Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2019. gada 7. februārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 6 min

Kādas prasmes ir vajadzīgas uzņēmumiem 2019. gadā?

Jauns gads var būt lieliska iespēja īstenot izmaiņas, uzņemties jaunu izaicinājumu vai paplašināt redzesloku. Attiecībā uz nodarbinātību tā var būt darba sākšana jaunā nozarē vai pat karjeras sākšana pilnīgi no jauna. Tomēr kā lai maksimāli palielina savas izredzes gūt panākumus darba tirgū, kurā valda konkurence?

What skills are companies looking for in 2019?
EURES

Varbūt pievērsties prasmēm, kādas uzņēmumiem ir vajadzīgas? Dažos pēdējos gados sociālais tīkls LinkedIn ir izpētījis, kādas prasmes uzņēmumiem katru gadu ir vajadzīgas visvairāk, un nesen tas publiskoja savus secinājumus par 2019. gadu. Izmantojot datus, kas apkopoti no uzņēmumu tīmekļa vietnēm, par prasmēm, kuras ir īpaši pieprasītas, ja salīdzina ar to piedāvājumu, LinkedIn komanda aprēķināto skaitli, proti, 50 000, sašaurināja līdz sarakstam, kurā iekļautas 30 vispieprasītākās prasmes (5 vienkāršās prasmes un 25 speciālās prasmes).

Uzziniet, kādas prasmes bija iekļautas sarakstā!

Vienkāršās prasmes

Vienkāršās prasmes, kādas ir vajadzīgas uzņēmumiem, katru gadu ir gandrīz vienas un tās pašas, lai gan, palielinoties pasaules digitalizācijai, palielinās arī šo prasmju nozīmīgums.

  1. Radošums. Lai gan datori un mākslīgais intelekts var paveikt daudz, radošums joprojām ir īpašība, ar ko var lepoties tikai cilvēki.
  2. Spēja pārliecināt. Tikai daži produkti spēj “pārdot paši sevi” — parasti paļaujas uz to, ka uzņēmumi nolīgs darbiniekus, kuri spēj pārliecināt patērētājus veikt pirkumu.
  3. Spēja sadarboties. Kolektīvs darbs ir ikviena veiksmīga uzņēmuma pamatā, un projektos, kuros arvien biežāk izmanto augstās tehnoloģijas, ir vajadzīgi arvien prasmīgāki kolektīva dalībnieki.
  4. Spēja pielāgoties. Mūsdienu pasaule strauji mainās, un panākumus gūs tikai tie, kuri spēs efektīvi pielāgoties tās jaunajai videi, metodēm un tehnoloģijām.
  5. Laika pārvaldība. Spēja efektīvi saplānot savu laiku ir prasme, kas būs noderīga visā karjerā.

Speciālās prasmes

Nepārsteidz tas, ka sarakstā dominē prasmes, kas saistītas ar tehnoloģiju un digitālo jomu, taču šoreiz sarakstā ir iekļautas arī dažas tradicionālākas prasmes.

  1. Mākoņdatošana. Šķiet, ka mūsdienās ikviens ir savienots ar kādu “mākoni”, kas nozīmē, ka ar to saistītās prasmes ir īpaši pievilcīgas darba devējiem.
  2. Mākslīgais intelekts. No digitālā asistenta Alexa līdz Siri — mākslīgais intelekts ir stingri iesakņojies mūsu dzīvē, un izskatās, ka šī tendence turpināsies.
  3. Analītiskā spriestspēja. Mums visapkārt ir daudz datu. Spēja sintezēt šos datus un tos izmantot izsvērtu lēmumu pieņemšanai ir spēja, ko uzņēmumi novērtē ļoti augstu.
  4. Cilvēkresursu pārvaldība. Spēja pārvaldīt cilvēkresursus un iegūt no viņiem maksimumu ir sena, bet svarīga prasme.
  5. Lietotāja pieredzes veidošana. Augot patērētāju prasībām un konkurences līmenim, ļoti pieprasīti ir darbinieki, kuri spēj palielināt lietotāja apmierinātību ar produktu.
  6. Mobilo lietojumprogrammu izstrāde. Lietojumprogrammas joprojām ir augošs, mūsdienīgs bizness mūsu pasaulē, kurā arvien lielāku lomu ieņem tehnoloģijas.
  7. Videoklipu uzņemšana. Videoklipu uzņemšanas industrija zeļ, un uzņēmumi meklē darbiniekus, kuri pārzina jaunākās tehnoloģijas.
  8. Līderība pārdošanā. Pārdošana ienes peļņu, tāpēc šī prasme ir patiesi svarīga ikvienam tirdzniecības uzņēmumam.
  9. Tulkošana. Pateicoties tehnoloģijai, uzņēmumi var viegli uzrunāt mērķauditoriju visā pasaulē. Tomēr, lai ar to efektīvi komunicētu, ir vajadzīgas tulkotāja prasmes.
  10. Audiosatura ražošana. Pieaugot aplāžu, audiogrāmatu un citu audio komunikācijas veidu popularitātei, palielinās pieprasījums pēc darbiniekiem, kuri ražo šādu saturu.
  11. Dabiskā valodas apstrāde (NLP). Kaut gan datori kļūst arvien gudrāki, tiem joprojām ir vajadzīga palīdzība, lai saprastu cilvēku valodu. Šajā ziņā noderīgas ir NLP prasmes.
  12. Zinātniskā skaitļošana. Ja varat efektīvi atrisināt problēmas, kas saistītas ar lielu datu apjomu, uzņēmumi jūs gaidīs “atplestām rokām”.
  13. Datorspēļu izstrāde. Dažu pēdējo gadu desmitu laikā datorspēles ir kļuvušas par daudz integrētāku industriju, paverot jaunas iespējas.
  14. Pārdošana sociālajos tīklos. Kamēr vien sociālie plašsaziņas līdzekļi būs populārs veids, kā uzņēmumiem uzrunāt savu mērķauditoriju, pieprasīti būs darbinieki, kuriem būs ar šo jomu saistītās prasmes.
  15. Animācija. Video popularitāte un GIF formāta atdzimšana ir iemesls, kāpēc animācijas prasmes ir iekļautas 25 pieprasītāko prasmju sarakstā.
  16. Darījumdarbības analīze. Uzņēmumi, kas vēlas uzlabot savas sistēmas un vairot savu peļņu, arvien biežāk uzskata analītiķus par vērtīgiem darbiniekiem.
  17. Žurnālistika. Arvien vairāk uzņēmumu meklē prasmīgus rakstītājus, kuri spēj sagatavot pārliecinošu saturu.
  18. Digitālā tirgvedība. Līdz ar digitalizācijas attīstību ir attīstījusies arī digitālā tirgvedība un attiecīgi arī pieprasījums pēc saistītām prasmēm.
  19. Rūpnieciskais dizains. Elegants, iespaidīgs un praktisks dizains ir bijis pieprasīts jau desmitiem gadu.
  20. Konkurētspējīgas stratēģijas. Ņemot vērā pieaugošo konkurenci, uzņēmumiem ir vajadzīgi darbinieki, kuri var tiem palīdzēt apsteigt konkurentus.
  21. Klientu apkalpošanas sistēmas. Vairākas lielu sabiedrības uzmanību piesaistījušās klientu apkalpošanas sistēmu katastrofas 2018. gadā ir palielinājušas spēcīgas, uz klientu vērstas sistēmas nozīmīgumu.
  22. Programmatūru testēšana. Uzņēmumam nav nekā sliktāka par izlaistu jaunu produktu, kas ir pilns ar kļūdām. Ienāciet programmatūru testētājā!
  23. Datu zinātne. Mūsdienās pieejamais milzīgais datu apjoms un vajadzība tos interpretēt ir iemesls, kāpēc sarakstā ir iekļautas tādas prasmes kā datu zinātne.
  24. Datorgrafika. Mūsdienās patērētāji vēlas redzēt augstākā līmeņa datorgrafiku ik uz soļa, tāpēc darbinieki, kuriem ir šīs prasmes, ir vērtīgs resurss ikvienam darba devējam.
  25. Korporatīvā saziņa. Tāpat kā attiecībā uz klientu apkalpošanas sistēmām, 2018. gadā lielu sabiedrības uzmanību piesaistījušās katastrofas sabiedrisko attiecību jomā ir parādījušas, cik svarīgi ir, lai uzņēmumos būtu darbinieki, kuri spēj efektīvi komunicēt.

 

Saistītās saites:

LinkedIn: Prasmes, kas uzņēmumiem vajadzīgas visvairāk 2019. gadā

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbvietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • Uzņēmējdarbība
  • Ārējās EURES ziņas
  • Ārējās ieinteresētās puses
  • Ieteikumi un padomi
  • Darba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
  • Ziņas/ziņojumi/statistika
  • Personāla atlases tendences
  • Sociālie mēdiji
  • Jaunatne
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.