano, jog labai svarbu, kad persikeldami į kitą šalį žmonės gautų visą jiems reikalingą paramą – tiek pačioje darbovietėje, tiek už jos ribų. „Mes perkeliame žmones, o ne skaičius,“ – sako ji. „Jei perkeliate asmenį iš vienos šalies į kitą, turite turėti abiejų pusių palaikymą, ir štai čia mums padeda EURES.“

„Didžiausias privalumas yra tai, kad mes turime kažką ten [Portugalijoje], kas kalba vietos kalba, kažką, kas žino jų baimes ir rūpesčius ir gali pasikalbėti su jais asmeniškai. Tada jie atvyksta čia [į Švediją], kur jų poreikiais rūpinuosi ne tik aš, bet ir kolega iš EURES.“

EURES portalas tampa vis populiaresnis tarp Švedijos darbdavių, o paramos reikia ne tik farmacijos pramonės įmonėms: „Mums reikia gydytojų odontologų, burnos higienistų, slaugytojų, chirurgų, gydytojų, virėjų – įvairių profesijų darbuotojų,“ – sako Mia.

Dėl sėkmingo bendradarbiavimo su EURES, „LloydsApotek“ jau keletą metų įdarbina vaistininkus iš Portugalijos – kai kurie iš jų jau tapo vadovais, o vėliau šiais metais atvyks šeši nauji darbuotojai iš Portugalijos. Mia tikisi, kad ir Andreia pasiliks čia ilgam laikui ir taps vadove.

Žinoma, persikeliant į užsienį gali būti sunku palikti šeimą ir draugus, taip pat ne visada lengva naujoje šalyje kurti ilgalaikius planus. Prie Andreios teigiamos patirties prisidėjo tai, kad 2017 m. vasarą jos vaikinas Pedro taip pat atvyko į Švediją, nes jam pavyko gauti inžinieriaus darbą saulės energetikos srityje. Pedro taip pat sulaukė pagalbos pagal programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ teikdamas prašymą, o atvykęs į šalį pasinaudojo finansine parama.

Andreia sako, kad rekomenduotų programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ kitiems jauniems europiečiams: „Mano nuomone, ši programa yra tikrai naudinga tiems, kurie nori išbandyti kažką naujo, gauti paramą ir dirbti rimtose įmonėse.“

Tavo pirmasis EURES darbas yra Europos Sąjungos darbo judumo programa. Norėdami sužinoti daugiau apie užimtumo ir mokymosi galimybes visoje ES arba rasti darbuotojų, kurie turi jums reikiamų įgūdžių, susisiekite su viena iš programos įdarbinimo tarnybų arba su savo vietos EURES konsultantu per EURES portalą.

 

Susijusios nuorodos

Reuters - Sweden needs more immigrants to counter ageing population („Reuters“ – Kovoje su gyventojų senėjimu Švedijai reikia daugiau imigrantų)

„Tavo pirmasis EURES darbas“

EURES portalas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
 • Išorinės EURES naujienos
 • Sėkmės istorijos
 • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.