Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2022 m. sausio 31 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 3 min

8 geriausios profesijos, kurioms nereikia bakalauro laipsnio

Domitės karjera, bet neapsisprendžiate, ar stoti į universitetą? Daug pramonės įmonių pradeda kreipti dėmesį ne į diplomą, bet į praktinius įgūdžius. Susipažinkite su mūsų 8 geriausiomis darbo galimybėmis, kurioms nereikia brangios studentų paskolos!

Top 8 vocational jobs that don’t require a bachelor’s degree
 1. Vandentiekininkas

Profesiniai darbai, kaip antai vandentiekininko, gali būti labai pelningi ir visada reikalingi. Vandentiekininkai montuoja ir prižiūri įvairią kasdieniniam gyvenimui itin svarbią įrangą, todėl ši darbo vieta yra patikima. Gali tekti dirbti ne darbo valandomis ir savaitgaliais, tačiau toks darbas visą darbo dieną leidžia judėti ir keisti darbo vietą.

 1. Burnos higienistas

Kiekvienam odontologui reikia higienisto! Tikėtina, kad tikrindami dantis dažniau lankotės pas higienistą nei pas gydytoją odontologą. Burnos higienistai turi profilaktinės burnos priežiūros įgūdžių – jie valo dantis, daro rentgeno nuotraukas, tikrina, ar nėra ligų ir moko pacientus, kaip išlaikyti gerą burnos sveikatą. Esant geroms darbo valandoms ir pastoviam sveikatos priežiūros poreikiui, leisti laiką klinikoje galėtų būti teisingas sprendimas.

 1. IT pagalbinis specialistas

Kadangi daugumai įmonių visame pasaulyje IT tapo labai svarbios, išaugo IT specialistų poreikis. Nepaisant to, kad savo kasdieniame darbe naudojame technologijas, daugelis žmonių nežino, ką daryti, kai su jų įranga kažkas nutinka. Techninės srities specialistai padeda visais klausimais – nuo problemų su aparatine įranga iki tinklo palaikymo. Jei esate kantrus, mėgstate dirbti su žmonėmis ir gerai išmanote technologijas, tai galėtų būti puikus karjeros pasirinkimas.

 1. Elektrikas

Elektrikai yra dar vienos didelę paklausą turinčios profesijos atstovai. Šis darbas apima elektros sistemų montavimą, tikrinimą ir priežiūrą gyvenamuosiuose namuose ir biuruose; be to, dažnai gali būti pasiūlytas apmokamas mokymas darbo vietoje. Elektrikai privalo griežtai laikytis standartų ir normų, kad, pavyzdžiui, apšvietimo ir ryšių sistemos būtų saugios. Pameistrystė gali trukti iki penkerių metų, tačiau suteiks ilgalaikei karjerai reikalingų įgūdžių.

 1. Grafikos dizaineris

Ar turite kūrybinę gyslelę? Grafikos dizaineriai yra menininkai, kurių darbas dažnai apima brošiūrų, žurnalų, pakuočių ir kitos rinkodaros medžiagos kūrimą. Jie paprastai dirba su tokiomis programomis kaip Adobe Photoshop ir Adobe InDesign, todėl jums dar reikės išmanyti, kaip naudotis kompiuterių programine įranga.

 1. Policijos pareigūnas

Norėtumėte kažko prasmingo? Policijos pareigūnai padeda bendruomenei tirdami nusikaltimus, reaguodami į ekstremaliąsias situacijas ir prižiūrėdami, kad žmonės laikytųsi įstatymų. Priklausomai nuo šalies, patruliuodami gatvėse jie leidžia laiką vaikščiodami, važiuodami ir net ant žirgų. Jei jums nepatinka visą dieną sėdėti prie rašomojo stalo, tokio pobūdžio darbas galėtų suteikti ieškomos įvairovės.

 1. Statybos inžinerijos technikas

Inžinerijos įmonėms ir valstybinėms įstaigoms reikia statybos inžinerijos technikų, kurie padėtų rengti komercinius ir gyvenamųjų namų projektus. Šis darbas apima išlaidų skaičiavimą, projektų nagrinėjimą, įvairių vietų sąlygų vertinimą ir priežiūrą, kad kiekvienas projektas atitiktų reikalaujamas projektavimo specifikacijas ir kodus.

 1. Nekilnojamojo turto vertintojas

Atliekant šį darbą reikia įvertinti turtą, kad būtų galima nustatyti jo vertę. Nekilnojamojo turto vertintojai, skaičiuodami pastatų ir žemės, ant kurios jie pastatyti, vertę, turi išlaikyti nešališką požiūrį. Šiai profesijai būtinas kruopštumas, nes skaičiavimai suteikia svarbios informacijos turto valdytojams ir investuotojams.

Tad, jei nesate įsitikinę, ar norite mokytis universitete, pasvarstykite, ar nevertėtų pasigilinti į vieną iš šių profesijų. Nepamirškite, kad užduotys, atlyginimas ir išsilavinimo reikalavimai įvairiose šalyse yra skirtingi. Daugiau rekomendacijų, kaip pradėti naują karjerą, pateikia „4 svarbiausi patarimai darbo ieškantiems asmenims kaip sukurti nepriekaištingą ir profesionalų savo informacijos profilį internete“.

Susipažinkite su ESCO, Europos įgūdžių, gebėjimų, kvalifikacijos ir profesijų klasifikatoriumi, išverstu į visas 27 oficialiąsias ES kalbas. ESCO klasifikatoriuje nurodomos, aprašomos ir klasifikuojamos su ES darbo rinka ir švietimu ir mokymu susijusios 2 942 profesijos ir 13 485 įgūdžiai.

 

Susijusios nuorodos:

Adobe Photoshop

Adobe InDesign

4 svarbiausi patarimai darbo ieškantiems asmenims kaip sukurti nepriekaištingą ir profesionalų savo informacijos profilį internete

 

Daugiau informacijos:

Europos darbo dienos

Raskite EURES konsultantus

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
 • Nurodymai ir patarimai
 • Jaunimas
Susijusios skiltys
Sektorius
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Real estate activities
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.