Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2019. gada 24. oktobrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 5 min

Darbs IT jomā Dānijā — četri speciālisti dalās savos stāstos

EURES Dānijā 2017. gadā sāka projektu “My Big Danish Moment” — četru īsu videofilmu sēriju par ekspatriantiem, kuri dzīvo un strādā Dānijā. Kad EURES Dānijā konstatēja, ka šajā valstī ir milzīgs pieprasījums pēc kvalificētiem IT speciālistiem, viņi 2019. gada augustā izlaida videofilmu tieši par ekspatriantiem IT speciālistiem, kuri strādā Dānijā. Videofilmā, ko sociālajos plašsaziņas līdzekļos noskatījušies jau vairāk nekā 10 000 cilvēku, savā pieredzē dalās četri ES pilsoņi, kuri pārcēlušies uz Orhūsu, Dānijā, lai īstenotu karjeru IT jomā.

Working in IT in Denmark: Four professionals share their stories
Workindenmark

Pēc astoņiem nostrādātiem gadiem IT jomā Rumānijā Corneliu Ionut Preotu bija gatavs jaunam izaicinājumam, tāpēc nolēma pārcelties uz Dāniju. Patlaban viņš strādā par IT drošības vadītāju piena un piena produktu nozares uzņēmumā Arla Foods. Magdalena Houška no Horvātijas un Alpár Imets no Rumānijas pārcēlās uz Dāniju aptuveni pirms pieciem gadiem, lai studētu programmēšanu VIA Universitātes koledžā. Tagad viņi abi strādā par sistēminženieriem datorprogrammatūru uzņēmumā Systematic un viņu darbs ir saistīts konkrēti ar aizsardzības projektiem. Angelo Agatino Nicolosi pārcēlās uz Dāniju aptuveni pirms 11 gadiem no Itālijas. Viņš strādā par tehnologu modes industrijā apģērbu ražošanas uzņēmumā Bestseller, kam ir aptuveni 20 modes zīmolu visā pasaulē.

Kāpēc Dānija?

Dānija vairāku iemeslu dēļ var būt lieliska vieta IT speciālistiem, kuri vēlas pārcelties uz dzīvi citur. Viens no galvenajiem ieguvumiem ir tas, ka Dānijas IT nozare ir inovatīva un uz nākotni vērsta. “IT tirgus Dānijā ir ļoti dinamisks un vienlaikus arī progresīvs. Tas seko progresam IT pasaulē,” skaidro Corneliu.

Daudziem cilvēkiem iespēja studēt un strādāt angļu valodā runājošā vidē ir liela priekšrocība. “Man bija vairākas izvēles iespējas. Es vēlējos studēt angļu valodā, un Dānijā bija tāda iespēja,” stāsta Alpár. Viņš arī atzinīgi izteicās par darba apstākļiem Dānijā. “Es pilnībā saprotu tos, kuri vēlas doties uz Silīcija ieleju. Tur notiek daudz aizraujošu lietu. Tomēr man patīk strādāt Dānijā, jo, lai gan te mudina strādāt cītīgi un padarīt darbu labi, tajā pašā laikā arī iesaka nepārstrādāties — ne tikai tāpēc, ka tas nenāk par labu pašam darbiniekam, bet arī tāpēc, ka tas nenāk par labu uzņēmumam,” viņš piebilst.

Angelo arī atzīst, ka Dānijā augsti vērtē darba un privātās dzīves līdzsvaru, kā arī dzīves kvalitāti kopumā. “Man vairākkārt piedāvāja pievienoties Google unFacebook. Tomēr es atteicos, jo man svarīga ir ne tikai mana karjera, bet arī iespēja būt kopā ar ģimeni,” viņš skaidro. “Tādas sociālās drošības sistēmas, kāda ir Dānijā, nekur citur pasaulē nav. Tā ir ļoti unikāla,” viņš turpina.

Darba kultūra Dānijas IT nozarē

Vaicāti par darba kultūru Dānijā, visi četri IT speciālisti norādīja, ka jūtas novērtēti savā darbavietā. “Man savā darbā visvairāk patīk brīvība — gan strādājot, gan izdarot savas izvēles,” stāsta Magdalena.

Dānijas uzņēmumiem parasti ir “lēzena” organizatoriskā struktūra, kas nozīmē, ka hierarhija ir minimāla. “Iespējams, vissvarīgākais apstāklis, kas lika man pārcelties un notur mani Dānijā, ir darbavietas struktūra. Es novērtēju to, ka varu uzrunāt savu darba vadītāju tieši un bez hierarhijas, kas traucē dialogam. Es varu izrunāties ar savu darba vadītāju un kolēģiem, kad vien man ir tāda vajadzība,” skaidro Corneliu.

“Ja jums ir patiesi laba ideja, tad nav nozīmes tam, vai pievienojāties uzņēmumam pirms trīs mēnešiem vai strādājat tajā jau 20 gadus, — jums ir tieši tādas pašas tiesības izteikties kā jebkuram citam, un, ja jums būs labas idejas, tās tiks īstenotas,” rezumē Angelo.

Runājot par karjeras virzību, Alpár ir optimistisks: “Darbs Dānijā dod stimulu tādā ziņā, ka jūs attīstāties un redzat sevi attīstāmies organizācijā, līdz ar to ieguvējs esat gan jūs, gan organizācija.”

Workindenmark, kas ir valsts nodarbinātības dienests, pie kura pieder lielākā daļa EURES Dānijā darbinieku, piemeklē augsti kvalificētus kandidātus vakancēm Dānijā, izmantojot EURES portālu un Workindenmark CV banku. Tas arī popularizē darba iespējas Dānijā gan tiešsaistē, gan darbavietu gadatirgos, kā arī piedāvā kandidātiem atbalstu viņu CV un motivācijas vēstules sagatavošanā Dānijas darba tirgum.

Ja vēlaties īstenot karjeru IT jomā, Dānija varētu būt vispiemērotākā vieta jums. Kāpēc gan neielūkoties vietnē Workindenmark.dk vai EURES portālā jau šodien, lai sāktu meklēt darbu Dānijā?

 

Saistītās saites:

EURES portāls

EURES darbinieki

Doing I.T. in Denmark

Workindenmark.dk

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Sazināties ar EURES darbiniekiem

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
 • Veiksmes stāsti
 • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.