Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2021 m. gruodžio 3 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 2 min

Penki dalykai, į kuriuos darbuotojai turi atsižvelgti pradėdami dirbti nuotoliniu būdu

Daugelis iš mūsų visą pandemijos laikotarpį dirbo iš namų, tačiau, žvelgiant į ateitį, ši laikina priemonė tampa vis įprastesnė. Kviečiame perskaityti mūsų penkis svarbiausius patarimus, ką reikėtų apsvarstyti pradėjus dirbti nuotoliniu būdu

Five things for employees to consider when switching to remote working
EURES

​​​​​​​1. Ar turiu reikiamą įrangą ir užtektinai erdvės?

Svarbiausia apsvarstyti, ar turite viską, ko reikia, kad galėtumėte veiksmingai atlikti savo darbą. Tai nereiškia, kad užtenka turėti tik kompiuterį ir darbo kėdę, jūs turite užsitikrinti ir spartųjį internetą arba turėti atskirą kambarį, kuriame galėtumėte susikaupti netrukdomi kitų šeimos narių. Palanki darbo aplinka, kurioje palaikoma tinkama temperatūra, yra geras apšvietimas ir kuri yra tinkamai vėdinama, gali padėti geriau susikaupti ir kuo mažiau blaškyti dėmesį. Dirbkite kambaryje, kuriame pro langą sklinda natūrali šviesa, ir kuris būtų durimis atskirtas nuo kitų erdvių.

2. Ar mano darbo valandos nesikeis?

Daugeliu atvejų darbas nuotoliniu būdu suderinamas su lanksčiomis darbo taisyklėmis, leidžiančiomis darbuotojams dirbti atsižvelgiant į kitus įsipareigojimus, pvz., vaikų auginimą. Gali tekti pamąstyti, kaip tai galėtų atrodyti jūsų atveju. Nepaisant atsiradusio lankstumo, galite pastebėti, kad, laikydamiesi įprastos dienotvarkės, lengviau susikaupsite ir dirbsite produktyviau. Pavyzdžiui, jei stengtumėtės kasdien pradėti darbą tuo pačiu metu, galėtumėte pagerinti savo miego režimą ir palaikyti darbo savaitės tvarką.

3. Kaip galiu būti tikras, kad pasibaigus darbo dienai nebedirbsiu?

Viena iš kebliausių darbo nuotoliniu būdu problemų dažnai būna atsitraukimas nuo darbo jam pasibaigus. Daugelis darbuotojų pastebi, kad jiems kyla pagunda dirbti daugiau nei įprastai, tačiau yra keletas gudrybių, kaip įveikti polinkį persidirbti. Specialistai siūlo įsirengti darbo vietą kitame kambaryje, kad galėtumėte atskirti darbą nuo savo šeimyninio gyvenimo, o jam pasibaigus galėtumėte nuo jo atitrūkti.

4. Kaip palaikysiu ryšį su kolegomis?

Dirbdami nuotoliniu būdu nebeprasilenksite su savo kolegomis koridoriuje, tačiau yra ir kitų būdų, kaip su jais susisiekti. Tokios platformos kaip „Zoom“ ir „Microsoft Teams“ puikiai tinka virtualioms kavos pertraukėlėms, taip pat kaip ir įmonių susitikimams bei konferencijoms. Kad ir toliau palaikytumėte ryšį su kolegomis, apsvarstykite galimybę į savo darbotvarkę įtraukti kas savaitę ar kas dvi vykstančius susitikimus. Tai padės palaikyti ryšį ir nejusti atskirties.

5. Ar esu susipažinęs su savo įmonės darbo nuotoliniu būdu politika?

Nepaisant to, kad dauguma įmonių per COVID-19 pandemiją perėjo prie darbo nuotoliniu būdu ir tęsia jį iki dabar, daugelis jų vadovaujasi skirtingomis taisyklėmis, taikomomis darbui nuotoliniu būdu. Taip yra daugiausia dėl to, kad kiekvienai įmonei šis darbo pobūdis yra naujas. Įsitikinkite, kad esate susipažinęs su savo darbdavio politika, arba pasiteiraukite jo, jei nesate tikri, kur ją rasti. Joje gali būti pateikiama informacija apie darbo valandas, turimą įrangą ir interneto saugumą.

Norėdami sužinoti daugiau apie darbą nuotoliniu būdu, perskaitykite mūsų Penkis patarimus, kaip pradėti naują darbą nuotoliniu būdu.

 

Susijusios nuorodos

„Zoom“

„Microsoft Teams“

Penki patarimai, kaip pradėti naują darbą nuotoliniu būdu

Praktiniai patarimai, padedantys užtikrinti, kad nuotolinis darbas iš namų būtų kuo sveikesnis, saugesnis ir veiksmingesnis (EU-OSHA)

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

SusiraskiteEURES konsultantą 

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Sektorius
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.