Daudzi uzņēmumi un cilvēkresursu aģenti atzīst, ka, pirms viņi apsver iespēju uzaicināt kandidātu uz darba interviju, viņi bieži tiešsaistē meklē “brīdinājuma zīmes”, piemēram, problemātiskas darbības tīmeklī vai publiskus ierakstus, kas neatbilst uzņēmuma vērtībām. Tas nozīmē, ka pirms pieciem gadiem neizdzēsts profils vai ieraksts, kas vairs neatspoguļo jūsu viedokli, varētu neļaut jums iegūt savu sapņu darbu. Savukārt pārdomāta klātbūtne tiešsaistē varētu būt izšķirošs faktors uzaicinājumam uz interviju.
Pārbaudiet savus privātuma iestatījumus
Iesākumā jums vajadzētu izveidot sarakstu ar visām tīmekļa vietnēm un sociālo plašsaziņas līdzekļu kanāliem, kuros jums ir privāts konts. Pēc tam jūs varat pārbaudīt katra konta privātuma iestatījumus un pārliecināties, ka jūsu fotogrāfijas, ieraksti un darbība nav redzama plašākai sabiedrībai. Piemēram,Facebook vai Twitter gadījumā jūs varat savus ierakstus padarīt redzamus tikai tiem cilvēkiem, kuri ir jūsu draugu sarakstā vai kuri jums seko. Dažas platformas piedāvā jums iespēju aplūkot savu profilu kā ārējam lietotājam. Tas jums var palīdzēt identificēt jebkuru publisku darbību vai informāciju, ko jūs, iespējams, vēlētos padarīt privātu.
Ja jums ir profesionāli sociālo plašsaziņas līdzekļu profili, kurus vēlaties publiskot (piemēram, jūsu LinkedIn konts), pārliecinieties, ka informācija par jūsu kontu ir atjaunināta un jūs esat apmierināts ar saviem ierakstiem un darbību šajā platformā.
Izdzēsiet visus problemātiskos ierakstus
Atvēliet laiku, lai pārbaudītu savu darbību savos sociālo plašsaziņas līdzekļu kontos un citos tīmekļa profilos, un izdzēsiet jebkādu informāciju, ko potenciālie darba devēji varētu uzskatīt par problemātisku. Piemēram, tas var ietvert publisku darbību tīmeklī, kas ietver pretrunīgi vērtētu vai necenzētu saturu. Kamēr pārskatāt savu līdzšinējo darbību un ierakstus, padomājiet par to, kā tos uztvertu potenciālais darba devējs. Šaubu gadījumā ir labāk likvidēt/dzēst ierakstu vai padarīt to privātu.
Pārlūkojiet savas personīgās/profesionālās tīmekļa vietnes
Ja, piemēram, jūsu vaļaspriekiem ir privāta tīmekļa vietne, padomājiet, vai vēlaties, lai tā būtu saistīta ar jūsu vārdu vai e-pasta adresi. Ja jums ir profesionāla tīmekļa vietne, lai iepazīstinātu ar savu portfeli vai pakalpojumiem, pārliecinieties, ka esat apmierināts ar tajā sniegto informāciju un ka tā ir atjaunināta. Ja jums ir vecas tīmekļa vietnes, ko jūs vairs neatjaunināt, apsveriet iespēju tās arhivēt, ja tas ir vienkāršāk.
Meklējiet savu vārdu un e-pasta adresi tiešsaistē
Tas ir viens no izplatītākajiem veidiem, kā darba devēji jūs vispirms uzmeklēs. Meklējiet savu vārdu iekavās (piemēram, John Smith, kā arī atsevišķi meklējiet savu e-pasta adresi. Iepazīstieties ar pirmajām dažām meklēšanas rezultātu lapām un noskaidrojiet, vai esat apmierināts ar to, ko redzat. Pārliecinieties arī, kādi attēli ir saistīti ar jūsu meklēšanas vaicājumiem. Ja nepieciešams, izmantojiet iepriekšminētos ieteikumus, lai atbrīvotos no šiem meklēšanas rezultātiem. Ņemiet vērā, ka dažās tīmekļa vietnēs jums var nākties sazināties ar administratoru un lūgt, lai tas izdzēš informāciju par jums. Paturiet prātā, ka meklēšanas rezultāti par jūsu vārdu vai e-pasta adresi uzreiz pēc izmaiņām netiks atjaunināti.
Iepazīstieties ar šiem galvenajiem jautājumiem, kas katram darba meklētājam būtu jāuzdod intervijās.
Saistītās saites:
Plašāka informācija:
Atrast EURES padomdevējus
Dzīvošana un darbs EURES valstīs
EURES Darbu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES pasākumu kalendārs
Gaidāmie pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2021. gada 25. novembris
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- Personāla atlases tendences
- Nozare
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles