Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2020. gada 16. jūnijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Padomi darba meklēšanas ieraksta pielāgošanai pēc COVID-19 krīzes

COVID-19 krīze ir būtiski mainījusi mūsu dzīvi. Mēs strādājam, sportojam, ēdam, ceļojam, iepērkamies un pat sazināmies cits ar citu (piemēram, izmantojot Zoom) citādāk.

Tips for adapting your job search post COVID-19
Shutterstock

Pārmaiņas notikušas arī darba meklēšanas jomā. Ierobežošanas pasākumi palēnām tiek atcelti, un mēs gaidām periodu pēc COVID-19 krīzes. Šeit sniegsim jums sešus nelielus padomus, kas jums palīdzēs pielāgot darba meklēšanu mainīgajai darba pasaulei.

Esiet atvērts dažādām darba iespējām

Lai gan daudzi uzņēmumi COVID-19 krīzes dēļ ir pilnībā pārstājuši darbā pieņemšanas procesu, citiem uzņēmumiem (piemēram, tiešsaistes mazumtirdzniecības dienestiem, kurjera / pasta piegādes dienestiem, lielveikaliem un aptiekām) nepieciešams papildu atbalsts, lai apmierinātu krīzes radīto pieprasījuma pieaugumu. Ja būsiet atvērts dažādām darba iespējām, jums būs daudz lielāka iespēja atrast piemērotu darbavietu.

Pilnveidojiet savu klātbūtni tiešsaistē

Tā kā daudzās valstīs joprojām ir spēkā sociālās distancēšanas noteikumi, šobrīd ir ļoti maz klātienes interviju un kontaktu veidošanas iespēju, un arī pēc COVID-19 krīzes, iespējams, daudz vairāk darba tiks veikts attālināti. Tāpēc ir būtiski radīt pārliecinošu un profesionālu klātbūtni tiešsaistē. Papildinot informāciju savos profesionālajos profilos LinkedIn un citos sociālajos plašsaziņas līdzekļos ar attiecīgu darba pieredzi, prasmēm un kvalifikācijām, jūs nodrošināsiet, ka darba devējiem ir lielākas iespējas identificēt jūs kā amatam piemērotu kandidātu. Saistībā ar to pārliecinieties, ka visi jūsu personiskie konti ir aizsargāti ar atbilstošiem privātuma iestatījumiem.

Izmantojiet dažādas tīmekļa vietnes un sarakstus

Darba meklēšanā nepaļaujieties visu laiku uz vienām un tām pašām tīmekļa vietnēm un sarakstiem, jo īpaši tad, ja tie nav devuši cerētos panākumus. Izmantojot dažādus kanālus un vairākas tīmekļa vietnes, jūs nodrošināsiet, ka piesakāties katram sev piemērotajam amatam. Lielākajā daļā darba meklēšanas vietņu jūs varat meklēt darbu pēc atrašanās vietas, algas, atslēgvārdiem un darbalaika.

Trenējieties piedalīties videointervijās

Tā kā reālā saskarsme ar cilvēkiem ir mazinājusies un pieaug pieejamu attālinātu amatu skaits, jūs darba meklēšanas gaitās, iespējams, saskarsieties ar videointerviju. Jau laicīgi trenējoties piedalīties videointervijās ar ģimenes locekļiem vai draugiem, jūs izvairīsieties no neveiklām, negaidītām situācijām intervijas laikā. Piemēram, vai jūsu mikrofons un austiņas darbojas, un vai jūsu dators ir pilnība uzlādēts? Vai jūsu interneta pieslēgums ir stabils un drošs? Vai ir būtiskas skaņas nobīdes? Saģērbieties lietišķi, runājiet tieši kamerā un izvēlieties klusu, labi apgaismotu intervijas vietu, lai atstātu par sevi vislabāko iespējamo iespaidu.

Izveidojiet video formāta CV

Augšupielādējot video formāta CV sociālo plašsaziņas līdzekļu kanālos (jo īpaši LinkedIn), jūs būsiet pamanāmāks par citiem, un darba devēji varēs novērtēt jūsu personību un prasmes. Apsveriet, kādus jautājumus jums varētu uzdot intervijas laikā, un izveidojiet īsu video ar atbildēm uz dažiem no tiem. Uz videointervijām attiecas tādi paši noteikumi: saģērbieties lietišķi, runājiet tieši kamerā un izvēlieties klusu, labi apgaismotu intervijas vietu.

Uzlabojiet savas prasmes

Tiešsaistes kursu, sertifikācijas un kvalifikācijas celšanas kursu klāsts ir plašs, un pašizolācija var būt ideāla iespēja tajos piedalīties. Varbūt daudzos darba sludinājumos ir prasītas noteiktas prasmes, kuras, jūsuprāt, būtu vērtīgi apgūt? Ja uztversiet darba meklēšanu kā pilna laika uzdevumu un aktīvi pilnveidosiet savas profesionālās prasmes, darba meklēšanas process, iespējams, būs ātrāks un apliecinās darba devējiem jūsu apņemšanos un motivāciju.

Ceram, ka šie padomi jums palīdzēs iekarot darba tirgu pēc COVID-19 krīzes!

Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Saistītās saites:

Kā radīt paliekošu iespaidu tiešsaistes darba intervijā

Galvenās sešas bezmaksas platformas tiešsaistes kursiem

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaIeteikumi un padomiJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.