Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel20. veebruar 2024Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat1 min lugemist

Hispaaniast Rootsi: Kuidas EURES muutis turismitöötaja elu

Adonis Pino Sánchez töötab turismitööstuses, suviti Rootsis Ölandi saarel ja talvel põhjas Jukkasjärvi külas asuvas hotellis Icehotel. Ta räägib, kuidas selleni jõudis ja sellest, kuidas EURESe Hispaania ja Rootsi esindused teda selles aitasid.

From Spain to Sweden: How EURES changed a tourism worker’s life
Photo credit: Adonis Pino Sánchez

26-aastaselt lahkus Adonis oma kodumaalt Kuubalt ja leidis töö Gran Canarial, ühel Hispaania Kanaari saartest. Tänu oma ELi kodakondsusele sai ta hiljem kolida Rootsi. Ta on töötanud paar aastat Ölandil baariteenindaja ja peakelnerina ning peakelnerina hotellis Icehotel – maailma esimeses ja suurimas jäähotellis.

Kuidas said teada EURESest ja võimalusest töötada Euroopas?

Sain EURESest teada Kanaari saarte tööhõiveameti veebisaidi kaudu ning see näis olevat väga hea võimalus jätkata arenemist ametialaselt ja isiksusena.

Miks sa otsustasid kandideerida töökohale Rootsis ja kuidas sinna jõudsid?

Olen alati tahtnud õppida tundma Skandinaavia riike. Nägin EURESe portaalis töökuulutust töökohale Ekerum Resortis. Seejärel võtsin ühendust EURESe nõustaja Daniel Belloniga Kanaari saartel ja hiljem Banna Thioubou’ga Rootsi EURESest Arbetsförmedlingenis. Nad aitasid mind kõigega, mida vajasin töökohale kandideerimiseks. Nad jälgisid iga minu sammu ning ma olen neile toetuse ja abi eest väga tänulik.

Kuidas läks Rootsi kolimise protsess? Mis tuge sa said?

Protsess oli üsna lihtne. Daniel andis mulle kõik vajalikud juhised ning seejärel sain abi ka EURESe suunatud liikuvuskavast, mis kattis suure osa kolimiskuludest.

Mis on Rootsis töötamise juures olnud kõige keerulisem?

Rootsi keele õppimine on olnud minu jaoks suurim raskus. Ma armastan keeli, kuid rootsi keel on väga raske. Olen siiski otsustanud selle raskuse ületada. Pean ütlema, et jään alati EURESele tänulikuks. Avastasin selle teenuse väga olulisel ajal ning siia tulek on olnud minu elu kõige olulisem ja parim kogemus.

 

Kas soovid töötada välismaal? Tutvu EURESe portaalis vabade töökohtadega või võta abi saamiseks ühendust EURESe nõustajaga.

 

Seotud lingid

EURES:leia töökoht Euroopas

Võta ühendust EURESe nõustajaga

Suunatud liikuvuskava

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

 

Teemad
  • ELi liikuvuse tööriistakast
  • Värbamistrendid
Seotud jaotis(ed)
Sektor
  • Accomodation and food service activities

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.