Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel5. jaanuar 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Meie 5 parimat töökohale sujuva naasmise nõuannet tööandjatele

Kuigi COVID-19 reeglid ja eeskirjad on endiselt piiriüleselt erinevad, on tööandjana oluline veenduda, et olete valmis töötajate töökohale naasmiseks. Siin on meie viis parimat nõuannet, kuidas töötajad saavad ohutult töökohale naasta.

Our top 5 tips for employers returning to the workplace
EURES

1. Töökoha kohandamine

Enne kui kutsute töötajad tagasi tööle, vaadake üle töökohtade paigutus ja töökorraldus, et vähendada viiruste (nt COVID-19) levikut. Vajalik võib olla suurema ruumi tekitamine töökohtade vahele, põhjalik ja korrapärane koristamine ning sildid, mis annavad töötajatele teada meetmetest, mida nad saavad võtta, et end ohutumalt tunda ja kaitsta.

Paljudes organisatsioonides tugineti kolleegidega suhtlemisel ja koostöö tegemisel digiplatvormidele, seega tuleb töökohas nüüd neid uusi töömeetodeid arvestada ning võimaldada. Näiteks võib veebikõnede ja -koosolekute jaoks olla vaja kõrvaklappe või eraldatud ruume.

2. Uurige võimalusi nakkuse vältimiseks

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Amet (EU-OSHA) julgustab suurendama teadlikkust nakkuse leviku riskidest ja edendama selle ennetamise viise.

Kui töökohal on kasutusele võetud uued tavad, veenduge, et enne tööle naasmist ja töötamise ajal teatataks selgelt tervise ja ohutusega seotud ootustest, et vältida segadust töötajate seas. Uued koristuseeskirjad, ühe füüsilise töökoha kasutus mitme eri töötaja poolt, maskide kasutamine ning muud uued eeskirjad aitavad teie töötajatel end tunda mugavalt ja ohutult.

3. Tagasi tööle järk-järgult

Võimalik, et teie töötajad on viimase pooleteise aasta jooksul töötanud erinevatest kohtadest ja tavapärasele töökohale naasmine võib olla šokk. Et neil oleks võimalik kohaneda suure muutusega oma igapäevases rutiinis, võiksite paluda töötajatel külastada töökohta vähehaaval, et nad saaksid kohaneda ja end uue keskkonnaga taas kurssi viia. See võib tähendada, et alustate ühe tööpäevaga nädalas ja suurendate päevade arvu iga paari kuu järel.

See võimaldab töötajatel harjuda liikumisega kodu ja töökoha vahel ning annab aega ka muude kohustuste, näiteks lastehoiu korraldamiseks.

4. Tehke kava

Pandeemia ajal on olnud palju ebakindlust, kuid tulevaste haiguspuhangute ja muude tervisealaste hädaolukordade ohjamise kava võib aidata vähendada muresid ja ärevust töökohal. Teie kava peaks käsitlema seda, kuidas ettevõte kohaneb ja jätkab tegevust, kui töötajate arv on terviseprobleemide või kohalike reisipiirangute tõttu vähenenud. Kava peaks sisaldama ka suuniseid haiguspuhkuse kohta ning teavet ja tuge, millele töötajatel on juurdepääs.

Kui teil on kava, veenduge, et jagate seda kõigi ettevõtte liikmetega. See suurendab usaldust organisatsiooni vastu ning aitab vastata töötajate küsimustele.

5. Edendage saadaolevat tuge

Pärast pandeemiat ei pruugi töökoht toimida samamoodi nagu varem, mis tekitab töötajates palju küsimusi. Tegevust käsitlevatest muudatustest teavitamisel võiksite pakkuda kolleegidele võimalust esitada küsimusi ja pakkuda juurdepääsu usaldusväärsele teabele. Nende küsimused võiksid olla suunatud juhtivtöötajatele või personaliosakonnale või küsimused võiks edastada telefoni teel privaatselt.

Heade heaolutavade edendamine on veel üks viis töötajate motiveerimiseks pärast tervisekriisi, mis oli paljude jaoks isoleeriv ja üksildane periood.

Lisateavet pandeemiajärgselt töökohale naasmise kohta leiate meie artiklist Meie 5 parimat töökohale sujuva naasmise nõuannet töötajatele.

 

Seotud lingid

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Amet (EU-OSHA)

Meie 5 parimat töökohale sujuva naasmise nõuannet töötajatele

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Nõuanded ja soovitused
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.