Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. kovo 21 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Kaip parengti gyvenimo aprašymą, kuriame akcentuojami pasiekimai

Pasistenkite, kad jūsų gyvenimo aprašymas netaptų nuobodžiu užduočių ir pareigų sąrašu. Pabrėžkite savo pasiekimus ir potencialiems darbdaviams atskleiskite, kaip mokate siekti rezultatų.

How to write an achievements-focused CV
EURES

Jei norite, kad jūsų gyvenimo aprašymu susidomėtų potencialūs darbdaviai ir galėtumėte konkuruoti su labiau patyrusiais kandidatais, labai svarbu sutelkti dėmesį į pasiektus rezultatus, nepaisant to, ar jie yra dideli ar maži.

Ką galima laikyti pasiektu rezultatu?

Kuo labiausiai didžiuojatės savo profesiniame gyvenime? Neturite būti uždirbę milijono; tai gali būti tiesiog įveiktas asmeninis iššūkis išmokti ką nors nauja arba darbdaviui pasiūlytas novatoriškas būdas, kaip sumažinti sąnaudas. 

Savo profesiniame gyvenime mažų pergalių pasiekia visi. Jei nežinote, kokią informaciją nurodyti, pasikalbėkite su buvusiais kolegomis arba iš naujo perskaitykite savo darbo įvertinimus. Jūsų pasiekti rezultatai neturi būti išskirtiniai; jie tiesiog turi padėti atskleisti, kad pasitikite savimi, kad suprantate, kaip jūsų darbas gali padėti įmonės veikloje, ir kad sugebate siekti rezultatų.

Žinoma, savo gyvenimo aprašyme išvardysite funkcijas ir pareigas, tačiau, jei sutelksite dėmesį į pasiektus rezultatus, žengsite žingsniu toliau. Sėkmės istorijos apie kiekvieną iš funkcijų gali padėti atskleisti, kad ne tik ėjote pareigas ir vykdėte užduotis, bet ir prisiėmėte atsakomybę, užduotis vykdėte gerai ir pasiekėte teigiamų rezultatų, kurie buvo naudingi kitiems.

Tai nebūtinai turi būti jūsų paties inicijuotas darbas – kaip sėkmės istoriją tikrai galima vertinti tuos atvejus, kai jūsų buvo paprašyta imtis projekto, kai tą prašymą noriai priėmėte, projektą užbaigėte laiku ir pasiekėte numatytus rezultatus arba juos pranokote.

Pagalvokite apie tai, ko darbdavys gali tikėtis iš naujo darbuotojo. Papasakodami apie tai, ką pasiekėte kitoje įmonėje, jūs leidžiate suprasti, kad galite būti labai naudingas ir naujajam darbdaviui.

Pasinaudokite duomenimis

Geriausias būdas gyvenimo aprašyme pristatyti kokį nors pasiektą rezultatą – pamėginti jį kaip nors įvertinti kiekybiškai. Naudodamiesi faktais, skaičiais ir duomenimis paaiškinkite, ką atlikote ir, jei įmanoma, kokius pokyčius paskatinote. Pavyzdžiui, galite paaiškinti, kaip sumažinote sąnaudas, padidinote pardavimo mastą arba pasiekėte, kad procesas būtų našesnis.

Kiekvieną savo pasiektą rezultatą galite vertinti kaip trumpą istoriją. Pristatykite projektą ar užduotį ir nurodykite, kokius įgūdžius panaudojote ir kokių konkrečių veiksmų ėmėtės. Be to, svarbu paaiškinti, kuo jūsų veiksmai buvo naudingi įmonei. Taip pat paminėkite, kaip ta patirtis praturtino jus, nes darbdaviams svarbu žinoti, kad jūs taip pat profesiškai patobulėjote.

Tikrai galima atkreipti dėmesį į savo pasiektus rezultatus ir reziumė viršuje sukurti atskirą skirsnį, skirtą svarbiausiems akcentams. Šiame skirsnyje taip pat galima nurodyti gautus apdovanojimus, įgytą kvalifikaciją ir paaukštinimus.

Be to, derėtų atminti, kad jūsų gyvenimo aprašymas yra skirtas atverti duris; nebūtina per daug išsiplėsti – tai galėsite padaryti per pokalbį. Savo gyvenimo aprašymą pritaikykite kiekvienai paraiškai; jei pasistengsite, kad jis būtų įdomus bei patrauklus, turėsite daug daugiau pagrindo tikėtis, kad darbdaviai pakvies jus apie tai papasakoti plačiau.

Ieškote patarimų apie tai, kaip pritaikyti gyvenimo aprašymą? Peržiūrėkite mūsų straipsnį 5 patarimai, kaip patobulinti gyvenimo aprašymą. Ir atminkite, kad joks gyvenimo aprašymas nėra išsamus be puikaus motyvacinio laiško!

 

Daugiau informacijos

Europos darbo dienos

„Drop’pin@EURES“

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
 • Nurodymai ir patarimai
Sektorius
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.