Mūsu jaunākajā rakstā ir aplūkoti veidi, kā var strādāt produktīvāk, un sniegti daži padomi, lai to sāktu...
Plānojiet turpmākās darbības un nosakiet prioritātes
Darbavietas var būt nomācošas. Daudz trokšņa, daudz cilvēku, kuri patērē jūsu laiku, daudz darba līdz dienas beigām. Laika plānošana var jums palīdzēt koncentrēties un gūt vislabāko iespējamo rezultātu. Kāpēc nesākt darbadienu, pārlūkojot veicamos uzdevumus un tad lemjot par šo darbu īstenošanas labāko veidu un secību? Sarakstu, rīku un metožu izmantošana var atvieglot šo procesu, un plānošana ļaus ne vien efektīvi noteikt prioritātes, bet arī samazināt nemieru, kas var rasties, mēģinot paveikt daudzus darbus vienlaikus.
Izmantojiet kalendāru
Kalendārs ir jūsu labākais draugs darba slodzes plānošanā un produktīvā darbībā. Atzīmējiet visas sanāksmes un svarīgus termiņus, lai nodrošinātu, ka neko nepalaižat garām. Plānojot laiku ikvienam jums piešķirtajam uzdevumam, būs arī iespēja uzreiz noteikt, kad jums būs mazliet brīva laika, lai palīdzētu citiem, un kad palīdzība, iespējams, būs vajadzīga jums pašam.
Ja izmantojat tādu e-pasta sistēmu kā Microsoft Outlook, jūsu rīcībā ir tajā jau iekļautais kalendārs. Šādām programmām ir arī daudz citu opciju, kas palīdz strādāt produktīvi, tādēļ pārliecinieties, ka esat tās apskatījis.
Izmantojiet lietojumprogrammas gudri
Mēs jau esam runājuši par lietojumprogrammām efektīvākai darbadienai, taču viena lieta ir konstatēt to esamību, bet cita — tās izmantot ikdienā. Atvēliet laiku tam, lai iekļautu lietojumprogrammas savā darba dzīvē — un šim nelielajam sākotnējam ieguldījumam var būt liela ietekme vēlākā posmā.
Saņemiet pilnīgu izklāstu
Neatkarīgi no tā, kur strādājat, jūs savus veicamos uzdevumus, visticamāk, saņemsiet no citiem cilvēkiem. Ir lieliski, ja viņi jums sniedz visu nepieciešamo informāciju. Bet, ja tā nenotiek, uzdodiet jautājumus. Pilnīga izpratne par to, ko no jums sagaida, palīdzēs samazināt laiku, kas jātērē, mēģinot atkal un atkal gūt sīkāku informāciju. Tas ne vien uzlabos jūsu darba produktivitāti, bet arī motivēs jūsu kolēģus!
Atvēliet laiku pārdomām
Paškritika un pašnovērtējums ir būtiska darba dzīves sastāvdaļa. Ja katras darba dienas — vai, ja tā ir ērtāk, darba nedēļas — beigās atvēlēsiet brīdi, lai izvērtētu savu progresu, jums būs iespēja noteikt, kas ir izdevies un kas nav, un ko jūs turpmāk varat uzlabot. Šī procesa dabiskas netiešās ietekmes rezultātā uzlabosies produktivitāte un efektivitāte, tādēļ noteikti ir vērts ieguldīt savu laiku.
Esiet proaktīvs
Lai gan ir svarīgi lūgt palīdzību, kad tā nepieciešama, dažkārt jautājuma atrisināšanai pietiktu arī ar jūsu paša iniciatīvu. Ja neesat pārliecināts par to, kā veicama kāda konkrēta lieta, kādēļ gan neveltīt dažas minūtes risinājuma atrašanai? Internets ir fantastisks informācijas, padomu un norādījumu avots, un jūs bieži atklāsiet, ka kāds cits jau ir saskāries ar šādu problēmu un atradis tai risinājumu, kuru varat izmēģināt. Problēmas atrisināšana paša spēkiem var sniegt gandarījumu, un šādi tiek gūtas arī papildu prasmes un zināšanas, kas noderēs turpmāk.
Vai jūs interesē vairāk padomu, kas palīdzētu sasniegt labus rezultātus darbavietā? Skatiet 5 padomi jaunajam māceklim vai stažierim un kā radīt labu pirmo iespaidu...pirmajās divās nedēļās.
Saistītās saites
citu opciju, kas palīdz strādāt produktīvi
lietojumprogrammām efektīvākai darbadienai
Papildu informācija
Atrodiet savu EURES padomdevēju
Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs
EURES Darbu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES pasākumu kalendārs
Turpmākie Pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
EURES sociālajā tīklā Google+
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2017. gada 14. decembris
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- Ieteikumi un padomi
- Jaunatne
- Saistītā(s) sadaļa(s)
- Nozare
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles