Tervishoid
Euroopas ja mujal maailmas on riigid pandeemia ajal väga oluliselt sõltunud tervishoiuvaldkonnast, mis eeldatavasti kasvab lähiaastatel. Kuigi tervishoidu on alati vaja, on pandeemia rõhutanud selle tähtsust ja muutnud selle struktuuri, mistõttu võib tekkida rohkem töökohti ja võimalusi.
Tervishoiu arendamisel pärast pandeemiat investeeritakse olemasolevatesse ja uutesse rollidesse. Need on näiteks arstid, apteekrid, nakkuse jälitamise spetsialistid, virtuaalsed haiglahaldurid ja 3D-printimise spetsialistid. Uute vaktsiinide, rajatiste ja automaatsüsteemide arendamise tulemusel vajab see valdkond uute oskustega inimesi.
Teadus ja uuendustegevus
Pandeemia on tõstatanud palju teadusküsimusi, millele maailm otsib vastust. See tegevus vajab teadlasi. Kriis on ka suunanud üldsuse tähelepanu rohkem teadusele, keskkonnale ja innovatsioonile. Varasemast rohkem inimesi jälgivad teaduse arengut, kaugtöö keskkonnamõju ja uute lahenduste leidmist.
Selliseid elukutseid nagu biomeditsiiniteadlasi, biolooge, keemiainsenere ja andmeanalüütikuid vajatakse pärast pandeemiat, et leida vastused nendele küsimustele ning arendada tuleviku jaoks uusi, innovaatilisi ideid ja lahendusi.
Infotehnoloogia
Pandeemia on kiirendanud virtuaalreaalsuse ja tehisintellekti tulekut argiellu. Koosolekud, õppetöö ja meelelahutus on liikunud kiiresti veebi, tekitades nõudluse digiplatvormide tehnoloogia ja selle spetsialistide järele, ning see nõudlus eeldatavasti püsib. Paljud üritused on pandeemia ajal toimunud veebis, sest muud võimalust ei ole. Peale selle, et see vorm oli alguses hädavajalik, on see osutunud ka kulu- ja ajasäästlikumaks.
Infotehnoloogia kiire kasv eeldatavasti jätkub ja vajab mitmesuguseid uusi spetsialiste, alates tarkvaraarendajatest, programmeerijatest ja tehnikutest kuni IT-turbe- ja tehnoloogiakonsultantideni. Valdkond on veel noor ja kasvuruumi jätkub.
Digitaalne side
Sidevaldkond eeldatavasti kasvab ja kohandub uute turule tulevate digivahenditega. Pandeemia on kiirendanud mitme vahendi kasutamist, tekitades nende kasutajate seas oskuste lünga. COVID-19 on drastiliselt suurendanud ka kaugtöötajate arvu, muutes digitaalse side vältimatuks.
Selliste elukutsete esindajatel nagu sidekonsultandid, veebiürituste kavandajad, ühismeediahaldurid ja meediakavandajad läheb COVID-19-järgses maailmas eeldatavasti suurepäraselt.
COVID-19 pandeemia oli ootamatu ja tekitas uue keskkonnaga kohanevas tööturus muutusi. See on kiirendanud digitaliseerimist ja kaugtööd ning rõhutanud vajadust investeerida tervishoidu, teadusesse ja uuendustegevusse, infotehnoloogiasse ja digitaalsesse sidesse.
Lisateave ja nõuanded, kuidas leida töökohta pärast pandeemiat, on meie artiklis „Nõuanded, kuidas olla aktiivne pandeemiajärgsel tööturul“.
Seotud lingid
Nõuanded, kuidas olla aktiivne pandeemiajärgsel tööturul
Lisateave
Elamine ja töötamine EURESe riikides
EURESe töökohtade andmebaas
EURESe teenused tööandjatele
EURESe ürituste kalender
Eelseisvad veebiüritused
EURES Facebookis
EURES Twitteris
EURES LinkedInis
Üksikasjad
- Avaldamiskuupäev
- 19. veebruar 2021
- Autorid
- Euroopa Tööjõuamet | Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat
- Teemad
- Ettevõtlus
- Nõuanded ja soovitused
- Tööturuuudised/liikumisuudised
- Uudised/aruanded/statistika
- Sektor
- Administrative and support service activities
- Arts, entertainment and recreation
- Education
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities