Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2020. gada 30. jūnijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Astoņas pamatprasmes, lai gūtu panākumus pasaulē pēc Covid-19

Pētnieki spekulē ar to, kā pasaule mainīsies pēc Covid-19 pandēmijas, bet lielākā daļa no viņiem piekrīt, ka darbavietas nebūs tādas pašas kā iepriekš. Šeit ir minētas astoņas prasmes, kuras mēs uzskatām par būtiskām darbiniekiem un uzņēmumiem pasaulē pēc koronavīrusa.

8 essential skills to succeed in a post-COVID-19 world
Shutterstock

Līderība

Koronavīrusa izplatība var palēnināties, bet tāldarbs kļūst populārāks. Tā kā ir vairāk biroju, kas ļauj darbiniekiem strādāt no mājām, labas vadības prasmes kļūst būtiskas. Grupu līderiem un vadītājiem jāspēj iedvesmot un motivēt savus kolēģus un veicināt sadarbību no attāluma. Turklāt, pieaugot gadījumdarbu ekonomikai, grupas kļūst plūstošākas un ir nepieciešama visu iesaistīto personu iniciatīva un proaktivitāte.

Emocionālais intelekts

Emocionālais intelekts ir spēja saprast un apzināties savas un citu emocijas. Tam ir vairāki komponenti – informētība, uztvere un regulējums, bet būtībā tā ir empātija, ietekme un sadarbība. Pasaulē pēc Covid-19 pandēmijas var būt daudz neskaidrību un problēmu, un uzņēmumiem būs vajadzīgi līderi ar emocionālo intelektu, lai palīdzētu saviem darbiniekiem pastāvēt šajos grūtajos laikos.

Tehnoloģiskās prasmes

Esam redzējuši, ka tādas tehnoloģijas kā robotika, paplašinātā realitāte, lietu internets un mākslīgais intelekts var palīdzēt uzņēmumiem kļūt noturīgākiem pret nākotnes pandēmijām. Cilvēki, kuri var palīdzēt uzņēmumiem izmantot šīs tehnoloģijas, nākotnē būs neaizstājami. No rūpnīcām līdz juridiskiem uzņēmumiem – darba tirgū arvien vairāk būs vajadzīgi darbinieki ar atbilstošām tehnoloģiskām prasmēm.

Digitālās un kodēšanas prasmes

Covid-19 krīze ir parādījusi, ka uzņēmumi ar spēcīgu digitālo klātbūtni ir mazāk neaizsargāti pret ekonomikas lejupslīdi un pandēmijām. Tāpēc cilvēki ar prasmēm tādās jomās kā digitālais mārketings, tīmekļa attīstība, tīmekļa dizains un kodēšana var būt nenovērtējami, lai palīdzētu uzņēmumiem izdzīvot grūtajos laikos. Arvien lielākam skaitam uzņēmumu pārejot uz digitālu bāzi, digitālo prasmju izmantošanas iespējas ir neskaitāmas.

Pielāgošanās spēja

Norobežošana ir izraisījusi daudzas negaidītas pārmaiņas mūsu dzīvē. Mūsu darba veids neapšaubāmi mainīsies, un darbiniekus, kuri var ātri pielāgoties pārmaiņām, atzinīgi novērtēs viņu darba devēji. Pielāgošanās spēja nenozīmē tikai izmaiņas jūsu darba pienākumos – tā ir arī pastāvīga jaunu prasmju apguve un veco prasmju atjaunināšana, lai saglabātu savu nozīmi darba tirgū.

Radošums un inovācija

Mēs esam redzējuši radošuma un inovācijas nozīmi koronavīrusa pandēmijas laikā. Daudzi uzņēmumi, kas ir spējuši piedāvāt veidus, kā sniegt pakalpojumus tiešsaistē vai ātri novirzīt savu ražošanu, ir kalpojuši par paraugu. Pasaulē pēc koronavīrusa pandēmijas svarīga nozīme būs cilvēku radošumam.

Datpratība

Uzņēmumi, kas izprot uzņēmējdarbības tendences, ir labāk piemēroti, lai reaģētu uz negaidītām situācijām. Tomēr, lai to izdarītu, uzņēmumiem ir vajadzīgi speciālisti ar datpratību, kuri var interpretēt informāciju un ierosināt uz tās balstītus risinājumus. Šā iemesla dēļ personas ar datu lietotprasmi darba devējiem būs vērtīgākas nekā jebkad agrāk.

Kritiska domāšana

Viltus ziņām un dezinformācijai pārpludinot internetu, uzņēmumiem būs jāpaļaujas uz kritisku domāšanu, lai pieņemtu uz informāciju balstītus lēmumus. Plašsaziņas līdzekļu lietotprasme un spēja objektīvi novērtēt informāciju no dažādiem avotiem būs ļoti pieprasīta.

Lasiet šo rakstu par to, kā seši Eiropas uzņēmumi izmantoja dažas no iepriekš minētajām prasmēm, lai pārvarētu krīzi un virzītos uz priekšu.
 

 

Saistītās saites:

Kā uzņēmumi pielāgojas krīzei un gatavojas nākotnei pēc Covid-19
 

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaĀrējās ieinteresētās pusesIeteikumi un padomiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.