Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2021 m. liepos 27 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Kodėl socialiniai emociniai įgūdžiai ir emocinis intelektas yra kaip niekad svarbūs

Pasaulyje po COVID-19 pandemijos gali būti daug neaiškumo ir sunkumų. Todėl įmonėms reikia emociškai supratingų darbuotojų, turinčių įvairių socialinių emocinių įgūdžių, kad joms būtų lengviau išgyventi šį sunkų laikmetį.

Why soft skills and emotional intelligence are more important than ever
Unsplash

Socialiniai emociniai įgūdžiai yra susiję su tuo, kaip bendraujate su bendradarbiais, sprendžiate problemas ir valdote savo darbą, o emocinis intelektas – gebėjimas suprasti savo ir kitų emocijas ir į jas atsižvelgti. Čia apžvelgsime keletą šių įgūdžių ir aptarsime, kodėl jie kaip niekad svarbūs.

Savarankiškumas ir atsakomybė

Nuotolinis darbas padėjo darbuotojams tapti savarankiškesniais; šis darbo rinkos bruožas pasibaigus COVID-19 pandemijai gali tapti nuolatiniu. Nors ilgainiui išaugęs nuotolinis darbas gali pagerinti našumą ir įvairius kitus ekonominius ir socialinius rodiklius (pvz., gerovės, lyties, regioninės lygybės, būsto, išmetamųjų teršalų), tačiau bendras tokio darbo poveikis kelia pavojų, visų pirma atsižvelgiant į inovacijas ir darbuotojų pasitenkinimą. Daug darbuotojų kalba apie nepastebėtus viršvalandžius, kuriuos lėmė neaiškios darbo ir asmeninio gyvenimo ribos. Kad tokių atvejų būtų kuo mažiau, darbuotojai turi mokėti save valdyti. Jie turėtų gebėti nustatyti ribas, stengtis būti kuo našesni darbo valandų metu ir prireikus imtis atsakomybės, tačiau jie taip pat turi pasinaudoti jiems priklausančiomis pertraukomis ir laisvu asmeniniu laiku, kad nepervargtų.

Iniciatyvus bendravimas ir bendradarbiavimas

Dėl mažesnio fizinio bendravimo bendroje darbo erdvėje itin sumažėja mokymosi vieniems iš kitų galimybės. Todėl darbuotojams turėtų patikti aktyviai siekti naujų įgūdžių, žinių ir grįžtamosios informacijos.

Kad tai kuo mažiau trikdytų ir skatintų veiksmingai bendradarbiauti, darbuotojai turi atsižvelgti į tai, kokį bendravimo būdą bendradarbiai laiko priimtiniausiu, ir ugdyti „skaitmeninio etiketo“ pojūtį. Ar bendradarbiams, pavyzdžiui, patinka ilgi, išsamūs e. laiškai, ar jie teikia pirmenybę pokalbiams telefonu? Kaip dažnai jie nori būti informuojami apie naujausią informaciją atlikdami užduotį? Ar jiems patinka vaizdo skambučiai, ar būtų geriau su jais susisiekti tikralaikio pokalbio priemonėmis?

Be to, dirbant nuotolinį darbą reikia skirti daugiau dėmesio virtualiajai kūno kalbai. Kad dalyvavimas virtualiuose susitikimuose būtų veiksmingas, darbuotojai turėtų atkreipti dėmesį į taip kaip jie pasirodo ir visą laiką išlikti profesionalūs ir malonūs. Tai reiškia, kad per kamerą reikia palaikyti akių kontaktą, šypsotis, per daug nebruzdėti, prireikus išjungti mikrofoną, sėdėti tiesiai ir būti dėmesingiems.

Emocinis intelektas ir empatija

COVID-19 krizė padarė didžiulį poveikį per ją gyvenusiems žmonėms. Dėl to daugelis žmonių gali jausti didelę su išaugusiu darbo krūviu, finansiniais sunkumais, problemomis dėl savo ar artimųjų sveikatos, netektimi ir vaikų priežiūros paslaugų trukumu ir su daugybe kitų dalykų susijusią įtampą. Todėl asmenys, gebantys parodyti užuojautą kitų išgyvenimams ir tuo pat metu siekiantys išlaikyti atsakomybės už savo darbo kokybę pusiausvyrą, yra kaip niekad vertingi.

Gebėjimas prisitaikyti ir motyvacija kelti kvalifikaciją

Siekdamos prisitaikyti prie rinkos pasibaigus COVID-19 pandemijai įmonės persvarsto svarbiausius savo tiekimo grandinių komponentus. Kad prisitaikytų prie šios padėties, darbuotojai turi būti motyvuoti kelti kvalifikaciją, kad atitiktų naujus profesinius reikalavimus, ir toliau skirti dėmesį naujos rinkos poreikius atitinkančių įgūdžių ugdymui.

Tikimės, kad šiame straipsnyje radote naudingų įžvalgų apie tai, kodėl socialiniai emociniai įgūdžiai ir emocinis intelektas yra kaip niekad svarbūs.

Jei norite daugiau sužinoti apie darbo pasaulį po COVID-19, susipažinkite su mūsų septyniais patarimais, kaip sumažinti su grįžimu į biurą susijusį nerimą.

Parengta bendradarbiaujant su EURES – Europos darbo mobilumo portalu.

 

Susijusios nuorodos

Septyni patarimai, kaip sumažinti su grįžimu į biurą susijusį nerimą

EURES konsultantų paieška

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
 • Darbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
 • Įdarbinimo tendencijos
 • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.