Przejdź do treści głównej
EURES (EURopean Employment Services)
Artykuł prasowy16 grudnia 2022Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia SpołecznegoCzas na przeczytanie: 3 min

Szukasz pracy? TUI Musement dzieli się swoimi radami

W ramach nowej serii rozmawiamy z europejskimi pracodawcami, aby poznać ich najlepsze rady dla osób poszukujących pracy. W tym artykule rozmawiamy z Joëlle Sabiti z firmy turystycznej TUI Musement.

Looking for a job? TUI Musement share their advice
Joëlle Sabiti

O TUI Musement:

 • część TUI Group, światowego lidera w dziedzinie turystyki;
 • część tego przedsiębiorstwa o nazwie TUI Musement koncentruje się na wycieczkach i atrakcjach;
 • początkowo był to start-up technologiczny znany jako Musement, zanim stał się częścią Grupy TUI w 2018 roku.

O Joëlle:

 • pracuje dla TUI Musement jako partner rekrutacyjny BeNe (Belgia i Holandia);
 • dołączyła do firmy trzy lata temu, pracuje w Brukseli;
 • kocha swoją pracę, opisując ją jako „idealne połączenie podróżowania i odkrywania nowych talentów”.

Aby dowiedzieć się, czego TUI Musement szuka u swoich kandydatów, zadaliśmy Joëlle kilka pytań na temat tego, co sprawia, że podanie o pracę jest dobre. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co miała do powiedzenia.

Z perspektywy pracodawcy, co odróżnia dobre CV od złego?

Dobre CV to takie, które jest przejrzyste, uporządkowane i najlepiej, żeby miało jedną stronę. Ważne jest, aby było aktualne i napisane bez błędów. Powinny być w nim również podkreślone odpowiednie doświadczenie i mocne strony kandydata na dane stanowisko.

Jakie są najskuteczniejsze sposoby na zrobienie dobrego wrażenia podczas rozmowy o pracę?

Pierwsze wrażenie jest kluczowe. Niezależnie od tego, czy rozmowa odbywa się twarzą w twarz czy online, ważne jest, aby nosić odpowiednie ubranie. Jedną z najważniejszych kwestii pozostaje również punktualność, gdyż jest ona oznaką profesjonalizmu. Wreszcie najistotniejsze jest dobre przygotowanie, dokładne przeczytanie opisu stanowiska, zbadanie firmy, jej wartości, filozofii, sektora działalności itp. Możesz też wcześniej przygotować pytania, które zadasz rekruterowi w tym dniu.

Jakie są Twoje najważniejsze wskazówki dla osoby ubiegającej się o pracę w Twoim zawodzie lub sektorze?

Szukamy osób, które pasjonują się podróżami, chcą pracować w międzynarodowym środowisku, stawiają klienta na pierwszym miejscu i potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Moją najlepszą radą byłoby, aby pozostać sobą, ponieważ jesteśmy przedsiębiorstwem inkluzywnym, ze współpracownikami z całego świata.

Czy sprawdzasz profil kandydata w mediach społecznościowych przed zatrudnieniem?

Nie zaglądamy do sieci mediów społecznościowych naszych kandydatów. W przypadku naszych wakacyjnych ofert pracy CV nie jest już obowiązkowe, a kandydatów sprawdzamy za pomocą pytań wstępnych. W przypadku stanowisk w centrali analizujemy dostarczone przez nich CV i listy motywacyjne.

Jakie rady masz dla kandydatów aplikujących spoza Twojego kraju?

Rekrutujemy kandydatów do pracy w naszych ośrodkach wypoczynkowych. Jestem odpowiedzialna za Belgię i Holandię, ale rekrutujemy również kandydatów z Austrii, Danii, Niemiec, Polski i wielu innych krajów. Porada, której bym udzieliła, to sprawdzenie naszej strony dotyczącej kariery i naszej strony w portalu LinkedIn, aby dowiedzieć się o wielu możliwościach zatrudnienia. Poszukujemy przedstawicieli hotelowych, gospodarzy Baby Club i Kids Club, instruktorów fitness, animatorów, instruktorów piłki nożnej i pływania oraz agentów Contact Center.

Ta seria będzie kontynuowana w nadchodzących miesiącach, więc śledź stronę informacyjną EURES, aby uzyskać więcej porad od europejskich pracodawców.

 

Powiązane linki:

Grupa TUI

Grupa TUI: Kariery

Grupa TUI:LinkedIn

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
 • Porady i wskazówki
 • Trendy rekrutacyjne
 • Media społecznościowe
 • Młodzież
Powiązane sekcje
Sektor
 • Accomodation and food service activities
 • Administrative and support service activities
 • Arts, entertainment and recreation
 • Education
 • Information and communication
 • Other service activities

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.