Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2021 m. vasario 19 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 2 min

Keturi darbo rinkos sektoriai, kuriuose darbuotojų paklausa dėl COVID-19 pandemijos itin didelė

COVID-19 pandemija sukėlė daug trikdžių ir stipriai paveikė darbo rinką. Nors kai kurie sektoriai nuo krizės nukentėjo, buvo daug tokių, kurie klestėjo. Štai keturi darbo rinkos sektoriai, kuriuose pastebėjome didžiausią darbuotojų paklausą pandemijos metu.  

Four job sectors in high demand as a result of the COVID-19 pandemic
EURES

Sveikatos priežiūra

Europos ir viso pasaulio šalys per pandemiją tapo stipriai priklausomos nuo sveikatos sektoriaus ir gali tikėtis, kad ateinančiais metais jis plėsis. Sveikatos priežiūros paslaugų reikės visada, o pandemija išryškino šio sektoriaus svarbą ir pakeitė jo struktūrą, atverdama daugiau darbo vietų ir galimybių.

Naujai sutelktas dėmesys sveikatos apsaugai po pandemijos paskatins investuoti tiek į esamas, tiek į naujas funkcijas. Tai apima gydytojus, vaistininkus, infekcijų atsekimo specialistus, virtualių ligoninių vadovus ir 3D spausdinimo specialistus. Kuriant naujas vakcinas, įrenginius ir automatizuotas sistemas, pramonei reikės naujų įgūdžių turinčių žmonių.

Mokslas ir inovacijos

Pandemija iškėlė daugybę mokslinių klausimų, į kuriuos pasaulis negalėjo atsakyti, todėl atsirado mokslininkų ir tyrėjų paklausa. Dėl krizės daugiau dėmesio skiriama mokslui, aplinkai ir inovacijoms. Vis daugiau žmonių domisi mokslo raida, nuotolinio darbo poveikiu aplinkai ir naujų sprendimų kūrimu.

Po pandemijos reikės tam tikrų profesinių sričių specialistų, kaip antai biomedicinos mokslininkų, biologų, chemijos inžinierių ir duomenų analitikų, kurie atsakytų į šiuos klausimus ir prisidėtų kuriant naujas novatoriškas idėjas ir sprendimus ateityje.

Informacinės technologijos

Dėl pandemijos į mūsų kasdienį gyvenimą sparčiau žengė virtualioji realybė ir dirbtinis intelektas. Susitikimus, pamokas ir pramogas sparčiai perkėlus į internetines platformas, labai didelę paklausą turi technologijos ir mokantieji jomis naudotis, ir nesitikima, kad tai keisis. Daug renginių pandemijos metu vyko internete, nes nebuvo kitos galimybės, tačiau paaiškėjo, kad šis formatas ne tik įgyvendinamas, bet ir efektyvesnis ir ekonominiu, ir laiko požiūriu.

Tikimasi, kad informacinės technologijos ir toliau bus sparčiai plėtojamos, o tam reikės įvairių naujų specialistų. Nuo programinės įrangos kūrėjų, programuotojų ir technikų iki IT saugumo ir technologijų konsultantų – ši pramonės sritis vis dar nauja ir joje daug plėtros galimybių.

Skaitmeninė komunikacija

Tikimasi, kad komunikacijos sektorius augs ir prisitaikys jame naudojant vis daugiau skaitmeninių priemonių. Dėl pandemijos teko sparčiau pradėti naudoti daugelį iš šių įrankių, o tai paliko jų naudojimo įgūdžių spragų. Dėl COVID-19 taip pat stipriai išaugo nuotoliniu būdu dirbančių žmonių skaičius, taigi skaitmeninė komunikacija tapo ypač svarbi.

Manoma, kad po COVID-19 pandemijos atsiras daug darbo vietų komunikacijos konsultantams, virtualių renginių planuotojams, socialinių tinklų valdytojams ir žiniasklaidos planuotojams.

COVID-19 pandemija buvo netikėta ir privertė darbo rinką keistis ir prisitaikyti prie naujos aplinkos. Tai paspartino skaitmeninimą ir nuotolinį darbą ir parodė, jog būtina plėtoti sveikatos priežiūros, mokslo ir inovacijų, informacinių technologijų ir skaitmeninės komunikacijos sritis ir į jas investuoti.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie įsidarbinimą po pandemijos, skaitykite Patarimai, kaip išlikti paklausiems darbo rinkoje po pandemijos.

 

Susijusios nuorodos

Patarimai, kaip išlikti paklausiems darbo rinkoje po pandemijos

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
 • Verslas / Verslumas
 • Nurodymai ir patarimai
 • Darbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
 • Naujienos/pranešimai/statistika
Sektorius
 • Administrative and support service activities
 • Arts, entertainment and recreation
 • Education
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.