Egészségügy
A világjárvány alatt Európa és a világ országai nagymértékben támaszkodnak az egészségügyi ágazatra, amely az elkövetkezendő években várhatóan tovább fog fejlődni. Jóllehet, hogy az egészségügyi szolgáltatásokra mindig is szükség lesz, a világjárvány rávilágított azok fontosságára és átalakította az ágazatot, több munkahelynek és lehetőségnek teret engedve.
Az egészségügy középpontba kerülése a világjárvány után mind már létező, mind pedig új szakmákba történő beruházásokat fog maga után vonni. Ilyen szakma az orvos, a gyógyszerész, a járványkövetési szakértő, a virtuális kórházigazgató és a 3D-nyomtatási szakértő. Az új vakcinák, létesítmények és automatizált rendszerek fejlesztéséhez az iparnak új készségekkel rendelkező munkavállókra lesz szüksége.
Tudomány és innováció
A világjárvány sok megválaszolandó tudományos kérdést vetett fel, ami a tudósok és kutatók iránti igény növekedéséhez vezetett. A válság miatt a tudomány, a környezetvédelem és az újítás is a figyelem középpontjába került. Egyre többen foglalkoznak tudományos fejlesztésekkel, a távmunkának a környezetre gyakorolt hatásával és új megoldások kialakításával.
Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásához és új, innovatív ötletek és megoldások kidolgozásához a jövőben olyan foglalkozásokra lesz szükség a világjárvány után, mint az orvosbiológiai kutató, a biológus, a vegyészmérnök és az adatelemző.
Információtechnológia
A világjárvány felgyorsította a virtuális valóság és a mesterséges intelligencia térnyerését mindennapi életünkben. Mivel az értekezletekre, tanórákra és a szórakoztatásra sokszor online platformokon kerül sor, a technológia és szakértői iránt megnőtt a kereslet, ami várhatóan így is marad. A világjárvány alatt sok eseményre – más lehetőség hiányában – az interneten került sor, ami nemcsak hogy bevált, de még költséghatékonyabbnak és időtakarékosabbnak is bizonyult.
Az információtechnológia várhatóan gyors ütemben folytatja térnyerését, ezért sok új szakemberre lesz szükség. A szoftverfejlesztőktől, programozóktól és technikusoktól kezdve az IT-biztonsági és technológiai tanácsadókig – az ágazat fiatal és fejlődőképes.
Digitális kommunikáció
Az újabb és újabb digitális eszközök bevezetésével a kommunikációs ágazat várhatóan fejlődik és átalakul. A világjárvány felgyorsította számos digitális eszköz használatának terjedését, amelyek működtetéséhez és kiaknázásához új készségekre van szükség. A COVID19 következtében drasztikusan megnőtt a távmunkában dolgozók száma, ami kulcsfontosságúvá tette a digitális kommunikációt.
Az olyan szakmák, mint a kommunikációs tanácsadó, az online rendezvényszervező, a közösségimédia-menedzser és a médiatervező nagyon keresettek lesznek a COVID19 utáni világban.
A COVID19-világjárvány váratlanul következett be, és az új körülményeknek megfelelően átformálta a munkaerőpiacot. Felgyorsította a digitalizációt és a távmunka elterjedését, és rávilágított az egészségügy, a tudomány, az innováció, az információtechnológia és a digitális kommunikáció fejlesztésének és az ezekbe történő beruházásnak a szükségességére.
Bővebb információért olvassa el a világjárvány után történő álláskeresésről szóló cikkünket:Tippek ahhoz, hogy a világjárvány után is megállja a helyét a munkaerőpiacon.
Kapcsolódó linkek:
Tippek ahhoz, hogy a világjárvány után is megállja a helyét a munkaerőpiacon
További információ:
Az Ön EURES-tanácsadója
Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban
EURES állásadatbázis
Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak
EURES rendezvénynaptár
Közelgő online események
Az EURES a Facebookon
Az EURES a Twitteren
Az EURES a LinkedInen
Leírás
- Közzététel dátuma
- 2021. február 19.
- Szerzők
- Európai Munkaügyi Hatóság | A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás Főigazgatósága
- Témák
- Üzlet / Vállalkozás
- Javaslatok és tippek
- Munkaerőpiaci hírek/mobilitási hírek
- Hírek/jelentések/statisztika
- Ágazat
- Administrative and support service activities
- Arts, entertainment and recreation
- Education
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities