Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. birželio 13 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

Programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ – viltis jaunai italei

ES darbo judumo programa „Tavo pirmasis EURES darbas“ padėjo jaunai moteriai laikinai padirbėjus Italijoje pradėti profesinę karjerą klientų aptarnavimo srityje Bulgarijoje.

Your first EURES job gives hope to young Italian woman
European Commission

Baigusi sezoninį darbą prekybos srityje, Desirée Monterisi iš Verčelio miesto Italijoje nusprendė su drauge dalyvauti nedidelėje darbo mugėje. Iš pradžių ji neturėjo daug vilčių ir manė, kad jai teks eiti nuo stendo prie stendo ir kad geriausia, ko ji gali tikėtis, – pasirašyti dar vieną laikinąją sutartį. Tačiau iš tiesų Desirée rado galimybę gyventi ir dirbti užsienyje.

„Ant to staliuko pamačiau skelbimą: „Ieškome trisdešimties itališkai kalbančių klientų aptarnavimo specialistų“. Tai buvo Sofijoje įsikūrusi įmonė „Euroccor“. Apie Bulgariją nežinojau nieko, tačiau pagalvojau: „O kodėl gi ne?“ – pasakoja Desirée.

Ankstesnę patirtį Desirée įgijo dirbdama įvairius laikinus darbus keliose klientų aptarnavimo įmonėse. Darbas jai patiko, ji daug ko išmoko, tačiau dirbdama pagal trumpalaikes sutartis ji negalėjo tapti savarankiška. „Turėjau įrodyti sau, kad galiu susikurti tai, ko man reikia, – priduria ji. – Iš tiesų tinkamu metu atsidūriau tinkamoje vietoje.“

Po pirmojo kontakto darbo mugėje „Euroccor“ pakvietė Desirée į pristatymą Turine; tą pačią dieną buvo surengtas ir darbo pokalbis. Desirée buvo atrinkta – mergina gavo Kontaktų centro specialistės darbo pasiūlymą, kurį nedvejodama priėmė.

Desirée užsiregistravo programoje „Tavo pirmasis EURES darbas“, kad galėtų kreiptis dėl pagalbos persikelti į savo naujuosius namus Bulgarijoje.

Pagal programą „Tavo pirmasis EURES darbas“ įdarbinimo procese suteikta pagalba ir Desirée darbdaviui: „Programa palengvina įdarbinimo procesą ir suteikia progą pasinaudoti vietos ir tarptautinių darbo rinkų galimybėmis, – sako „Euroccor“ atstovė Diana Milotinova. – Konsultantai mums padėjo per visą procesą ir sutelkė dėmesį į konkrečius įmonės poreikius.“

„Mes aktyviai naudojamės tiek „Reactivate“ [panašia ES darbo judumo programa, skirta vyresniems nei 35 metų darbo ieškantiems asmenims], tiek programa „Tavo pirmasis EURES darbas“; tai mums padeda per įdarbinimo procesą rasti kandidatų, taip pat galime gauti finansinę paramą, kuri teikiama įmonių integracijos programai“, – paaiškina Diana.

Įmonės „Euroccor“ tarptautinei veiklai atlikti reikia darbuotojų, turinčių skirtingų kalbų įgūdžių, visų pirma tų, kurių gimtoji kalba yra prancūzų, nyderlandų, o Desirée atveju – italų. Pasak Dianos, įmonė nutarė pasinaudoti programa „Tavo pirmasis EURES darbas“, kai „iškilo poreikis įdarbinti gimtakalbius asmenis, todėl potencialių kandidatų teko ieškoti už Bulgarijos ribų“.

Iš tiesu, kaip sako „Euroccor“ vykdomoji partnerė Reinhilde Muys, „Euroccor“ buvo pirmoji įmonė Bulgarijoje, pradėjusi naudotis programa „Tavo pirmasis EURES darbas“, kai tik ji buvo pradėta įgyvendinti.

Praėjus keleriems metams po to, kai įmonė ėmė naudotis darbo judumo programos teikiamomis galimybėmis, dabar apie 60 proc. įmonėje „Euroccor“ dirbančių darbuotojų yra iš užsienio šalių; dauguma iš jų buvo įdarbinti per šią ES darbo judumo iniciatyvą.

„Įmonė džiaugiasi programos „Tavo pirmasis EURES darbas“ paslaugomis ir parama, nes programa suteikia galimybę kandidatų ieškoti jų gimtojoje šalyje, – sako Diana. – Konsultantai visada labai paslaugūs, laiku teikia būtent tokią pagalbą, kokios įmonei reikia sprendžiant iškilusius klausimus.“

Desirée teigimu, jai sunkiausia buvo išsiskirti su mylimais žmonėmis, taip pat ji baiminosi, kad persikėlus gyventi svetur jai nepatiks nei miestas, nei darbas. Tačiau viskas susiklostė net geriau, nei ji tikėjosi.

„Čia jau esu tris mėnesius, man tikrai patinka ir miestas, ir darbas. Iš tiesų džiaugiuosi savo pasirinkimu. Jei skaitote šį straipsnį, galbūt turite tokių pat abejonių, kokių turėjau ir aš. Likti ar išvykti? Siūlau išvykti ir tiesiog tai išbandyti, – sako ji. – Nieko neprarasite!“

„Tavo pirmasis EURES darbas“ yra Europos Sąjungos darbo judumo programa. Norėdami daugiau sužinoti apie darbo ir mokymo galimybes visoje ES arba rasti darbuotojų, kurie turi jums reikiamų įgūdžių, susisiekite su viena iš programos užimtumo tarnybų arba su savo vietos EURES konsultantu per EURES portalą.

 

Susijusios nuorodos

Tavo pirmasis EURES darbas

EURES portalas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURESkonsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
 • Išorinės EURES naujienos
 • Išorės suinteresuotosios šalys
 • Sėkmės istorijos
 • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.