Ja jūs cerat, ka jūsu CV ieinteresēs darbinieku meklētājus un palīdzēs jums konkurēt ar pieredzējušākiem pieteikumu iesniedzējiem, tad šādā CV būtisks uzsvars jāliek uz jūsu sasniegumiem, lai cik lieli vai mazi tie būtu.
Kas ir uzskatāms par sasniegumu?
Ar ko jūs visvairāk lepojaties savā darba dzīvē? Tam nav jābūt kādam milzīgam panākumam. Tas varētu būt arī vienkāršāks sasniegums, piemēram, personīgas problēmas pārvarēšana nolūkā iemācīties kaut ko jaunu vai palīdzība darba devējam inovatīvā veidā samazināt izmaksas.
“Mazos panākumus” savā darba dzīvē gūst ikviens. Ja neesat īsti drošs(-a) par to, ko iekļaut, jums, būtu noderīgi aprunāties ar bijušajiem kolēģiem vai pārlasīt savus iepriekš saņemtos novērtējumus. Jūsu sasniegumiem nav jābūt neparastiem. Tiem ir tikai jāparāda jūsu pārliecība, ka saprotat to, kādā veidā jūsu darbs var ietekmēt uzņēmuma darbību, un ka esat orientēts(-ta) uz rezultātu sasniegšanu.
Savā CV jūs, protams, iekļaujat veiktās funkcijas un pienākumus, bet orientēšanās uz sasniegumiem vienkārši ir vēl viens solis uz priekšu. Katrai funkcijai pievienojot attiecīgu sasniegumu, jūs varat parādīt, ka ne tikai esat pildījis pienākumus un uzdevumus, bet arī uzņēmies atbildību, paveicis uzdevumus labi un panācis pozitīvu rezultātu, kas ir palīdzējis kolēģiem.
Jums nav jābūt personai, kura ģenerējusi pati sev darbu. Saņemot piedāvājumu piedalīties projektā, jūs esat to labprāt pieņēmis(-usi), īstenojis(-usi) noteiktajā laikā un sasniedzis(-gusi) vai pārsniedzis(-gusi) gaidītos rezultātus. Tas noteikti ir uzskatāms par sasniegumu.
Apsveriet, ko darba devējs varētu vēlēties no jauna darbinieka. Parādot, kādus darba rezultātus esat sasniedzis(-gusi) pie citiem darba devējiem, jūs apliecināt savas spējas sasniegt augstus mērķus arī pie iespējamā jaunā darba devēja.
Izmantojiet datus
Labākais veids, kā sasniegumu iekļaut CV, ir mēģināt to pasniegt kvantitatīvā izteiksmē. Izmantojiet faktus, skaitļus un datus savu darba sasniegumu un, ja iespējams, panākto izmaiņu izskaidrošanai. Piemēram, jūs varētu paskaidrot, kā jūs samazinājāt izmaksas, palielinājāt pārdošanas apjomu vai sekmējāt procesa lietderību.
Iedomājieties, ka katrs sasniegums ir kā īss stāsts. Iepazīstiniet ar projektu vai uzdevumu un aprakstiet jūsu izmantotās prasmes un veiktās konkrētās darbības. Pēc tam ir svarīgi paskaidrot, kādus ieguvumus jūsu darbības rezultātā guva uzņēmums. Turklāt pieminiet, ko esat mācījies(-usies) no pieredzes. Darba devēji grib redzēt arī jūsu profesionālo izaugsmi.
Ir pilnībā pieņemama atsevišķas “svarīgāko faktu” sadaļas izveide CV augšdaļā, apkopojot jūsu sasniegumus. Šajā sadaļā var ietvert arī saņemtos apbalvojumus, iegūtās kvalifikācijas un paaugstinājumus amatā.
Visbeidzot atcerieties, ka jūsu CV ir domāts, lai “atvērtu durvis”, un tādēļ nav vajadzības norādīt pārāk sīku informāciju. To jūs varat sniegt darba intervijas laikā. Pielāgojiet savu CV katram darba pieteikumam, veidojiet to interesantu un intriģējošu. Palielinās iespēja, ka darba devēji jūs uzaicina, lai pastāstāt par sevi vairāk!
Vai jūs interesē plašāks skaidrojums par CV pielāgošanu? Apskatiet mūsu publikāciju 5 padomi Jūsu CV pilnveidošanai. Un atcerieties, ka neviens CV nav pilnīgs bez lieliskas motivācijas vēstules!
Papildu informācija:
Atrodiet savu EURES padomdevēju
Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs
EURES Darbu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES Pasākumu kalendārs
Turpmākie Pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2018. gada 21. marts
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- Ieteikumi un padomi
- Nozare
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles