Prejsť na hlavný obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Novinový článok16. decembra 2022Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenieOdhadovaný čas čítania: 4 min

Hľadáte prácu? Spoločnosť TUI Musement sa podelila o svoje rady

V rámci novej série hovoríme s európskymi zamestnávateľmi, aby sme zistili, aké najlepšie rady majú pre uchádzačov o zamestnanie. V tomto článku si pohovoríme s Joëlle Sabitiovou zo spoločnosti v oblasti cestovného ruchu TUI Musement

Looking for a job? TUI Musement share their advice
Joëlle Sabiti

Informácie o spoločnosti TUI Musement:

 • súčasť TUI Group, jedného zo svetových lídrov v cestovnom ruchu
 • časť spoločnosti, TUI Musement, sa zameriava na zájazdy a aktivity
 • začala ako technologický startup známy ako Musement pred tým, ako sa stala súčasťou TUI Group v roku 2018.

Kto je Joëlle:

 • pracuje pre spoločnosť TUI Musement ako partnerka v oblasti personalistiky pre Bene (Belgicko a Holandsko)
 • pôsobí v Bruseli a v spoločnosti sa zamestnala pred tromi
 • zo svojej práce je  nadšená a opisuje ju ako „dokonalú kombináciu cestovania a objavovania nových talentov“.

Chceli sme zistiť, čo spoločnosť TUI Musement hľadá u uchádzačov o zamestnanie, a tak sme sa Joëlle spýtali na to, ako napísať dobrú žiadosť o zamestnanie. Prečítajte si, čo nám povedala.

Ako napísať dobrý životopis, ktorý zamestnávateľa zaujme?

Dobrý životopis je prehľadný, štruktúrovaný a má ideálne jednu stranu. Je dôležité, aby bol aktuálny a bez pravopisných chýb. Mal by tiež zdôrazniť príslušné skúsenosti a silné stránky uchádzača v súvislosti s pracovným miestom, o ktoré sa uchádza.

Ako najúčinnejšie vytvoriť dobrý dojem pri pracovnom pohovore?

Zásadný je prvý dojem. Bez ohľadu na to, či sa pohovor uskutoční osobne alebo on-line, je dôležité obliecť si vhodné oblečenie. Príchod načas je tiež kľúčový, pretože je znakom profesionality. Napokon je nevyhnutné byť dobre pripravený, pozorne si prečítať opis pracovnej náplne, zistiť si informácie o spoločnosti, jej hodnoty, filozofiu, odvetvie činnosti atď. Takisto si môžete vopred pripraviť otázky, ktoré v deň pohovoru položíte personalistovi.

Aké sú vaše osvedčené tipy pre niekoho, kto sa uchádza o zamestnanie vo vašom povolaní alebo odvetví?

Hľadáme ľudí, ktorí sú nadšení cestovaním, ktorí chcú pracovať v medzinárodnom prostredí, ktorí postavia zákazníka na prvé miesto a ktorí si vedia vykúzliť úsmev na tvár. Moja rada č. 1 je, aby ste boli sami sebou, pretože sme inkluzívna spoločnosť s kolegami z celého sveta.

Pozriete si pred prijatím do zamestnania profil uchádzača  v sociálnych médiách?

Nevyhľadávame si informácie o našich uchádzačoch v sociálnych médiách. Pokiaľ ide o pracovné miesta v dovolenkovej destinácii, životopisy už nie sú povinné a preverujeme uchádzačov prostredníctvom otázok predbežného výberu. V prípade pracovných miest v našej hlavnej kancelárii analyzujeme životopisy a motivačné listy, ktoré nám zaslali.

Aké rady máte pre uchádzačov z krajín mimo vašej krajiny?

Prijímame uchádzačov, ktorí budú pracovať v našich dovolenkových destináciách. Som zodpovedná za Belgicko a Holandsko, ale prijímame aj uchádzačov z Rakúska, Dánska, Nemecka, Poľska a mnohých ďalších krajín. Poradila by som im, aby si pozreli našu webovú stránku venovanú pracovným príležitostiam a našu stránku LinkedIn, kde nájdete informácie o mnohých našich pracovných príležitostiach. Hľadáme zástupcov do hotelov, animátorov pre detský klub, tak pre malé, ako aj veľké deti, inštruktorov fitness, zabávačov, inštruktorov futbalu a plávania a pracovníkov kontaktného centra.

Táto séria bude pokračovať aj v nadchádzajúcich mesiacoch, a preto sledujte stránku siete EURES so správami, kde môžete získať ďalšie rady od európskych zamestnávateľov.

 

Súvisiace odkazy:

 

TUI Group

TUI Group:stránka Careers (pracovné príležitosti)

TUI Group: LinkedIn

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Vyhľadať poradcov siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Témy
 • Rady a tipy
 • Trendy náboru
 • Sociálne médiá
 • Mladosti
Súvisiace sekcie
Sektor
 • Accomodation and food service activities
 • Administrative and support service activities
 • Arts, entertainment and recreation
 • Education
 • Information and communication
 • Other service activities

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.