Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2023. gada 9. februārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Pieci pieprasītākie kvalificēta darba veidi 2023. gadā

Daudzi uzskata, ka jums ir vajadzīgs universitātes grāds, lai iegūtu labu un labi apmaksātu darbu, bet tas ne vienmēr ir taisnība. Šajā mainīgajā un attīstošajā pasaulē darba devēji augstu vērtē praktiskās un profesionālās prasmes. Runa ir par pieciem kvalificēta darba veidiem, kas 2023. gadā būs pieprasīti.

Five in-demand vocational jobs for 2023

1. Iekārtas operators

Būvniecības nozare strauji attīstās, jo īpaši tāpēc, ka tā cenšas kļūt zaļāka un ilgtspējīgāka. Cedefop, Eiropas Profesionālās izglītības attīstības centrs, sagaida, ka būvstrādnieki, iekārtu operatori un montētāji šajā desmitgadē būs ļoti pieprasīti. Ir pieejami dažādi darba veidi, sākot ar ķieģeļu klāšanu, celtniecību un galdniecību un beidzot ar metināšanu un jumtu segšanu. Tomēr iekārtas operatora darbs varētu būt aizraujošs ceļš uz šo nozari.

Piemēram, jūs kā celtņa operators būsiet atbildīgs par iekārtas drošu izmantošanu būvlaukumos. Jums būs iespēja strādāt pie dažādiem projektiem, kas var būt gari un sarežģīti, bet ļoti apmierinoši. Atalgojums parasti ir arī labāks nekā daudzās citos būvniecības darbos. Jūs varat pieteikties īpašos mācību kursos celtņa operatoriem, kas ir populāri un pieprasīti. Šajos kursos jums tiek piedāvāti nepieciešamie rīki, prasmes un praktiskā pieredze, kā arī kvalifikācija.

2. Mehāniķis

Runājot par iekārtām, ir vērts minēt, ka mehāniķi ir vēl joprojām pieprasīti. Līdztekus darbam ar automobiļiem, autobusiem un citiem transportlīdzekļiem mehāniķi ir vajadzīgi arī daudzās nozarēs, piemēram, celtniecībā, ražošanā un aviācijā. Prasmes, ko attīstīsiet kā mehāniķis, būs noderīgas arī daudzās turpmākās darbvietās, piemēram, zaļās enerģijas jomā. Līdztekus pamatprasmēm darba devēji augstu vērtē vispārīgās prasmes, piemēram, sadarbību un komunikāciju. Lai gan daudzas universitātes piedāvā mehānikas kursus, jums nav vajadzīgs grāds, lai kļūtu par mehāniķi. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, ir daudz arodmācību kursu, kas jums palīdzēs iegūt vajadzīgo kvalifikāciju.

3. Elektriķis

Pieprasījums pēc elektriķiem tikai pieaugs, pārejot uz ilgtspējīgām un atjaunojamām tehnoloģijām. Elektriķa karjera var būt labi apmaksāta, un daudzi elektriķi galu galā sāk paši savu uzņēmējdarbību. Lai kvalificētos kā elektriķis, jums nav vajadzīga augstākā izglītība, un daudzi apmācības nodrošinātāji piedāvā darba pieredzi. Apmācības shēmas dod iespēju jums izgaismot savu amatniecību, attīstot savas vispārīgās un nododamās prasmes. Tas, kurš sāk karjeru kā elektriķis, varētu kļūt arī par elektroinženieri, dizaineri un vadītāju.

4. Zobu higiēnists

Veselības un sociālās aprūpes jomā vajadzība pēc darbiniekiem turpina pieaugt. Lai gan daudziem darbiem ir vajadzīga augstākā izglītība, jūs, iespējams, būsiet pārsteigts uzzināt, ka zobu higiēnistam tā nav nepieciešama. Zobu higiēnisti palīdz novērst zobu sabrukšanu. Māceklības programma var jums sniegt praktiskās prasmes un kvalifikāciju, kas vajadzīga, lai uzplauktu šajā amatā. Algas ir labas, un tas ir lielisks karjeras ceļš tiem, kuriem ir elastība, jo zobu higiēnisti var būt nodarbināti vienā praksē vai strādāt par ārštata darbiniekiem.

5. Pavārs

Lielākā daļa no mums bauda mūsu pārtiku. Restorānu un kafejnīcu darbības atsākšanai pēc COVID-19 pandēmijas un piegādes pakalpojumu uzplaukumam šogad joprojām būs vajadzīgas virtuves prasmes. Faktiski Cedefop prognozē, ka izmitināšana un pārtika būs nozare ar vislielāko darbvietu pieaugumu laikposmā no šā brīža līdz 2030. gadam. Tas nozīmē, ka jānodrošina daudz darbvietu pavāriem un citiem virtuves darbiniekiem. Tā kā ceļošana un tūrisms pēc krituma pandēmijas laikā atkal pieaugs, viesmīlības jomā strādās arī viesnīcu darbinieki, piemēram, vadītāji un apkopēji.

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Saistītās saites:

Cedefop:Nākotnes darbavietas

 

Plašāka informācija:

Eiropas darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
 • Ieteikumi un padomi
 • Darba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
 • Ziņas/ziņojumi/statistika
 • Personāla atlases tendences
 • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
 • Accomodation and food service activities
 • Construction
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Human health and social work activities
 • Manufacturing
 • Professional, scientific and technical activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.