Technologijos skatins verslo augimą
Per ateinančius kelerius metus naują reikšmę įgis ir įmonių veiklos rezultatus padės gerinti šios keturios pagrindinės technologijos: spartus mobilusis internetas, dirbtinis intelektas, didžiųjų duomenų analitika ir debesijos technologija. Socialinės ir ekonominės tendencijos, kaip antai nacionalinės ekonomikos augimas ir švietimo plėtra (visų pirma besivystančios ekonomikos šalyse) suteiks naujų galimybių įmonėms. Tai, kad šiuo metu pereinama prie ekologiškesnės ekonomikos, taip pat paskatins žaliųjų technologijų pažangą.
Įmonės greičiau taikys daugiau technologijų
Tikėtina, kad per 80 proc. įmonių iki 2022 m. pasitelks naudotojų ir didžiųjų duomenų analitiką. Tą patį galima pasakyti apie naujas technologijas. Kitos būsimos tendencijos – daugiau investicijų į mašininį mokymąsi, papildytąją ir virtualiąją realybę.
Dėl automatizavimo kai kurios darbo vietos išnyks, bet atsiras ir naujų
Automatizavimas ateinančiais metais bus toliau plečiamas – beveik 50 proc. įmonių tikisi, kad jis padės sumažinti visą darbo dieną dirbančių darbuotojų skaičių. Tačiau beveik 40 proc. jų tikisi, kad atsiradus naujų funkcijų, padėsiančių didinti našumą, jų darbuotojų skaičius didės, o daugiau nei ketvirtadalis viliasi, kad automatizavimas padės joms sukurti visiškai naujų darbo vietų.
Žmonės ir mašinos dalinsis darbo krūviu
Tobulėjant technologijoms, darbo vietose vis plačiau bus naudojamos įvairios mašinos. Iki 2022 m. žmonių ir mašinų atliekamo darbo valandų santykis pasikeis atitinkamai nuo 71 proc. ir 29 proc. iki 58 proc. ir 42 proc. Sritys, kuriose tikimasi daugiau darbo patikėti mašinoms, – pagrindimo, sprendimų priėmimo ir administracinio darbo.
Naujos funkcijos bus paklausios
Nestebina, kad ateinančius kelerius metus didės tokių profesijų specialistų kaip duomenų analitikų, programuotojų, taikomųjų programų kūrėjų, e. prekybos specialistų ir socialinės žiniasklaidos specialistų paklausa. Tačiau paklausios bus ir tradiciškesnės socialinės kompetencijos (pvz., komunikacinės ir derybinės), įskaitant klientų aptarnavimo darbuotojus, pardavimo ir rinkodaros vadybininkus, taip pat mokymo specialistus.
Be to, technologijų pažanga paskatins naujų funkcijų kūrimą, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi specialistų, robotikos inžinierių ir informacijos saugumo analitikų. Tikimasi, kad plečiant žaliąją pramonę ir sveikatos priežiūros sektorių bus sukurta įvairių naujų darbo vietų ir padidės darbo jėgos poreikis.
Reikalingi nauji įgūdžiai
Šioms naujoms darbo vietoms reikės naujų įgūdžių. Ateinančios kartos darbuotojai tokius įgūdžius įgis besimokydami, o esamus darbuotojus reikės perkvalifikuoti (suteikti jiems šiuolaikiškoje įmonėje reikalingų arba tiesiog papildomų įgūdžių). Prognozuojama, kad iki 2022 m. 54 proc. visų darbuotojų teks iš esmės persikvalifikuoti arba įgyti papildomų įgūdžių. Kai kurių iš minėtų gebėjimų reikės darbui su tam tikroms technologijoms, bet vis didės ir žmogiškųjų įgūdžių, pavyzdžiui, kūrybiškumo, originalumo, gebėjimo įtikinti ir derėtis, poreikis.
Tikimės, kad šis straipsnis suteikė įžvalgų apie darbo pasaulio ateitį. Nors technologijos ir mašinos neabejotinai turės didelę įtaką mūsų ateičiai, akivaizdu, kad 21 amžiuje tradicinių žmogiškųjų įgūdžių taip pat reikės, o tai suteiks daug galimybių tiek darbuotojams, tiek įmonėms.
Išsamesnė informacija
Ieškoti EURES darbuotojo
Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse
EURES darbo vietų duomenų bazė
EURES paslaugos darbdaviams
EURES renginių kalendorius
Būsimi internetiniai renginiai
Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“
Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“
Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“
Išsamūs duomenys
- Paskelbimo data
- 2019 m. rugpjūčio 22 d.
- Autoriai
- Europos darbo institucija | Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas
- Temos
- Verslas / Verslumas
- Išorinės EURES naujienos
- Darbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
- Naujienos/pranešimai/statistika
- Įdarbinimo tendencijos
- Socialinė žiniasklaida
- Jaunimas
- Susijusios skiltys
- Sektorius
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles