Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. kovo 15 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 4 min

Vokietijoje reikėjo slaugos sektoriaus darbuotojų… Tad Cristina sėdo į lėktuvą

Slaugytoja padėjėja Cristina Cañadas Pequin iš Ispanijos turėjo greitai rasti darbą. Jos laikinoji darbo sutartis buvo ką tik pasibaigusi, o galimybės įsidarbinti savo šalyje buvo ribotos. Ji per programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ pateikė paraišką dėl pameistrystės Vokietijoje ir pagaliau rado norimą darbą.

Germany needed care sector workers… so Cristina got on a plane
EURES

Cristina gavo galimybę dalyvauti pameistrystės programoje specializuotoje globos įstaigoje „Haus Margerita“, kur ji teikia specializuotą pagalbą žmonėms su psichikos sveikatos poreikiais:

„Mano darbas – prižiūrėti tuos, kam to reikia labiausiai, – paaiškina Cristina. – Pavyzdžiui, aš padedu įstaigos klientams, kai ateina metas valgyti, taip pat padedu jiems stiprinti fizinę sveikatą. Be to, mano užduotis – suteikti motyvaciją ir užtikrinti pasitikėjimo ir saugumo jausmą.“

Programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ buvo patraukli dėl dviejų priežasčių. „Pirma, man, kaip bedarbei, rasti darbą buvo labai sunku. Be to, pasiūlymas įgyti kokybiškos darbo patirties ir galimybė pagyventi užsienyje man pasirodė išties patraukli... Tai tikrai buvo svajonės išsipildymas.“

Paraišką dėl darbo pateikusi per programą „Tavo pirmasis EURES darbas“, Cristina  galėjo pasinaudoti pagalba pasirengti naujam gyvenimui užsienyje.

„Programa ne tik padėjo man rasti mėgstamą darbą; gavau ir šiek tiek lėšų įsikurti… Be to, pagal projektą man suteikta galimybė dalyvauti kas savaitę rengiamuose vokiečių kalbos kursuose.“

Pagal trejų metų pameistrystės programą Cristina  derina profesinį mokymą bei rengimą su praktiniu darbu. Tai reiškia, kad ji vienu metu įgyja įgūdžių, kurių jai reikia, kad galėtų kopti karjeros laiptais, tobulina kvalifikaciją ir gauna neblogą darbo užmokestį.

„Dalyvauju mokymuose, kurie Vokietijoje vadinami „Ausbildung“. Principas yra toks, kad įmonėje dirbsiu mėnesį, po to mėnesį mokysiuosi, po to vėl grįšiu į darbą ir taip toliau. Todėl galima sakyti, kad, kai pradedu dirbti, aš pritaikau tai, ką išmokau per kursus“.

Priėmusi darbo pasiūlymą įmonėje „Haus Margerita“, Cristina taip pat prisidėjo prie darbuotojų trūkumo mažinimo šalyje – šiuo metu darbuotojų trūksta beveik dviem trečdaliams Vokietijos globos įstaigų.

Globos namų direktorė Stefanie Goldwich paaiškina: „Sveikatos priežiūros sektorius palaipsniui auga, o kvalifikuotų darbuotojų trūkumas mūsų regione yra rimta problema. Kadangi turėjome daugiau laisvų darbo vietų nei tinkamų kandidatų, turėjome kreiptis pagalbos į programą „Tavo pirmasis EURES darbas“.“

Programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ Stefanie suteikė galimybę greitai užmegzti kontaktą su Cristina. „Programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ išties buvo naudinga per visą organizacinį procesą; mums tereikėjo nurodyti, kad norime pagal pameistrystės programą įdarbinti užsienietį, – sako Stefanie. – Žinoma, apibrėžėme tam tikrus įdarbinimo kriterijus… Pavyzdžiui, potencialus darbuotojas turėjo turėti vidurinės mokyklos baigimo pažymėjimą („Mittlere Reife“) ir būti užbaigęs mokymus sveikatos priežiūros sektoriuje.“

Kai per programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ gavau Cristina kontaktinius duomenis, įdarbinimo procesas buvo labai paprastas. Po pradinio susirašinėjimo e. paštu Cristina atvyko susitikti su Stefanie ir jos kolegomis asmeniškai globos namuose; ji padarė gerą įspūdį per pokalbį, todėl buvo nuspręsta ją įdarbinti.

Pagrindinis iššūkis, su kuriuos susidūrė Cristina , buvo tai, kad jai reikėjo greitai pramokti vokiečių kalbą, ypač tam tikras technines sąvokas; Stefanie pripažįsta, kad dėl to pameistrystės programos kandidatai iš Vokietijos prieš ją turėjo pradinį pranašumą. Tačiau, pasak jos, dėl to nekilo jokių problemų, nes darbas su pacientais „daugiausia yra be žodžių ir reikia aktyviai naudoti mimiką ir gestus“.

Stefanie mano, kad Cristina  yra labai gera darbuotoja, todėl „Haus Margerita“ jai siūlo papildomus vokiečių kalbos kursus, sutelktus į profesinę terminiją.

Savo ruožtu Cristina nori paskatinti kitus jaunus žmones dalyvauti programoje „Tavo pirmasis EURES darbas“:

„Tai labai gera galimybė, nors kartu gali būti labai sunku … tačiau, jei esate kvalifikuotas ir turite motyvacijos, programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ atvers jums duris. Imsite labiau pasitikėti savimi, nes gyvensite savarankiškai, tvarkysite savo pinigus, rasite draugų ir prisitaikysite prie gyvenimo kitoje šalyje… Aš visada būsiu dėkinga už šią puikią galimybę.“

„Tavo pirmasis EURES darbas“ yra Europos Sąjungos darbo judumo programa. Norėdami daugiau sužinoti apie darbo ir mokymo galimybes visoje ES arba rasti darbuotojų, kurie turi jums reikiamų įgūdžių, susisiekite su viena iš programos užimtumo tarnybų arba su savo vietos EURES konsultantu per EURES portalą.

 

Susijusios nuorodos

„Deutsche Welle“: „Vokietijoje labai trūksta slaugos specialistų

EURES portalas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

EURES konsultanto paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
 • Sėkmės istorijos
 • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.