Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2019 m. balandžio 18 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 4 min

Socialiniai tinklai – darbo paieškos priemonė?

Daugiau kaip 2 mlrd. žmonių socialiniuose tinkluose kasdien bendrauja su draugais, dalijasi nuotraukomis, žiūri juokingus vaizdo klipus ir pan., tačiau ši platforma gali būti naudinga ir įvairioms kitoms reikmėms. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kodėl socialiniai tinklai gali būti puiki vieta rasti svajonių darbą.

Social media: A job hunting tool?
EURES

LinkedIn

Straipsnio apie darbo paiešką socialiniuose tinkluose negalima pradėti nepaminėjus socialinio tinklo LinkedIn. Nuo 2002 m. veikianti interneto svetainė yra skirta profesinei tinklaveikai ir darbuotojų paieškai. Iš joje siūlomų įvairių priemonių ir funkcijų išskyrėme kai kurias mūsų mėgstamas.

Prisijunkite prie grupių Akivaizdu ir logiška pradėti būtent čia. Socialiniame tinkle LinkedIn yra sukurta daugiau kaip 1,7 mln. grupių, skirtų ne tik atskiroms įmonėms, bet ir tinklaveikai, organizacijoms ir konkrečioms temoms. Prisijungę prie grupės, galėsite kreiptis į ekspertus, žmones, kurie turi tų pačių interesų ar idėjų, ir galbūt net potencialius darbdavius.

Ieškokite darbo Darbo paieška socialiniame tinkle LinkedIn veikia panašiai kaip daugelio kitų darbo paieškos sistemų: galite ieškoti laisvų darbo vietų ir pateikti darbo prašymus. Be galimybės patiems ieškoti darbo vietų pagal savo parinktis, svetainėje darbo vietos jums bus rekomenduojamos atsižvelgiant į jūsų profilį ir į jus dominančias profesinės veiklos sritis (žr. toliau). Tai gali būti puikus būdas gauti pačių darbdavių informaciją apie dėmesio vertas darbo vietas.

Nurodykite jus dominančias profesinės veiklos sritis Ši parinktis, kurią rasite skiltyje „Jobs“ („Darbo vietos“), suteikia galimybę informuoti įdarbinimo specialistus apie tai, kad ieškote darbo. Galite nurodyti tokius dalykus kaip jus dominančios pareigybės, vietos, sutarčių tipai, sektoriai ir pradžios datos. Pasinaudodami dominančių profesinės veiklos sričių parinktimi pateikite kuo išsamesnę informaciją, kad galimi darbdaviai matytų jūsų susidomėjimą.

Pasirūpinkite, kad jūsų įgūdžiai būtų patvirtinti Įgūdžių sąrašą parengti lengva, tačiau paprastai darbdaviui sunku įvertinti, kiek tas sąrašas atitinka tikrovę. Šiuo atžvilgiu gali būti naudinga pasinaudoti patvirtinimo funkcija. Patvirtinti įgūdžiai yra įtikimesni nei vien jūsų nuomonė – taip įdarbinimo specialistams pateikiama papildomų garantijų.

Twitter

Kasdien socialiniame tinkle Twitter išsiunčiama apie 500 mln. žinučių, todėl tai puikus informacijos, naujausių tendencijų ir naujienų šaltinis. Tai taip pat yra puiki platforma ieškoti darbo, ypač jei darbo ieškote, kai esate pakeliui.

Sekite saitažodžius Skelbdami apie laisvas darbo vietas socialiniame tinkle Twitter, dauguma įdarbinimo specialistų naudojasi saitažodžiais. Sparti ir reguliari saitažodžių, kaip antai #darbas (ir dar konkretesnių, jei tai susiję su konkrečia įmone ar pareigomis), paieška jums atvers naujų galimybių.

Stebėkite lyderius Kiekviename sektoriuje yra pirmaujančių įmonių ir nuomonės formuotojų. Stebėdami tokius žmones ir organizacijas ne tik išplečiate savo tinklą, bet ir galite iškart perskaityti visas naujausias jų paskelbtas „Twitter“ žinutes.

„Twitter“ žinutes rašykite tikslingai Rašyti „Twitter“ žinutes apie konkretų sektorių ar dalyką – tai paprastas būdas parodyti savo susidomėjimą. Galbūt taip pritrauksite jums svarbesnių sekėjų ir atrasite naudingų sektinų paskyrų.

Ieškokite darbo Twitter tinkle nėra įprastinės darbo paieškos funkcijos, kaip, pvz., socialiniame tinkle LinkedIn, todėl galite naudotis tam tikromis interneto svetainėmis, kaip antai Jobs By Twitter ir Twit Job Seek. Kad pamatytumėte visas jus dominančias įsidarbinimo galimybes, vadovaukitės šiose svetainėse pateiktais nurodymais.

Facebook

Socialinis tinklas Facebook tikriausiai nėra ta platforma, kurioje darbo ieškoma pirmiausia, tačiau tai nereiškia, kad jis šiuo atžvilgiu nėra naudingas. Tai pasaulyje didžiausia ir plačiausiai naudojama socialinės tinklaveikos svetainė, kurioje kasdien aktyviai naršo apie 1,5 mlrd. žmonių. Be to, daugiau kaip 60 mln. įmonių turi Facebook puslapį, todėl visiškai pagrįsta šį socialinį tinklą įtraukti į šį sąrašą.

Plėskite savo tinklą Visų pirma socialiniame tinkle Facebook derėtų prisijungti prie atitinkamų grupių, taip pat jus dominančių žmonių ir įmonių puslapius pažymėti „patinka“. Tai padarę iškart pradėsite gauti visas jų naujienas ir informaciją apie laisvas darbo vietas. Be to, galite pakoreguoti savo paskyros nuostatas, jei norite gauti pranešimus e. paštu apie jų skelbiamas žinutes ir nepraleisti siūlomų galimybių.

Sukurkite darbo paieškai skirtą profilį Jei norite žengti dar toliau, vertėtų susikurti visiškai naują profesinėms reikmėms skirtą profilį. Tai bus nauja erdvė, kurioje galėsite siūlyti savo profesinius įgūdžius, o kartu išsaugosite ir asmeninę erdvę, kurioje galėsite toliau skelbti atostogų akimirkas ir juokingus vaizdelius.

Bendri patarimai

Savo profilį nuolat atnaujinkite Kad ir kokia socialinių tinklų platforma nuspręstumėte naudotis, jūsų profilio kokybę lemia jame pateikiama informacija. Siekdami kuo geriau išnaudoti galimybes rasti darbą, pasirūpinkite, kad jūsų profilis būtų išsamus, aktualus ir nuolat atnaujinamas.

Išlikite profesionalus Socialiniai tinklai skatina tam tikrą neformalų požiūrį. Tai gerai, kai bendraujate su draugais, bet įdarbinimo specialistai dėmesį labiau kreipia į profesionalumą. Todėl, prieš spustelėdami mygtuką „Siųsti“, pagalvokite apie tai, kokia yra jūsų auditorija ir kaip į ją reikėtų kreiptis. Atminkite, kad socialiniuose tinkluose informacija lieka ilgai, antraip gali tekti gailėtis, kad prieš penkerius metus paskelbėte kokį įrašą ar žinutę!

Tokie yra mūsų geriausi patarimai, kaip naudotis socialiniais tinklais ieškant darbo. Dabar jūsų eilė imtis veiksmų ir tinkamai pasinaudoti šiais patarimais. Sėkmės!

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.

 

Susijusios nuorodos

LinkedIn

Twitter

Facebook

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
  • Nurodymai ir patarimai
  • Socialinė žiniasklaida
  • Jaunimas
Sektorius
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.